PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Ceny płodów rolnych nie mogą zależeć od gry spekulacyjnej wąskiej grupki maklerów czy innych biurokratów. Ziarno, mięso i inne są takimi samymi produktami w sensie ekonomicznym jak stal czy papier i ich produkcja tez musi się opłacać. Zysk z ich sprzedaży tak samo musi rolnikowi zapewnić odpowiednią nadwyżkę środków nie tylko na odtworzenie produkcji ale i na niezbędne inwestycje, odtworzenie majątku oraz gotówkę na nieprzewidziane wydatki i wydatki własne właściciela. To są powszechnie obowiązujące zasady ekonomiczne. Nie może być tak, że zyskowność działalności jest oparta na przychodach nie z podstawowej działalności czyli dotacjach, które nie dość że są zmienne w czasie to jeszcze nie są dostępne dla wszystkich i zależą od kaprysu władzy/biurokracji. Niestety dopóki na rolnictwie łapę trzyma biurokracja UE lepiej nie będzie będzie tylko więcej propagandy, medialnego szumu i bełkotu i coraz więcej bankructw a coraz mniej normalności.

smoku, 2015-01-25 23:37:43

Łmeat łuków w poniedzialek t.j 27-01-2015 wysyla swoje tiry po żywe tuczniki z ferm na Litwie. Odbiór ode mnie zostal przelozony na koniec tygodnia oczywiscie cena juz spadnie bo naciagna z Litwy . Nikt tego nie kontroluje a rodzime gospodarstwa sie wykańcza na dzien dzisiejszy za klase E 5.20 plus vat w lukowie ale po dostawie z Litwy poleci ostro w dol inne zaklady pewnie tez naciagna... Ludzie róbmy cos z tym proponuje zatrzymywanie tirow z padlem z zagranicy.

pat, 2015-01-25 20:50:58

Około 1 miliona tuczników wjechało do Polski z Danii ,dodatkowo kilka milionów prosiąt i warchlaków .Nasi rolnicy są bezradni ,rząd PSL owski nic nie robi aby chronić rodzime gospodarstwa ,żadnej pomocy ,żadnych dotacji ,nasze granice są szeroko otwarte na import,żadnych kontroli mięsa przywożonego do Polski ,a wiadomo,że jest to mięso najgorsze ,często nafaszerowane atybiotykami i sterydami ,tuczniki karmione toksycznymi przepalonymi tłuszczami. Mięso to dajemy pózniej naszym dzieciom .

rolnik, 2015-01-25 20:03:38

Zachodnia ale prędzej niemiecka zalany nasz rynek.jak wzięli więcej z Danii to Niemcy musieli pewnie u nas tez więcej upchac

opos, 2015-01-25 10:03:19

Brednie to małym dzieciom ,nasz rynek jest zalany zachodnią wieprzowiną ,a sami nie mamy gdzie sprzedać ....

czech, 2015-01-25 09:06:22BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Tak zobaczycie (nie mam polisy) odszkodowanie jak świnia niebo  My jesteśmy od płacenia składek udziałowcy od $$$

jarki

Ja bym musiał podać miejscowo mniej powiedzmy że jadę bieg wyrzej  Jedna odmiana musi zaczekać bo nie wiem czy zostanie  Mam...