PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • ROLNIK 2015-02-20 17:41:21
  Widzę że dalej mości panowie chcą zachować dla siebie przywileje polowania na dziką zwierzynę polując na cudzych terenach. Bo prawo łowieckie które znowelizują dalej będzie ułomne i będzie wspierać hobby myśliwskie funkcjonujące w śród urzędników . Dalej kolesie będą dla siebie uchwalać to prawo łowieckie. Taką to już mamy w naszym kraju sitwę polityczną. Jeśli Sejm dalej uchwali ułomne prawo łowieckie konserwujące te układy . To ja sam to prawo zaskarżę do Trybunału Konstytucyjnego jako nie zgodne z konstytucją i naruszające własność prywatną prowadzące gospodarkę łowiecką na cudzej własności. Bo widzę że posłowie nie są zdolni do podjęcia uchwały zabezpieczającej dobro narodowe jakim jest zwierzyna w stanie wolnym ani tez zabezpieczającym prawa własności i dobra płynące w skutek posiadania tej własności .Lecz dalej zabezpieczającym sobie przywileje do uprawiania hobby myśliwskiego . Już kiedyś pisałem że skoro zwierzyna w stanie żywym należy do skarbu państwa to znaczy do nas wszystkich obywateli to pieniążki powinny wpływać do skarbu państwa za dokonanie odstrzałów i sprzedaży pogłowia. Taką funkcję powinno pełnić kilku myśliwych przy każdym z nadleśnictw . Dziś myślistwo to nie jest sposób na wyżywienie rodziny lecz funkcja służąca do utrzymania odpowiedniej ilości pogłowia dzikiej zwierzyny na poziomie nie powodującym nadmiernych strat w uprawach rolnych, przez osoby do tego upoważnione. I to wszystko . Czy to takie trudne aby zrozumieć całą istotę myślistwa w obecnej dobie cywilizacyjnej?. Poseł ma być osoba mądra i pracującą na rzecz własnego Narodu a nie dla siebie i swych kolesi , jeśli nie to niech wypieprza z Sejmu i nie ośmiesza siebie i swych wyborców przez których został wybrany . Czy to zrozumiałe ? .
 • tomcio 2015-01-17 09:49:14
  jeśli ktoś sądzi że lata zaniedbań w odstrzałach zwierzyny leśnej , nagle da się rozwiązać to się grubo myli . nieudolna " gospodarka łowiecka " prowadzona latami doprowadziła do takiej populacji zwierzyny , że teraz nic jej już nie ograniczy , tego burdelu na pewno nie dadzą rady zmienić właściciele ziemi którym da się nagle prawo do strzelanie zwierzyny .... zapomnijcie o tym bo z doświadczenia znam wielu rolników którzy maja taką możliwość i zupełnie nic to nie zmieniło....polak mądry po szkodzie.
 • EZO 2015-01-16 19:29:58
  nawet w takich sprawach cenzura blokuje posty!!!!!!!!!!!!! nic tylko klaskać
 • nika 2015-01-16 18:49:11
  dlatego też odstrzelenie zwierzaka na swoim polu powinno być zgodne z prawem dla właściciela pola. Oczywiście poza okresem rozrodczym itp.
  Bez tego całego cyrku z kołami łowieckimi
 • w-40 2015-01-16 17:59:15
  Płoszenie zwierzyny może i nie jest zbyt skuteczne , ale dobrze że będzie taka możliwość . Pytanie czy dotyczyć to będzie tylko zwierzyny łownej , czy wszystkiej ? Czy można będzie np. płoszyć łabędzie?
 • dzik 2015-01-16 17:02:18
  Płoszenie będzie fikcją, dziki boją się tylko wystrzały ze sztucera, w ogóle nie reagują np. na broń hukową czy petardy. Powinno być tak jak w Niemczech, co na twoim polu to twoje. konsultacje przy wyznaczaniu obwodów łowieckich tez nic nie da, nijak nie wpłynie na zmniejszenie szkód na polach, a rolnikom o to właśnie chodzi.
 • nika 2015-01-16 16:04:00
  będąc w Anglii widziałem jak fajnie są wyznaczane miejsca gdzie odbędzie się polowanie. Nastawiane tyczek i wiesz żeby tam nie leźć ;)

  A w PL dobrze nie będzie bo taki rolnik co niszczą mu zwierzaki uprawy do koła łatwo się nie dostanie, pozwolenia na broń też nie uzyska (tutaj to dobrze że przepisy są szczelne), płoszenie to parodia. Ogólnie gdyby rolnik miał większe możliwości własnego odstrzału rozwiązałoby to większość problemów.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.81.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!