PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • zx 2015-01-11 17:11:03
  Znam rolników których wyrzucono z grupy gdyz sprzedawali na własna reke poniewaz grupa skupowała o 40 % taniej
 • EKOnomISTA 2015-01-11 16:44:20
  Grupa producentów musi mieć osobowość prawną ;(spółka, np. Z O.O., spółdzielnia, itp)
  musi ponosić koszta księgowości, sprawozdawczości, ubezpieczeń,itp jak każde inne przedsiębiorstwo.
  musi kupić nawozy, środki o.r. , paliwa itp, oraz zaksięgować to .
  musi sprzedać członkom grupy odprowadzając podatek , oraz doliczając zysk (bo z czego się utrzyma?, z dotacji? ,a po ustaniu dotacji?)
  musi skupić te produkty od rolników, członków, dla których została powołana. członkowie nie mogą (choćby chcieli, bo np. byłoby korzystniej) sprzedać tych produktów poza grupą, bo jak to wykryje US, to biada.
  musi odprowadzić VAT od sprzedaży i uzyska od zakupu, jak każdy vatowiec
  musi mieć na rozwój, a więc musi mieć zysk.
  Czy , zważywszy obciążenia obligatoryjne grupy, rolnik nie uzyska lepszych wyników sprzedając i kupując bezpośrednio (bez kosztów administracyjnych) ? Rolnik ryczałtowy na pewno uzyska lepszy wynik, bo nikt nie kupi za więcej, niż sprzeda, bo ze sprzedaży ma na zakup. Wydaje się, że dla vatowca może to być interesujące, ale tylko w wypadku b. dużej i prężnej (o wysokich obrotach) grupie.
 • Zofia 2015-01-11 15:56:28
  Ale ty jestes ryba bykuuuu i ciebie złapali na wedke a nawet na haczyk juzale ty i tak tego nie zrozumiesz , i jak ma miec wies dobrze skoro taka ciemnota panuje, smoku masz racje a potem wykoncza grupy bo juz padaja u nas została tylko jedna z kilkunastu ale rolników tez padło co niemiara
 • bykuuuu 2015-01-11 15:44:45
  smoku jesteś z typy ludzi którym trzeba wszystko dać i pokazać. Kto Ci broni założyć taką grupę i być w tej uprzywilejowanej strefie??? ja byłem w grupie i będę w następnej bo w tym jest nasza siła, narzekać to potrafisz ale zobaczyć wędkę którą nam dają żebyśmy mogli łowić ryby to już nie, kiedyś (może) się dowiesz że w grupie jest łatwiej sprzedać i taniej kupić.
 • smoku 2015-01-09 15:18:07
  Zobaczcie ile kasy jest przeznaczane na to tylko żeby polskiego chłopa kompletnie załatwić i zniszczyć bo to nic innego nie jest jak tworzenie preferencji dla podmiotów, które dzięki temu wykoszą pozostałych normalnych rolników z rynku tylko niższymi kosztami produkcji. Jeszcze jak perfidnie jest to robione gdyż pod szyldem pomocy polskiemu rolnictwu, tylko nie mówi się jakim kosztem to się stanie, ile tysięcy znowu małych gospodarstw przez to padnie bo pies z kulawą noga nie kupi od ich produkcji albo za wsze grosze - więcej jak 4 zł za świnie po co mają płacić jak grupy opylą im tysiące sztuk. oczywiście grupy to sobie odbiją z tych dotacji i dofinansowań do obrotu a reszta chłopstwa padnie na pysk. Tak to UE dba o chłopa a przy okazji PSL o swój elektorat. PSL musi zniknąć całkowicie ze sceny politycznej z albo wykończy chłopa polskiego i o w niedługim czasie.
 • karolacmilan 2015-01-07 19:23:51
  Minimum 5
 • franus 2015-01-07 14:20:17
  ilu czlonkow musi liczyc taka grupa?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.110.222
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!