PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

i tak i nie

ukasz, 2015-01-19 19:12:06

A wiecie co dzisiaj słyszałem i na pewno słyszało to jeszcze wiele osób. CI co brali kredy w frankach żądają aby państwo im zwróciło różnice w kredytach. To jak im zwrócą to rolnikom sadownikom i innym producentom niech zwrócą poniesione koszty np. bo nie mogli jabłek sprzedać albo poszły za 30 gr niech dorzucą do świń bo staniały o 1,5 zł i mleczarzom bo nie dość ze mleko staniało to jeszcze wysokie kary kwotowe. Mam racje czy nie???

Kaczuś, 2015-01-19 18:54:21

@ smoku
Nic dodać, nic ująć, szkoda tylko że polskie elity polityczne tego problemu nie dostrzegają i nie rozumieją!!!
No chyba,że nie chcą zobaczyć i zrozumieć bo tak im wygodnie!!!
Problemem jest też to,że wszystkie polskie rządy począwszy od 1990 roku ,jeżeli chodzi o Polskie rolnictwo robią to samo a będąc w opozycji zajadle krytykują!!!
Czy to się kiedykolwiek zmieni?

Andrzej, 2015-01-17 08:42:40

Co do świń to ta produkcja nie jest specjalnie dotowana ale problem jest w tym ,że zakłady mięsne mają gdzieś polskiego rolnika bo tak naprawdę to one nie są już polskie. Przy tym małe masarnie z polskim kapitałem poplajtowały przez wymogi unijne, kliki pośredników przejęły skupy, kwitnie tucz kontraktowy więc 10 czy 20 szt. tuczników to z wielkiej łaski biorą i płacą ile im ie podoba bo mogą. Kolejna "korzyść" z bycia w UE to swoboda wyboru dostawców żywca a co dziś za problem przerzucić kilka czy nawet kilkadziesiąt tysięcy tuczników do Polski i to w parę dni bo tu tania siła robocza to przerobi. Jak widać biznes świetnie się kręci, ceny w sklepach nie spadają aż chłop polski przeciera oczy ze zdumienia w mięsnym. To nie jest żaden przypadek tylko planowe wykańczanie polskiego chłopa - mają być tylko jak największe fermy z masową produkcją, ewentualnie grupy i tak tworzone jest prawo i unijne, i polskie bo to jak wiadomo z unijnym nie może być sprzeczne. Nasz rząd jest bezsilny i bezradny to widać i na pewno żadnego wyjścia z tej sytuacji nie znajdzie dopóki rządzi PSL- partia ślepo zapatrzona w zachód, w dotacje i pomoc unijną, która ma być lekiem na całe zło. Problem w tym że UE nie poczuwa się do winy tak jak np w przypadku sadowników gdzie straty wynikły z jej polityki zagranicznej itu pomocy nie będzie. Kary dla krowiarzy to ewidentna konsekwencja całkowitego podporządkowania tego sektora brukselskiej biurokracji, rozbuchania produkcji dotowaniem każdego krowiego cycka bo ta branża jest uzależniona od dotacji jak chyba żadna inna. Jak się brało dotacje to było pięknie prawda, nowe obory, zach. full wypas ba nawet na zach. takiego sprzętu często nie mają i kasa płynąca szerokim strumieniem -słowem eldorado, tańce i egzotyczne wycieczki, nowe auta za grube tysiące, piękne wille prawdziwa bajka - nowa elita polskiej wsi jakże wdzięczy obiekt do pokazywania w TV jako cudu odmiany losu dzięki unijnej kasie. I nagle obuchem w łeb bo po co tyle wyprodukowałeś, chore, ano chore tylko dlaczego niby z polskiego budżetu kolejną ukrytą dotację ktoś chce za czyjeś błędy dawać - niech płaci ten kto nabroił.

smoku, 2015-01-16 19:46:20

Dzisiaj o godz 9 w Sejmie miało miejsce następujące zdarzenie.
Rolnicy przynieśli w klatce dzika dla Pani Premier i postawili w gmachu Sejmu.Po czym dwaj nieznani sprawcy w mundurach podobnych do straży marszałkowskiej porwali klatkę z żywym dzikiem i pobiegli na zewnątrz Sejmu.Byli to albo prowokatorzy,którzy uprowadzili dzikie zwierze w celu wypuszczenia i zrobienia paniki w wielkim mieście w celu zrzucenia winy na Rolników.Albo byli to prawdziwi funkcjonariusze,którzy po stwierdzeniu,że na terenie Sejmu nie ma Pani Premier pobiegli z dzikiem do kancelarii Premiera!Sprawa w toku dzik poszukiwany,więcej dzisiaj w faktach i wiadomościach,gdyż wszystko było rejestrowane przez środki masowego przekazu!!!!!!!!!!!!

ekojajo, 2015-01-15 11:38:38

"zły" ja również lubelskiego i po odliczeniu kary to mam 9 gr/l, może nawet nie całe :/

Daro, 2015-01-15 11:18:52

Wszyscy śmiali się ze śp. Leppera a teraz by się taki przydał co by nas powyciągał z domów na drogi i na wiejską zrobić porządek .Oni srają w gacie wtedy jak się ktoś upomina o swoje i sposób jakiś się by znalazł nie takie dołki świńskie już były .Tylko tak coś coś można w tym kraju załatwić bo pół roku się zastanawiają a my się pogrążamy że aż przykro na to patrzeć a ojcom naszym łza się w oku kręci do czego nas młodych prowadzą

młody, 2015-01-15 08:51:52

@Młody rolnik tak trzeba!! NASZA Racja ich spokój!!!
To jak rzut broną przez dach (to taka abstrakcja a raczej metafora -kumasz sami swoi,, nad Niemnem....)
Tylko z tego co nam ulży....
Polecam na you tube ,,obudź się polsko" to taki materiał z vhs-u początku lat dziewięćdziesiątych który ponownie nabiera sensu -jak to rozgrywa się u steru władzy....
POLECAM LEKTURĘ.....

kiwaczek71, 2015-01-14 22:49:40

no to tak samo jak nie opłaca sie trzymać trzody czy krów nie trzymac i nie produkowac to to samo... jak sie nie opłaca jak sa juz chetni do kupna kopaln, to ktos w ciemno to kupuje wie ze bedzie z tego zysk i tyle. rolnik ma tylko nadzieje ze bedzie lepiej :) przeciez to po to było doprowadzone do skraju upadłości zeby teraz za 1 zł to kupic dawniej PGR tak kupowali a dzis duuuuzi sa i dobrze ze chcieli wziąść i robic bo by ziemia leżała odłogiem. skad sie biora ci bogacze ?? maja autostrady chca budowac swoje kopalnie wegla brunatnego no skąd z tad :)

farmer, 2015-01-14 22:47:21

Powiedzcie co da gadanie jak i tak nikt nic z tym nie może zrobić, a nasze pisanie i gadanie ich i tak nie interesuje tylko niszczą POLSKĄ GOSPODARKE.

Młody rolnik, 2015-01-14 22:29:03

wiecie co ,czytam te wszystkie wypowiedzi,słucham to co w radiu mówią o górnikach,i mnie się wydaje ,że panom związkowcom to się w (...) przewraca,kto dołoży rolnikowi do mleka,świń,zaraz są argumenty,że unia decyduje czy pomóc,a górnikom można dokładać bez pozwolenia,jeżeli się nie opłaca to faktycznie zamknąć po co ponosić dalsze koszty,ciekawe czy jak by musieli jak rolnik brać kredyt to też by tak walczyli o swoje,zresztą sami wiedzą,że te ich propozycje naprawy górnictwa to o kant du.....y rozbić bo jeżeli mają propozycje wzięcia kopalni za symboliczną złotówke to nie bo wiedzą że nie ma już ratunku, a wracając do trzody(rozpisałem się o górnikacz bo mnie trzęsie jak sobie o panach związkowcach pomyśle,to najlepszym rozwiązaniemdla rolnictwa było by podawanie minimalnych cen


0

rolnik, 2015-01-14 22:17:39

u mnie w rodzinie zawsze mówiło sie i mówi ze praca rolnika to tak jak górnika ciężka i niebezpieczna .. jak słysze o przywilejach i ze nie można dopłacać publicznych piniędzy do górnictwa czy rolnictwa to mnie złość bierze na tych ludzi:) sam wyślij syna do kopalni i niech korzysta ze wszystkiego jak tam tak dobrze...a polityk to nie z publicznych pieniędzy dostaje a wszyscy posłowie sa jednakowo aktywni ?? może sa nie efektywni a dostają pieniądze jednakowo... jak sie słyszy niektóre wypowiedzi posłów czy posłanek :) to mówie do świń oprzątania tylko.. mysle kto ich wybrał i za co?? niektórych chce sie słuchać mają tyle do powiedzenia modrego niekiedy nawet;)

farmer, 2015-01-14 22:00:00

Strajk!!!!!!!!!!!!!!

x, 2015-01-14 21:45:00

Widzicie jak usuwają trudne posty mój był pół min a ten podemą jest do teraz

sali, 2015-01-14 21:30:41

ludzie już nie wytrzymują,trzeba połączyć siły z górnikami,lekarzami,pacztą i innymi,pojechać do Warszawy tak ze 2 mln ludzi i roz...ć!(wyrwać chwasty)

sali, 2015-01-14 21:24:27BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

https://www.adama.com/polska/pl/produkty/herbicydy/fox-480-sc.html

jarki

Ja robię tiofanat+tebu z prochlorazem będzie drożej ale pewnie lepiej? Toprex wcześnie to dobre zapobieganie i skracanie oraz temperatura...