PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Zbożowiec - masz rację ,sęk w tym że doradca ODR ma się znać na wszystkim - o ile w sprawach papierkowych idzie się dość łatwo na bieżąco dokształcić,o tyle w technologi nie nabędzie się wiedzy i doświadczenia bez specjalistycznych praktyk i zajęć w terenie.A tych szkoleń poprostu nie mamy.My się dokształcamy na własną rękę a mamy się znać na wszystkim.Tak sie nie da .I macie rację że długo tak się nie pociągnie.

też doradca, 2015-01-31 22:15:32

Zgadzam się @jarki, zrobiono z nich urzędników pomocnych przy składaniu wniosków o dopłaty obszarowe, prowy, prowadzenie rachunkowości, ale doradcy stricte rolni z nich żadni.
Za swoje czynności urzędniczo - administracyjne pobierają z resztą dodatkową opłatę na rzecz ośrodka i z tego są oceniani, rozliczani, premiowani.Skoro się za to płaci ekstra, powinny to świadczyć firmy prywatne, a nie utrzymywane przez państwo, bo pomieszanie finansowania budżetowego z działalnością tworzy takie właśnie patologie.
@też doradca, nie żołądkuj się na prawdę, bo my ją znamy z autopsji. Jakość usług i wiedza doradców w zakresie administracyjnym nie budzi szczególnych zastrzeżeń, za to w kompetencji dot produkcji roś. i hodowli nie dorastacie do pięt tzw. przedstawicielom handlowym. Niestety mają tę wadę, że ogranicza się ona tylko do produktów, którymi firma handluje.

zbożowiec, 2015-01-31 09:30:55

"Ale doradcy są pracowici,obiektywni i uczciwi - choć niedoceniani."
Powinni jeszcze być kompetentni fachowi z tym jest TRAGEDIA

jarki, 2015-01-31 09:01:10

Baran z Ciebie i nic więcej.Jak nie wiesz ile sięw ODR zarabia to się nie wypowiadaj.Doradca gminny lub w powiecie zarabia na poziomie najniższej krajowej- wygaga się od niego wyższego wykształcenia kierunkowego , kultury , dyscypliny ,samochodu, wiedzy.To doradca ponosi odpowiedzialność za jakość usług wykonanych przez siebie.Zrobi Ci wniosek chociaż sugeruje że wielkość twojego gospodarstwa oraz zakres twojej działalności niekoniecznie zakwalifikują Cię do uzyskania pomocy z funduszy UE ale Ty upierasz się że chcesz i tyle.W końcu ukazuje się lista lista agencji na której Cię nie ma - i co?Do kogo masz pretensje ?Do doradcy który Ci odradzał ale Ty teraz będziesz mu wypominał że to , że tamto.Fakt że polityka i układy rządzą tą instytucją i na to nie ma rady . Ale doradcy są pracowici,obiektywni i uczciwi - choć niedoceniani.

też doradca, 2015-01-30 22:15:19

Jeżeli ktoś nie wie jak wyglądała komuna, to powinien koniecznie odwiedzić ODR Przysiek. Pamiętam ten obiekt jeszcze z czasów, kiedy byłem dzieckiem. Koniec lat 80. Będąc w ubiegłym roku w tym ODR-ze przecierałem oczy ze zdumienia. Tam się nic nie zmieniło. Może tylko krzesełka do głownej auli zostały zakupione. Nawet coś takiego jak internet w XXI coś typowego, nie istnieje, brak sieci bezprzewodowej. Sale, korytarze szare, w starych okładzinach. Nawet zapach kładzie z nóg, niczym w starym kiosku, z którego walą butwiejące gazety. Z czym my do Unii. W tych ODR to tylko pensje się zmieniły, bo nie sądzą, że ludzie, ani układy.

Mateusz, 2015-01-30 11:51:26BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

@miwigos Ja też aż tyle nie łączę. Grzybowke i skracanie robię osobno

Piotr246

Jeżeli decydujem się na uprawy roślin i warzyw na szeroką skalę to warto skorzystać z usług jakiejś agencji. Myśleliście o Agencji nasiennej?...