PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Z dniem 1 lutego 2015 roku wchodzi ustawa o cenie minimalnej sprzedaży ziemniaków w hurcie. Minimalna cena za jaką rolnicy mogą sprzedawać ziemniaki to 34gr za 1 kg, ustawa obejmuje także kupujących, którzy nie mogą żądać niższej ceny za kg niż powyższa.
Ustawa obowiązuje bez względu na podaż ziemniaków na rynku. Zgodnie z tą ustawą rolnik nie może sprzedać ziemniaków poniżej ceny minimalnej jak i nabywca tych ziemniaków nie może żądać od rolnika by ten sprzedał za cenę niższą niż ustanowiona cena minimalna.

MR, 2015-01-25 13:15:14

Protest rolników Kujawsko pomorskie Powiat Żnin 28 stycznia o godzinie 10

Kujawiak, 2015-01-22 16:52:53

Może autor wysilił by się i podał konkretne miejsca gdzie sprawdzał te ceny bo najwyraźniej albo ktoś go oszukuje albo nie podchodzi do tematu profesjonalnie irytując tym producentów, których sytuacja jest bardzo trudna.

art, 2015-01-21 23:25:21

Co to za tandetny artykuł..... ludzie nie bierzcie do siebie tego co jest tam napisane.
Ziemniaki wcale tyle nie kosztowały.... na giełdach gdzie sprzedaje się w detalu czyli po parę,parenaście kg. Przy dużych ilościachkontaktach oszukiwali ucinali na czym tylko się da ,a to zanieczyszczenie ,niekształtne bulwy i cena %niższa Na chwile obecna nie ma gdzie sprzedać po 0.30grkg a tutaj takie bzdury.

góral, 2015-01-21 16:44:27

no faktycznie tak sie dorobiłem na ziemniakach w grudniu, że jestem juz milionerem. Co ja ma teraz zrobić z tą kasa?

zawiedziony dochodami , 2015-01-21 11:29:17

A ile wzrosły koszty produkcji? Paliwo, nawozy, śor, maszyny, części do maszyn, usługi dla rolnictwa, inne środki produkcji, podatki od nieruchomości, podatek rolny... To jest jakaś paranoja, Bez cen minimalnych nie da się obyć. Skoro ktoś odgórnie narzuca wzrost podatku, to logiczne jest przełożenie podatku na cen. Ale nie w POlsce, Podatek kosztem dochodu, aby jaśnie panom dobrze się żyło, trzeba łomocić biedne społeczeństwo.
A później zdziwko, że co trzecia złotówka pochodzi z szarej strefy. sami politycy sobie winni. Krzywa Lafera prawdę ci powie. Już dawno przekroczono wszelki akceptowalny poziom opodatkowania społeczeństwa, Teraz szara strefa rośnie w siłę. A to paliwo, a to fajki, praca na czarno, sprzedaż na czarno, usługi na lewo. Chytry dwa razy traci.

Rol-Niki, 2015-01-21 10:02:23BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

mieto35

Byłem dzisiaj zobaczyć , i raczej przetrwał , nawet nie stracił wszystkich liści ,  chociaż trzeba poczekać aż całkiem ziemia puści ....

ikcomas

Dawałeś na zamarznięte i nie odtajało wystarczająco żeby się wchłonęło i teraz się wkurzasz na wszystkich. Ja się pytam dlaczego, bo można było...