PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Zbożowiec - masz rację ,sęk w tym że doradca ODR ma się znać na wszystkim - o ile w sprawach papierkowych idzie się dość łatwo na bieżąco dokształcić,o tyle w technologi nie nabędzie się wiedzy i doświadczenia bez specjalistycznych praktyk i zajęć w terenie.A tych szkoleń poprostu nie mamy.My się dokształcamy na własną rękę a mamy się znać na wszystkim.Tak sie nie da .I macie rację że długo tak się nie pociągnie.

też doradca, 2015-01-31 22:15:32

Zgadzam się @jarki, zrobiono z nich urzędników pomocnych przy składaniu wniosków o dopłaty obszarowe, prowy, prowadzenie rachunkowości, ale doradcy stricte rolni z nich żadni.
Za swoje czynności urzędniczo - administracyjne pobierają z resztą dodatkową opłatę na rzecz ośrodka i z tego są oceniani, rozliczani, premiowani.Skoro się za to płaci ekstra, powinny to świadczyć firmy prywatne, a nie utrzymywane przez państwo, bo pomieszanie finansowania budżetowego z działalnością tworzy takie właśnie patologie.
@też doradca, nie żołądkuj się na prawdę, bo my ją znamy z autopsji. Jakość usług i wiedza doradców w zakresie administracyjnym nie budzi szczególnych zastrzeżeń, za to w kompetencji dot produkcji roś. i hodowli nie dorastacie do pięt tzw. przedstawicielom handlowym. Niestety mają tę wadę, że ogranicza się ona tylko do produktów, którymi firma handluje.

zbożowiec, 2015-01-31 09:30:55

"Ale doradcy są pracowici,obiektywni i uczciwi - choć niedoceniani."
Powinni jeszcze być kompetentni fachowi z tym jest TRAGEDIA

jarki, 2015-01-31 09:01:10

Baran z Ciebie i nic więcej.Jak nie wiesz ile sięw ODR zarabia to się nie wypowiadaj.Doradca gminny lub w powiecie zarabia na poziomie najniższej krajowej- wygaga się od niego wyższego wykształcenia kierunkowego , kultury , dyscypliny ,samochodu, wiedzy.To doradca ponosi odpowiedzialność za jakość usług wykonanych przez siebie.Zrobi Ci wniosek chociaż sugeruje że wielkość twojego gospodarstwa oraz zakres twojej działalności niekoniecznie zakwalifikują Cię do uzyskania pomocy z funduszy UE ale Ty upierasz się że chcesz i tyle.W końcu ukazuje się lista lista agencji na której Cię nie ma - i co?Do kogo masz pretensje ?Do doradcy który Ci odradzał ale Ty teraz będziesz mu wypominał że to , że tamto.Fakt że polityka i układy rządzą tą instytucją i na to nie ma rady . Ale doradcy są pracowici,obiektywni i uczciwi - choć niedoceniani.

też doradca, 2015-01-30 22:15:19

Jeżeli ktoś nie wie jak wyglądała komuna, to powinien koniecznie odwiedzić ODR Przysiek. Pamiętam ten obiekt jeszcze z czasów, kiedy byłem dzieckiem. Koniec lat 80. Będąc w ubiegłym roku w tym ODR-ze przecierałem oczy ze zdumienia. Tam się nic nie zmieniło. Może tylko krzesełka do głownej auli zostały zakupione. Nawet coś takiego jak internet w XXI coś typowego, nie istnieje, brak sieci bezprzewodowej. Sale, korytarze szare, w starych okładzinach. Nawet zapach kładzie z nóg, niczym w starym kiosku, z którego walą butwiejące gazety. Z czym my do Unii. W tych ODR to tylko pensje się zmieniły, bo nie sądzą, że ludzie, ani układy.

Mateusz, 2015-01-30 11:51:26BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Rzepak musi sam dojść takie jest moje zdanie chyba że zachwaszczenie ktoś ma Pamiętam ładnych kilka lat temu znajomy potraktował rzepak...

lokizom

Kolego @barts odnośnie rzepaku mam ten sam dylemat, aż nie śpię. Ale jestem już nastawiony na desykacje