PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Juz widzę, jak Rolnicy zaczynaja kombinowac, bo jak do tej pory to cwaniaki dzielace gospodarstwo Na dwa badz więcej częsci lepiej na tym wychodzili. To jest, w Zachodniopomorskiem super wiadomość. I w przetargach ofertowych w Anr można więcej punktów otrzymać. Wszelkiej maści dzierżawcy to dopiero beda mnożyc
Gospodarstwa - potencjalne podmioty dla nowych grup producenckich.

Doradca, 2015-01-08 23:04:19

Banki przy udzielaniu kredytów zwykle żądają podpisu współmałżonka jeśli nie ma rozdzielności majątkowej. Więc dla tych co mają już kredyt kombinowanie z separacją może nie mieć sensu. Jak mieć rozdzielność to najlepiej od ślubu, tylko co w przypadku jeśli jeden małżonek wpadnie w kłopoty, niejedna "miłość"może tego nie wytrzymać, a rozwieść jest łatwiej.

T.B., 2015-01-08 17:28:44

nie trzeba rozwodu wystarczy separacja.
Rozdzielność majątkowa zabezpiecza przed odpowiedzialnością za długi małżonka czy to bankowe czy skarbowe pod warunkiem że sobie na wzajem nie poręczają kredytów.
Co do KRUSU też nie ma z tym problemów mam z żoną osobne konta emerytalne i każdy płaci składki za siebie ze swojego gospodarstwa. W przypadku osiągnięcia przez któreś z nas wieku emerytalnego czy też przyznaniu renty nie ma znaczenia że drugie nie zaprzestało działalności.
Na szczęście dzięki wyrokom Trybunału Konstytucyjnego wiele z tych zagadnień zostało rozstrzygniętych na korzyść obywatela.
Agencja się broniła bo faktycznie w niektórych działaniach PROW i przy ograniczeniach powierzchniowych niektórych płatności lepiej mieć dwa mniejsze gospodarstwa.

west, 2015-01-08 16:49:43

west,to spróbuj przejść na emeryturę czy rentę jak żona prowadzi gospodarstwo albo(to akurat dobrze :) ) nie oddać kredytu to do kogo najpierw się dobiorą,podobnie z podatkiem ,no ale to dotyczy wszystkich małżonków nie tylko rolników słowem tylko rozwód skutecznie dzieli, także majątek

Krzysiek222, 2015-01-08 14:54:27

To bardzo dobre rozwiązanie, bo dlaczego zmuszać małżonków do wspólnego prowadzenia gospodarstwa. Podział nie stanowi problemu.
@Krzysiek22 właśnie że było odwrotnie mówię z własnego przykładu wszystkie te instytucje Skarbówka, KRUS, gmina i banki dopuszczały istnienie dwóch oddzielnych gospodarstw w sytuacji gdy małżonkowie mają ustanowioną odrębność majątkową, tylko ARiMR upierała się na stanowisku że małżonkom bez względu na ich status majątkowy należy się jeden numer.

west, 2015-01-08 14:23:34

@arszczecin. Wszystko możliwe, ale gdzie widzisz punkt.2 odrębny numer identyfikacyjny od numeru, o którym mowa w pkt 1, jeżeli wnioskodawca prowadzi samodzielnie odrębne gospodarstwo rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą.” Chociaż może masz rację. Żyjemy w kraju w którym wiele zależy od widzimisie urzędnika, a nie od prawa.

T.B., 2015-01-08 12:24:12

T.B pod jednym adresem możesz mieć kilka gosp. W jednym budynku kilka stad, obora może być przedzielona w połowie sznurkiem i masz 2 stada, lub 2 gosp. Polska wspiera fikcję

arszczecin , 2015-01-08 12:14:18

Nie da się łatwo podzielić 1 gospodarstwa, bo oba muszą stanowić odrębne gospodarstwa rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Rozumiem, że muszą być dwa numery posesji, i oddzielne budynki gospodarcze, podobnie z ziemią. Dotacje przyznają na sprzęt uwzględniając wielkość areału i profil produkcji. W przypadku chęci kupna czegoś większego, będzie trzeba zgłosić w wniosku wspólne użytkowanie maszyn i dotacja po połowie. Prawdopodobnie będzie potrzeby również równy status VAT: oboje na ryczałcie lub na zasadach ogólnych.

T.B., 2015-01-08 11:59:09

i co z tego że osobne gospodarstwa jak gmina ,krus,banki itd. i tak traktować będą małżonków jak do tej pory czyli jedna dochodowość,wspólne podleganie ubezpieczeniu,wspólna odpowiedzialność finansowa.Jednym słowem pic na wodę.

Krzysiek222, 2015-01-08 10:59:49

i tu tylko chodzi oto aby ci co już wykorzystali fundusze mogli sie podzielić i dalej rozwijać

pp, 2015-01-08 09:53:23BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

U nas też zaczynają kwitnąć te kikuty :(   A pszenica kończy krzewienie ale jest "fest" :)

jarki

Kiedy jeszcze siałem jary z wyboru to zwykle 70-80 przedsiewnie Reszta tak do 120-140 (oczywiście łącznie)  Teraz ma DUŻO więcej :D