PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • crv 2015-01-21 10:51:22
  Radżo.- Jestem i rolnikiem i myśliwym.
  Mylisz się pisząc że gminy za obwody łowieckie będą płacić za myśliwych.
  Gminy dostają od Kół Łowieckich czynsz za polne tereny łowieckie, a według projektu będą musiały te pieniądze przekazać rolnikom.
 • Radżo 2015-01-20 20:18:11
  "Rząd przygotowuje własny projekt", a jaki przygotowuje, to już widać po postawie min. Ołdakowskiego. Całość odpowiedzialności zrzucić na rolnika, niech sam pilnuje swoich zasiewów, a w przypadku roszczeń zawsze można powiedzieć, że mu się nie należą, bo niedostatecznie pilnował. Rolnik pilnuje własnej zwierzyny, a za państwową odpowiada Państwo i ci, co z niej czerpią korzyści, czyli myśliwi.
  Według Ołdakowskiego rolnicy sami mają zadbać o odstraszanie zwierzyny, ale nie wolno jej straszyć i płoszyć zgodnie z dyrektywą siedliskową i ptasią, czyli co rolnik ma cichutko ,szeptem poprosić, aby mu nie czyniła szkód?
  "Zdaniem resortu środowiska, rolnicy uzyskaliby tylko symboliczne kwoty za dzierżawy dla obwodów łowieckich, gminy byłyby zaś znacznie obciążone:" Tu się zgadzam! Dlaczego za obwody łowieckie dla myśliwych ma placić gmina, która zrekompensuje to sobie podnosząc nasze podatki?
  Pan Ołdakowski wraz z rządem nakłada masę obowiązków na organy samorządowe (i nie tylko) nie rekompensując im tego finansowo, a tu tak bardzo się przejął podaniem planu do publicznej wiadomości i zebraniem opinii od właścicieli - krańcowa hipokryzja!
  Pewnie minister jest myśliwym i przemawia troska o własną wygodę. Po co mu jakaś forma społecznej kontroli nad swoim widzimisię ? A jeżeli pan uważasz słusznie, że 30 zl ,że 30 zł to za malo, to dołóż pan od siebie jeszcze po 10 zł od ha i będzie git!
  Ale na uczciwość tego rządu nie ma co liczyć i zgadzam się z @Rolnik
 • Rolnik. 2015-01-20 17:49:55
  Długo w tym kraju będzie się utrzymywał problem z tymi szkodami , oraz z oszustwami przy szacowaniu szkód i nieprzestrzeganiem prawa. Za każde oszustwo przy szacowaniu szkód kodeks karny. Po to został powołany przez ustawodawcę POLSKI ZWJĄZEK ŁOWIECKI i koła łowieckie , oraz uchwalono akty prawne i nałożono obowiązki na koła łowieckie w zakresie polowań i szacowania szkód , aby odpowiednie osoby i w należy sposób pełniły te funkcje ,w sposób cywilizowany, żeby też nie odbywała się samowolka. A co mamy ? Naruszanie praw własności , dokonywanie oszustw przy liczeniu wartości poniesionych szkód w uprawach itd. Istotnym czynnikiem jest dopuszczanie do nadmiernej ilości populacji dzikiej zwierzyny. Koła łowieckie jako tako , po to zostały dopuszczone do tych zadań, aby w sposób cywilizowany i po przez uprawnione do tego osoby utrzymywały stan pogłowia na poziomie w którym to nie będzie nadmiernych szkód w uprawach rolnych. A więc, za nie wywiązywanie się z zadanych obowiązków powinni ponieść surowe konsekwencję, w przeciwnym razie należy pozbawić kola łowieckie tych obowiązków i praw, oraz powierzyć te czynności państwowej instytucji , która sprosta tym zadaniom, a kasa z odstrzałów do skarbu państwa. Taki podmiot może się składać z kilku osób działający przy każdym z nadleśnictw. Myślistwo to nie tradycja , lecz konieczność . A w dzisiejszej cywilizacji nie stanowi ona konieczności ani sposobu na utrzymanie i wyżywienie rodziny. W końcu albo mamy Państwo prawa? albo kolesiów . Wiem że rewolucji w prawie łowieckim nie będzie , bo tam nie ma troski o prawa obywateli , lecz o własne interesy. Tylko to ulica może zmienić, bo na procedury demokratyczne nie ma co liczyć.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.184.214
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!