PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Umowa kupna / sprzedaży powinna wystarczyć

ekopis, 2015-02-01 18:23:47

Co wy zsl-owcy z tymi dyplomami.Ja studia skończyłem terminowo.Natomiast znam zsl-owców,którzy ze mną chodzili przez rok,potem odpadli i słuch o nich zaginął Po czym pokazują się w telewizji jako fachowcy rolnictwa i negocjują wstąpienie do UE.A jeszcze żeby było jasne przez ten rok tańczyli w uczelnianym zespole "Promni"zamiast pilnie studiować!!!!

ekojajo, 2015-02-01 18:18:21

Do ekojajo
Proszę opisać jak wygląda uczciwość i honor przy zakupie dyplomu.

rolnik, 2015-02-01 18:00:33

wy z tego ZSL-u to macie obsesję,żę każdy was oszukuje.Nie możecie sobie wyobrazić,że można uczciwie.Uczciwość i honor to dla was pojęcia z kosmosu,niezrozumiałe,abstrakcyjne!

ekojajo, 2015-02-01 08:37:43

Do ekojajo.
Ponoć Bustowski potrzebuje kilka podrobionych dyplomów dla swoich młodocianych słupów.

rolnik, 2015-02-01 06:00:07

mam 30 hektarowe gospodarstwo i w ostatnich 5 latach bardzo dobrze nam sie zyje z gospodarstwa niz to co było wcześniej wiec nie ma co narzekać. narzekają tylko ci co nabierają duze kredyty i co na nich banki zarabiają a pozniej płaczą ze ceny są niskie i sprzedają za bescen po żniwach bo na kredyt nie mają tzw (frajerzy) z tym się zgadzam.i ceny ziemi tylko podbijają do kosmicznych cen co się im nie zwruci za 30lat

mirek, 2015-01-31 11:26:10

to teraz psl dostanie 99% poparcia.

tp, 2015-01-30 14:53:45

Ot i wsio. Wot pajechal

Witalij , 2015-01-30 13:54:02

Polskie piekiełko! Rolnik nie krzykacz, to typ tępego chłopa pańszczyżnianego, który będzie "zapierdzielał i nie narzekał" nawet wtedy, gdy mu zostanie tylko na kromkę chleba.
Popytaj naukowców, doradców, to ci powiedzą, że w porównaniu z zachodem w Polsce jest tańsza: praca, energia, pasza!!! Nie zastanowiło cię tępy Rolnik nie krzykacz jakim cudem im opłaca się produkować i transportować do nas świnie po 3zł/kg?? Psioczysz na górników, a wyjaśnij pusty łbie, jak to jest, że wydobycie 1 t węgla kosztuje 150 zł, a przepuszczone przez spółki dociera do ciebie po 800 zł/t. W Polsce opłacało by się sprowadzić ruski węgiel, wsypać go do kopalni, jeszcze raz wydobyć i byłby tańszy od naszego, jeśli sprzedać od razu. Dla ciebie, tępaku świnia tanieje, "ale to jest rynek ", a " tylko ziemia drożeje bez sensu ", a nie przyszło ci do pustego łba, ŻE TO TEŻ jest rynek i popyt??
Nie mam kredytów we franku, ale gdybym potrzebował i bank zaproponował mi we franku tłumacząc, że to korzystnie, tom bym pewnie wziął. Rozumiem, że Amber Gold, który był poza kontrolą K.N.B. zrobił ludzi (choć państwo też nie powinno do tego dopuścić), ale żeby oszukało ludzi własne państwo, bo to ono wyznacza ramy i ma nadzór nad bankami. Po cholere mam płacić na takie państwo, które mnie nie chroni przed oszustwem? Przecież każdy obywatel kraju nie może być biegły w ekonomii, prawie, przepisach i od tego obywatel ma państwo, na które płaci i które ma go chronić od złodziei. A nasza pani premier mówi chrońcie się sami i tworzy obowiązkowy fundusz za pieniądze rolnika zamiast wzmóc ściganie złodziei!!!
Ty Rolnik nie krzykacz masz jeszcze mleko po 1,2zł dzięki temu, że protestujemy, a jak zabiorą nam dopłaty, to pierwszy padniesz i nie pomoże ci lizanie duqy PSL-owi, bo oni dbają tylko o swoje koryto.

putin, 2015-01-30 09:18:45

ci którzy maja głowę na karku i nie brali kredytów na trzeci traktor czy ziemie po 100000 za ha spokojnie sobie radzą,więc kto krzyczy?może nieudacznicy

rolnik, 2015-01-30 08:49:35

to jest rynek świnki słabo stoją bo nie ma kto ich kupować, trzeba było się nie wtrącać jak chciała Europa bo na końcu to wam gwarantuje tylko my Polacy będziemy stratni bi inni już zaczynają zmniejszać ciśnienie i z chęcią by do Rosji wozili.Rolnik krzykacz ma rację jeżeli węgiel się nie opłaca a górnicy zamiast to wyważyć i zrezygnować z części przywilejów to chcą jeszcze więcej chamy jedne. w maju niestety będą powszechnie dostępne wykazy kto ile dopłat wziął i zobaczymy jaki będzie oddźwięk że bogaci rolnicy a jeszcze im mało aż w końcu ktoś powie dlaczego mamy im dawać dopłaty, kim oni są inne gałęzie sobie radzą a im ciągle źle mają majątki dotacje maszyny, a ktoś ma 1800zł miesięcznie zobaczymy jak będzie

Rolnik Realny, 2015-01-30 08:13:08

Ty rolniku nie krzykaczu to widze ze mocny w gebie tylko! Według ciebie to wszystko dobrze jest i jak nie oplacalne to nie produkowac tak? to co uprawiac?co produkować?przeciez w tej chwili nic sie nie oplaca ! Ty sie chyba na du... krowskie tylko patrzysz i Ci sie w głowce poprzewracało! Przepraszam "zadki" krowskie bo Ty przeciez wykształcony jestes:)

danielo, 2015-01-30 07:44:50

@polok zauważ że najpierw piszę o was, później o nas. I nie jest to przypadkowe. Od kilku lat probuje zrzszać i finał jest tego taki ze na koniec zostaję sam. Każdy byc chciał coś zmienić ale cudzymi rękami. Dopoki mentalność się nie zmieni, a musi do tego minąć przynajmniej jedno pokolenie, nie bedzie lepiej. Ale wtedy bedzie juz za pozno. To pisałem ja - Jarząbek

Jarząbek, 2015-01-30 07:43:03

rolnicy i górnicy uczyć się trzeba było a nie przywileje dopłaty i inne udogodnienia, a wciąż wam źle mówię to jako rolnik mam 80 ha i 50 krów i wstaje rano o 4 i zapierdzielam a nie non stop narzekam a mleko mam po 1.12 po kosztach albo i mniej, bo tak to grupa krzykaczy i innych nierobów w naszym imieniu wstyd robi. hodowcą trzody się nie dziwie bo jest źle ale to jest rynek nikt nie karze nikomu produkować na siłę i nikt, a Frankowicze brali kredyty które były średnio o 40% tańsze od tych w złotówkach, a teraz biegają i lamentują że mają kredyt taki jak ludzie co wzieli w złotych a przez pierwsze lata mieli tanie kredyty, zobaczymy co będzie się działo na ciemnej wsi jak dopłaty się skończą to chyba apokalipsa będzie bo banda niewykształconych chłopów na pokaz pokupowała sobie po 3 nowe traktory i nie wiadomo co jeszcze, Polska wieś jest przeinwestowana w relacji do rzeczywistych możliwości, i tylko ograniczony naród mówi Rząd albo Unia wszyscy są winni chcą nas rozłożyć,dopłaty do produkcji a nie obszarowe bo tylko ziemia drożeje bez sensu a nieroby w dzierżawę dają za dopłatę plus tonę i się cieszą że nic nie muszą robić taka jest prawda stwierdzam to wszystko z przykrością. kiedyś np w PGRach ponad 450 tys ludzi pracowało i zrobiono z nic margines nie pytając o nic a dzisiaj górnicy których mam 40 tys mają 13,14 deputaty i inne przywileje popiera grupa karierowiczów z solidarności ile zarabia górnik jakie ma dopłaty rolnik ja się pytam???

Rolnik nie krzykacz, 2015-01-29 20:58:07

@Jarząbek, Jednak się obudzili (lepiej póżno, niż wcale), a ty nadal śpisz! Według ciebie "wyłącznie wasza wina", a może nasza, w tym twoja, skoro jesteś rolnikiem? Skoro takiś mądry i wiesz jak "trzeba silną ręką zrzeszać się i walczyć o swoje" ,to żrzeszaj i walcz. Ja zrzeszać nie umiem, za to biorę udział w protestach! Leper nie wymądrzał się, tylko zrzeszał!

polok, 2015-01-29 19:24:02BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Chodziło mi o liniową odmianę od monsanta pokrewną californium  Kiedyś cała wieś miała californium i wszyscy byli zadowoleni 

men2face

https://www.agrolok.pl/nasiona/rzepak-ozimy-dk-seax-f1.htm