PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Do z.. - Warszawiaki dostają ziemniaki których szanujący się rolnik nie puszcza na rynek... to ziemniak gdzie w czasie wegetacji ciągnik z opryskami nie zjeżdża z pola... to już prawie ziemniaczek holenderski czyli jedna wielka szpryca. moje na drugi dzień po ugotowaniu są jasne a te warszawskie po pół godziny wyglądają jak węgiel.

Małorolny, 2015-01-14 21:31:35

macie rację rolnik to podły zawód, gdyż to jemu za wszystko się obrywa, tymczasem jestem przekonany, iż każdy rolnik wolałby produkować dużo i dobrze, a tymczasem cel ma zgoła odmienny - wynik ekonomiczny, zwróćcie proszę uwagę na dwie kwestie:
- po pierwsze ziemniak jest tanim, zdrowym i dietetycznym warzywem podobnie jak wszystkie pozostałe, owszem można konsumować bardziej skoncentrowaną skrobię (kasze, ryż czy makarony) lecz konsekwencją niezbilansowanej diety są mało przyjemne dolegliwości, potrzeba balastu, aby nie zajadać się potem błonnikiem w tabletkach za 100zł/g,
- druga kwestia tyczy się jakości produktu, nie wiem czy jesteście świadomi jakie są koszty konfekcjonowania ziemniaków, u mnie koszt spakowania 15kg ziemniaków przekracza znacznie 0,5zł (sam worek kosztuje 15 groszy), stąd nie można oczekiwać, iż rolnik spakuje ziemniaka po 1,5kg, gdyż nikt mu za to nie zapłaci, obecnie ceny 15kg worka (wraz z ziemniakami) dochodzą do 1,5zł, gdzie jak wspomniałem 0,5zł to konfekcjonowanie, kolejne 50gr to amortyzacja magazynu i maszyn i kolejne 50gr pozostaje na pokrycie kosztów polowych proszę mi pokazać jak produkuje się ziemniaki za 33zł/t, ich wartość nawozowa jest większa, więc jak tutaj zejść z kosztami? rozumiem, że konsument jest wygodny i życzy sobie, aby po obraniu jednego kilograma miał więcej niż kilogram obranych bulw, to jest jednak niemożliwe (takie rzeczy tylko w mięsnym), także proponuję docenić jakość i zdrowotność warzyw dostępnych na rynku i skupić się na konsumowaniu nieprzetworzonej żywności - na zdrowie!

kissmy..., 2015-01-14 00:17:01

do budy Burek!

rol-nick, 2015-01-13 08:11:12

no to trzeba dopłacić z podatków miejskich bo przeciez nic sie nie opłaca w rolnictwie-żądamy nowych wiekszych dopłat kosztem ludzi z miast

partia miejska, 2015-01-13 07:51:41

W stolicy pomagałam obrać ziemniaczki do obiadu z trzech kg było 90% obierek....pytanie, czy ja nie umiem obierać czy taki szajs jest w sklepie. Miasto gotuje ryż i kaszę gryczana bo szybciej i się nie wyrzuca 90% obierek.
1) Rolnik ( jako ogół) podaje kiepski produkt źle zapakowany(pozdrawiam rzetelnych) ?kto ma chłodnie na ziemniaka ze stałą temp.
2)transport, pośrednik, poniewiera towar,
3) handlowcy nie uszanują nie mają pojęcia o towarze i jego wymaganiach
4) klient marketu przegrzebie
....nie dziwię się tym miastowym, że jedzą coraz mniej ziemniaczków...

z.., 2015-01-12 21:50:32

Niestety trzeba Ci przyznać rację, że rynek w naszym kraju jest dziki...

ja, 2015-01-12 21:29:31

czymże jest spadek przychodów o 75%, każde przedsiębiorstwo przekręciłoby się w kilka miesięcy, a dla rolników to żaden problem, górnicy pomogą razem z Azotami, obok pozostałych warzyw rynek ziemniaka świetnie ukazuje sztywność popytu, rynek wymaga regulacji, ale nie takiej jak mleko czy buraki, niech każdy produkuje ile chce, idzie raczej o możliwość sprzedaży nie tylko w kraju lecz przede wszystkim za granicą, tymczasem rolnikom ogranicza się tę możliwość żądając wykonania badań na cms, które bierze się nie wiadomo skąd, a jak chce zlecić badanie sadzeniaków (pochodzących z zakupu) muszę liczyć się z tym, że konsekwencje pozytywnego wyniku badania na obecność cms dotkną mojego gospodarstwa a nie producenta sadzeniaków, taki mamy kraj i klimat! zamiast eliminować podstawową patologię i zagrożenie (w zasadzie wyłącznie administracyjne) obciąża się rolników co zasadniczo psuje rynek, bo ostateczny konsument i tak płaci za ziemniaki tyle samo, podobnie jest z wieprzowiną - zauważyliście w sklepach spadek cen o 50%, piekarze brak spadku cen chleba przy zjeździe pszenicy o 50% argumentowali wzrostem cen prądu;] normalnie koń by się uśmiał, pomijam już sytuację rolników, gdyż ci którzy wytrwali na rynku przyzwyczaili się do dużej zmienności cen, ale dlaczego i komu płacą za to najbiedniejsi konsumenci?

kissmy..., 2015-01-12 14:27:26BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Wrocław rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

men2face

Dokladnie.w zeszlym roku wygladal na 5 ton a dal 3 w tym roku wyglada na 3 to moze da 5:-) U mnie na poczatku kwitnienia...

lokizom

@miwigos U mnie nie zmieści w 3 tyś a praktycznie nawet nie stosuje insektycydow albo max raz. Tylko niezbędne mikro, ubezpieczenie,...