PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Koglimogli był przynajmniej momentami śmieszny, a ranczo to tylko tania propagandowo-ogłupiająca szmira jakich mało, szkoda oczu na to badziewie bo ani to śmieszne ani mądre. W TV nie zobaczy człek z miasta jak naprawdę wieś wygląda tylko jej karykaturę- miejsce na pensjonat dla dorobkiewiczów z miasta zasiedlone przez same dziwadła, snujące się z kąta w kąt i pierniczące 3 po 3, albo przez przebojowych inwestorów, artystów, gdzie na każdym kroku czeka okazja do świetnego interesu a jak nie wypali to nic przecież 100 okazji innych czeka bo prawda i normalność nikogo nie ciekawi, kto by to chciał oglądać np. obieranie cebuli za 20gr od kg albo zbieranie ogórków na samolocie. Nie biedota na wsi to wysiaduje co najwyżej ławeczkę z piwkiem w ręku i na mszę w niedzielę do kościółka biegnie. Takie oklepane schematy, proste, tanie, okraszone miłosnymi perypetiami na poziomie gimnazjum i wystarczy. Chłopi albo noce i dnie przy tym to były epokowe arcydzieła.

smoku, 2015-01-13 19:39:00

Smoku. Kogli mogli nie były prounijne. Był naczelnik dobry to było niebo. Dziś Staszek Kolasa wyrasta na ministra rolnictwa ;)

A ranczo? Ranczo dostało taką kasę na promocję, że załatwiła ona nawet angaz dla viceminister rolnictwa.
Dziwnym zbiegiem okoliczności w momencie finiszu kampanii wyborczej do europarlamentu widzimy Zofie Szalczyk śpiewająca Rotę na planie popularnego serialu. Działalność podprogowa PSLu ;)

arszczecin , 2015-01-13 15:52:12

Tak koś tu napisał, że teraz rolnik to teraz musi być bardziej ekonomista niż rolnik, czyli nasi ojcowie czy dziadowie to jacyś anormalni byli tylko narobili się, kosztów nie liczyli bo pewnie liczyć nie potrafili skoro często kilka klas podstawówki mieli. Tylko tak sobie nieboraki produkowali ku chwale socjalizmu. To byś się zdziwił ale jestem pewien, że nawet lepiej liczyli niż my bo durnych laptopów i tabletów nie mieli wiec w głowie wsio kalkulować musieli. Naprawdę młode pokolenie to ma teraz wyprane mózgi i spaczone pojęcie. Dzisiejszy rolnik niczym się nie rożni od tego sprzed 30 czy 40 lat czyli tak samo liczy i kalkuluje co się opłacać może a co nie. Różnica polega na tym, że dawniej mógł przewidzieć z dużym prawdopodobieństwem za ile coś sprzeda i ile za nawozy czy inne sprawy zapłaci a teraz nic nie wie. Ma te swoje biznezplany, komputery, maszyny na PROW aż cały jest od tego ogłupiały. Tu jemu coś tam obiecują, coś dają, namawiają, tam niby dopłacają, a papier goni papier, od urzędu do urzędu tu piecząteczka tam wnioseczek i tonie już w tych papierach. Już sam krów dojrzeć od tego pędu nie ma czasu więc kogoś tam zatrudnia, odbiorcy kapryszą wyśli więc co jest, coś ze mną nie tak. Ale naoglądał się koglimogi i ranczów i innych seriali z propagandą prounijna więc myśli, że jak będzie innowacyjny i postępowy a do tego przebiegły i cwany to pana boga za nogi złapie a tu na końcu wychodzi, że i tak znowu to on do wszystkiego dopłacać musi jak by nie kalkulował.

smoku, 2015-01-13 13:20:59

my mamy 40% do zachodu a juz nam tną to jak mamy byc konkurencyjni z czym z kupom gówna

amigop, 2015-01-12 18:17:27

Warto posłuchać Ś. P. Petelickiego
https://www.youtube.com/watch?v=-KPm15ZmaII

det75, 2015-01-10 19:14:13

co racja to racja

iżik, 2015-01-10 16:47:16

dziś najbardziej rolnika uczy ten; kto nie bardzo zna realia produkji ; dopaty owszem na obecną chwilę bardzo potrzebne bo farmerzy którzy w swoich krajach mają je o wiele większe szybko by wykupili całe województwa bo mają u siebie odpowiednie kredyty

kłos, 2015-01-10 16:37:37

Doplaty to niepotrzebny instrument , ktory nic nie daje rolnikowi. Doplaty sa potrzebne tylko nierobom urzedasom

andrzej, 2015-01-10 15:55:09

Dla mnie nawet dzisiaj niech se w .d.... te dopłaty wsadzą i zabiorą ale wszystkim, wtedy będzie równa konkurencja. Wreszcie niczym by urzędas nie straszył że zabierze i z podwórka won... a tak trza wpuścić i uważać co się gada ....

ja, 2015-01-09 20:41:13

grześ, jak to grześ
coś tam w worku niesie
a że w główce ma pusto
to niedługo
pusto też będzie miał w worku
poczekajcie do stycznia 2016
do wtorku
Grześ, kup se olej, bo się zacierasz!!

jeszcze starsza baba, 2015-01-09 20:34:19

grzesiu, dlaczego się denerwujesz, jak jesteś taki szczęśliwy? Przecież ja nie narzekam, tylko pytam. I nie pytam, gdzie dorabiasz, ale czy masz dopłaty takie jak w ubiegłym roku, czy niższe. Już myślałam, że masz takie same, a na strączkowych zyskałeś. Ale widzę, że wcale lepiej niż ja nie wyszedłeś. Idę i ja na nalewkę do sąsiada, może mi się zrobi weselej.

stara baba, 2015-01-09 20:18:25

i ciągłe narzekanie.obraz polskiego rolnictwa.a gdyby nie strączkowe to dostał bym mniej i co z tego????dorobił bym sobie na czymś innnym na wsi jest 1000 możliwości a nie biadolił całe życie i narzekał.ludzie weżcie się do roboty i trochę więcej optymizmu nie jest żle!! a tak to jeden temat w kółko za małe dopłaty za póżno na koncie i tak w kółko
jak to jest żle i niedobrze na wsi jeśli jest tak żle to zapraszam do miasta ziemie sprzedać kupić mieszkanie i tam narzekać!!!

grzegorz, 2015-01-09 19:55:49

grzegorz, a gdyby nie strączkowe? Bo te dopłatydo strączkowych są zależne od liczby obsianych ha w kraju, w tym roku już dobrze nie będzie. bez strączkowych masz tyle samo?

stara baba, 2015-01-09 19:41:14

..ee pesymista daj spokój ...damy radę.....po co gdybać negatywnie....my nie dożyjemy inaczej...skazani jesteśmy na slalom w " ciamciaramci"....

z.., 2015-01-09 19:18:08

Podoba mi sie taka postawa i odzyskuje wiare w rolników . mozna płaczki?

kołó gospodarzy płaczących, 2015-01-09 18:47:42BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Też się zalogowałem ale kiedyś patrzałem to coś się zawieszało Pewnie tak jak mówisz za dużo ludzi na raz 

ikcomas

A u mnie leży śnieg, więc z podania RSM-u na drugą dawkę nici na razie