PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Izby rolnicze, porozumienia, ograniczenia, regulacje.... to zawsze równa się przekręty, układy i układziki

normal, 2015-01-28 21:13:43

Izby Rolnicze i Krajowa Rada Izb Rolniczych nie jest wyłącznym organem uprawnionym do konsultowania w sprawach potrzeb oraz interesów społeczno - zawodowych rolników, wydawaniu opinii jako organ mający wyłączną kompetencję. w tym przypadku udziału swoich przedstawicieli w przetargach na grunty rolne. Tym samym wymanewrowało rolę Związków Zawodowych Rolniczych co jest niezgodne z Art 59 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawą z 08 października 1982 r poz.217 Art.4.1.ust.1 w związku z Art. 5.1. ust.2 w Rozdziale 2 z późniejszymi zmianami. Należy przy tym zaznaczyć, że Izby Rolnicze są Samorządem Rolniczym i tak jak każdy inny samorząd wybierany w wyborach bezpośrednich podlega odrębnym zapisom aktów prawnych i nie moę spełniać roli nadrzędnej nad organizacjami społeczno - zawodowymi. Jako społeczństwo rolników niezrzeszonych a przede wszyskim my rolnicy zrzeszeni w różnego rodzaju Związkach Zawodowych nie pozwólmy na takie traktowanie. Izby Rolnicze nie są ze swym 4% wynikiem wyborczym żadną PRZEWODNIĄ SIŁĄ CHŁOPSKĄ i nie mogą nią być tak jak w poprzednim ustroju uzurpowała sobie taką rolę PZPR. I proszę spojrzeć jak kolesie się dogadują przy wsparciu tak za pana Kalembę 17 stycznia 2013r. i teraz nieomylnego doktora od pyrek z PSL - u. Służy to można podejrzewać tuszowaniu wielu popełnianych przekrętów i to nie tylko w Zachodniopomorskim a w całym kraju. Jako zrzeszeni w Związkach Rolniczych domagajmy się naszej roli teraz podczas tych manifestacji i strajków. Nie dajmy się zdołować.

Rolnik z Wielkopolski, 2015-01-24 00:08:03

ZIR - POplecznicy PSL ,prawie wszyscy startowali w wyborach samorządowych z tych list PO-PSL .O czym mówi minister nie rolników ,niech przyjedzie do Szczecina to pokarzemy mu dokumenty , na ile przedłużono nam dzierżawy , ilu z takiej łaski skorzystało , ilu rolników wygrało przetargi ograniczone i do dziś nie podpisano z nami aktów , bo słupy złożyły odwołanie i zastraszyły ANR procesami w konsekwencji unieważniono te przetargi - co na to pan minister to jest sprawiedliwość!!!!, ale my frajerami nie jesteśmy swoich praw będziemy dochodzili tylko gdzie ,została nam tylko ulica !!!!.Niech pan minister odniesie się do raportu pokontrolnego NIK ,jak ANR działał i działa dalej ,nie mamy zamiaru dalej bezczynnie się temu przyglądać . NIECH W KOŃCU KTOŚ SIĘ TEMU PROCEDEROWI PRZYJRZY -TYLKO KTO !!! PROSZĘ O POMOC POLAKÓW.

ROLNIK Z ZACHODNIOPOMORSKIEGO, 2015-01-23 17:38:29

A czy członkowie zarządu ZIR lub ich rodziny majo problemy z przedłużaniem umów? Tym z Solidarności przedłużono na 3 miesiące.

arszczecin , 2015-01-23 12:17:34BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Mocznik na drugą dawkę to moim zdaniem zły pomysł  Zdecydowanie lepiej sypnąć saletrę myślę że końcem krzewienia początek strzelania w...

Marecki

Niestety nie, bo Sapek z ekipą miał wpaść, ale węgla do grilla mi zabrakło i odmówił ;) Może w połowie przyszłego tygodnia się uda,...