PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

jak rolnicy blokowali drogi za czasow swietej pamieci A Lepera to policja palkami ich rozganiali,a czy na gurnikow podnieski palke.tez chcialbym dostac taka odprawe jaka dostaja gurnicy BIEDNI

morcin, 2015-01-20 17:39:56

uważam że na inne grupy społeczne niema sensu liczyć
@ikcomas masz rację Leszek za szybko pił szampana
pamiętając o wszystkich machlojkach pslu należy przypomnieć że Kalinowski pozostał
sam przy stole negocjacyjnym Hűbnerowa też piła już szampana

jarki, 2015-01-19 10:11:51

@rolnik nie wiesz, nie wypowiadaj się - górnicy jako jedyni wspierali protest rolników w sprawie ASF i absurdalnie rozciągniętej strefy buforowej
@arszczecin święte słowa - jednak u nas wystarczyło oficjalnie zarejestrować protest, na początku owszem posypały się mandaty i wnioski ale nikt nie planował blokady 19-ki, tak wyszło "z partyzanta"
@Mirosław ja też głosowałem przeciw akcesji do UE - teraz miastowy który głosował "za" płacze że mamy dopłaty. Miller za wszelką cenę po trupach na gównianych zasadach dążył do wstąpienia Polski do łunii. Trzeba było to inaczej załatwić, udać że nie chcemy wstąpić a wtedy można byłoby negocjować warunki a tak to musimy tańczyć jak nam zagrają

ikcomas, 2015-01-19 09:07:26

idźcie na ulicę, idźcie, Teraz z dumą mówię że w refernedum akcesyjnym głosowałem przeciwko wejsciu do Unii. Teraz mam z ludzi bekę. Zachłysneliście się dopłatami, prowami i srowami. tylko teraz płaczecie. Ceny ziemii nakręcone do niebotycznych poziomów, gospodarstwa zadłużone na 20 - 30 lat, Mam 35, od 2004 kupiłem 5 ha w tym 2 ha łąk, cena około 20 tysi za ha. Kupywałem za gotówkę, ale bez wilczego pędu. Dopłaty tak jak każdy wykorzystuje, program rolnośrodowiskowy owszem. ale w żadne modernizacje sie nie bawię. Nie mam żadnych kredytów. I mam ubaw z "mędrców świata ze wsi", którzy twierdzą, że aby się rozwijać, trzeba brać kredyty. Nie jestem po mega szkołach, ale starach się mysleć logicznie i troche z ekonomii rozumiem, Istnieje coś takiego jak rentowność inwestycji, więc się pytam jaki jest sens zakupu ziemii na kredyt, czy innej inwestycji? Żeby pracować na bank przez 30 lat? Większość z was nie dozyje końca spłaty, taka jest prawda, nie wiem jaki możecie mieć sprzęt, ale będziecie tyrać od świtu do zmierzchu, i cały czas w stresie, czy komornik nie przyjdzie. Sami wybraliście swój los, każdy jest kowalem swojego losu, Pozdrowienia dla trzeźwo myslacych. Miłego tygodnia pracy

Mirosław, 2015-01-18 17:30:40

To prawda masz absolutną racje @rolnik czy górnicy wspierali kiedy rolników nigdy .Górnik dostanie odprawę a rolnik jak zbankrutuje dostanie komornika .No niestety ale to prawda nie do ukrycia jak pisze zzz@ małe gospodarstwa były do likwidacji i zabieranie dla większych w sąsiedztwie mój sąsiad chciał poszerzyć działkę i wybudować oborę na 70 sztuk bydła chciał obym ja zlikwidował swoje gospodarstwo i onemu sprzedał ja mam dwoje dzieci tylko z rolnictwa żyje .On pracuje w firmie dzieci za granicą jeden prowadzi gospodarstwo on żeby zarobić aja muszę mieć oby żyć .Robert.Grom .Borzęcin .Powiat .Brzesko .Małopolska .

rolno, 2015-01-18 09:03:21

na taczki załadować cały ten nasz piepszony RZĄD i wywieść w najdziksze teremy azji ...
ludzie to co się u nasz w kraju dzieje przechodzi ludzkie pojęcie .ile można znosić tych obietnic kłamstw zakłamania ze strony rządzących !!! a oni nic tylko grabią w wse kieszenie ile się da ,płacą kartami po 1,5 tysia za kolacyjki kilometrówki Madryty i inne cuda na kiju ...najwyższy czas skończyć z tym powiedzieć stanowcze NIE.......PRECZ Z TAKIM RZĄDEM!!!!

darek, 2015-01-17 20:07:49

Chłopy. Jedna rzecz. Pojawiły się na portalu hasła blokowania ulic. Kto ma to zrobić? Izba jest tworem pro rządowym. Związki są bez kasy, a sciagalnosc składek żenująca. Czynna akcja protestacyjna kosztuje. Nie da się zrobić protestu bez organizatora który będzie odpowiadał tyłkiem i kasą. Wiec jeśli chcemy cokolwiek zmienić musimy spojrzeć w stronę związków zawodowych.
Powinniśmy zmienić sposób finansowania związków, tak aby rolnik miał wpływ na sposób wydawania pieniędzy z podatku rolnego. Rolnik decyduje czy kasa ma iść na izbę, Solidarność RI, OPZZ, KÓŁKA. Bez tego nie liczmy na nic. Bo kawałek zmian pociągnie się własnym sumptem protestujących, potem dochodzi zmęczenie, kontry obozu rządzącego itd.
Wyjście rolników na ulicę i jej zablokowanie skończy się mandatami, lawetami i wyrokami. Mandaty musi ktoś płacić i do tego potrzebne są silne związki.

Ps. O Kosmala się nie martwcie, to niespotykanie mądry facet.

arszczecin , 2015-01-17 11:39:54

racja panowie w jedności siła im więcej nas będzie na takich protestach tym większe szanse na ugranie czegokolwiek .

zbyszek, 2015-01-17 10:00:42

Z tego co czytałem stoją na barykadzie od 2012 r. więc twój komentarz poziomem nawiązuje do twojego nicka.
Artykuł jest o przyłączeniu się OPZZ- współpracującego z Sld, wstawianie tu Kosmala z Solidarności jest raczej nie na miejscu.

Emil, 2015-01-17 00:43:40

Spoko i na niego w swoim czasie Kaczyński coś znajdzie.

po, 2015-01-16 21:38:33

poczytaj protest rolnikow kosmala emilu

burak, 2015-01-16 20:56:58

Byłem na paru protestach, nic to nie dało za mało nas było ,,,także kupą rolnicy -kupą ,,,jeżeli tego nie powstrzymamy to będziemy parobkami zachodnich koncernów na naszej ziemi ,,teraz albo nigdy ...

czech, 2015-01-16 19:47:56

Jajko jesteś głupszy od kury.

polityk , 2015-01-16 19:21:49

tyle krzyku i żalu a kto głosował na psl i po? zasiadałem nie w jednej komisji wyborczej na wsi nikt nie dokładał ani nie odejmował głosów i psl po mieli poparcie od tych co teraz chcą protestowac, to po co na ostatnich wyborach tak głosowaliście na psl? sami jesteście sobie winni więc teraz bankrutujcie. myśleliście że wykupicie całą ziemię małemu gospodarstwu nie daliście się rozwijac chcieliście byc panami? a teraz PSL i Po zrobi was dziadami.

zzz, 2015-01-16 18:46:12

Jesteś Burak.
Kosmal to Solidarności RI, W artykule jest mowa o OPZZ.

Emil , 2015-01-16 16:48:31BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Też o tych zdjęciach lotniczych słyszałem jak oni sobie to wyobrażają  To takie macanie się z głupim przez ścianę