PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Wybaczcie, ale metologia pozyskiwania danych jest do d...y.
Od jakiegoś czasu dzwoni do mnie babka w sprawie prod zwierzęcej . Zadaje pytania. Zawsze mam chwile na szczegółowe odpowiedzi, typu ile ma pan szt w odp wieku, i o ile w przypadku b małych szt odpowiedzi są w miarę precyzyjne, to w przypadku starszych jest to metoda na udo. Aby nie przekroczyć liczebności ogółu.
A już określanie wielkości pow gosp to śmiech na sali. Każdorazowo tłumacze babce ze na papierze mam np 4 ha, a uprawiam 100 i pytam które dane zostaną przyjęte. I zawsze pada odpowiedz ze w przypadku prawdy zawyżona zostanie powierzchnia gruntów w pl.

arszczecin , 2015-01-02 11:21:10

Niedługo rolnicy zasieją tylko 50 % rzepaku a wtedy GUS oszacuje że wydajność średnia z hektara wynosi 6,5 tony bo wynik musi się zgadzać . Nie ważne ile zbieramy ważne by się na papierze zgadzało . Tak jak w wyborach nie ważne kto głosuje , ważne kto liczy głosy :)

wd-40, 2015-01-02 10:50:54

skoro mają takie dobre liczydło i wyliczyli że plony w Polsce
w ciągu 10 lat się podwoiły to niech zmienią plon referencyjny

jarki, 2015-01-02 10:13:00BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Udało mi się popryskać borem + Mo i mikro Jak choć 50% wchłonie to będzie OK

jarki

Może być problem bo to mały region Gdyby tak powiedzmy Bawaria się zbuntowała Czy jakiś znaczący region we Francji to byłoby coś Maluśkich jakoś...

Marecki

Jakie dajecie propozycje na jutrzejszy zjazd baranów w sprawie ceta? Liczę na to, że Walonia zostanie przy swoim, a kanadyjski premierek niech...