PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Jeśli chodzi o dopłaty to wiadomo, że Niemcy i Francja nie mają mieć mniejszych. Polsce obiecano większe po kilku latach, zanim do tego doszło to zaczęto je obcinać. Nigdy do 100% nie doszły. Jedno jest pewne: mamy za dużo urzędników, których nazywa się rolnikami, bo ich utrzymuje min. rolnictwa. Poza tym unijni rolnicy dostają dopłaty do końca danego roku, a nieraz mają nawet zaliczki. Dlaczego jest Unia, ale kazdy sobie .... Gdzie są rekompensaty za likwidację kwot mlecznych? Dla tych co musieli kupić kwoty, zapłacić kary? Kwota Mleczna - To są prawa majątkowe! Jak można zabierać komuś za darmo majątek? Nie mówię jak ktoś wszystko dostał od ARR, ale jak musiał kupić? Dlaczego w 2006 lub 7 przeznaczono tak duże stawki dla tych co rezygnowali z kwot?
Dlaczego Prezesi (nie wszyscy) w Spółkach państwowych mają takie ogromne miesięczne wypłaty? To chyba nie jest normalne.

gość, 2015-02-04 09:30:28

Tylko radio maRYJA i tv trwam was wybawi idioci.

ojciec tadeusz , 2015-02-03 12:50:23

"Spraw niemożliwych, niestety, nie podejmuje się - zaznaczył minister". Skoro się nie podejmuje to niech się poda do dymisji.
A gdzie są rekompensaty dla rolników z Wielkopolski??

RR, 2015-02-03 11:27:53

Jeszcze Rydzyka zaproście na protest

aa, 2015-02-03 10:21:19

ABW tu nic nie pomoże.
Tylko w niezależnej prasie typu "W sieci", informowała też o tym "Tv Trwam" mozna było usłyszeć o sprzedaży lasów i kto za tym stoi.
Niestety w takim państwie żyjemy

http://niezalezna.pl/63341-komorowski-z-tuskiem-juz-w-2009-r-planowali-sprzedaz-polskich-lasow-depesze-wikileaks

rolnik, 2015-02-03 09:24:41

Proszę tak ostro nie atakować pana naszego ministra M. Sawickiego. Z tym jego gadaniem o eutanazji dzików, to też tylko taka zagrywka do zasadniczego rozwiązania sprawy dzików. Tym, "co som przy(wódce) III R P" chodzi bowiem o takie rozwiązanie, aby dziki nie miały gdzie bazować i czyhać w ich cieniu np. na możność rzucenia się na plantacje ziemniaków. Osiągnie się to przez prywatyzację Polskich Lasów i liberalne ich potraktowanie: obdarzony nimi "koleś" będzie mógł swój kawał lasów ogrodzić i nikogo nie wpuszczać. Będzie także mógł zlecić wycinkę lasów celem np. założenia pól golfowych - on bowiem będzie w nich sobiepanem. A jak przyjedzie z zagranicy inwestor z grubą kasą, to będzie mógł kupić taki obszar leśny, że stanie się ono podstawą dla jego księstwa urządzanego wg jego gustów i interesów. Nad uchwaleniem adekwatnego prawa w tym względzie biedził się późną nocą(!!!) tuż przed świętami Bożego narodzenia nasz Sejm. Wszystko szło jak po maśle, bo zapewne było pouzgadniane z kim trzeba i jak trzeba, ale "sprawa się rypła" z powodu zaledwie 5 posłów, których głosów (czy siekier?!) zabrakło do uchwalenia takiego prawa. A gdyby nie oni, to iluż polityków III RP byłoby już "leśnikami" całą gębą i oni zadecydowaliby m.in. o zniszczeniu zaplecza, w którym kryją się różne "watahy", w tym "dzicze". O tym problemie tak pisał sobie jeszcze A. Mickiewicz: /Drzewa moje ojczyste! jeśli Niebo zdarzy,/Bym wrócił was oglądać, przyjaciele starzy,/ Czyli was znajdę jeszcze? czy dotąd żyjecie?/.../Pomniki nasze! ileż co rok was pożera/Kupiecka lub rządowa, moskiewska siekiera!/Nie zostawia przytułku ni leśnym śpiewakom,/Ni wieszczom, którym cień wasz tak miły jak ptakom./Wszak lipa czarnolaska, na głos Jana czuła,/Tyle rymów natchnęła!/ Wszak ów dąb gaduła/Kozackiemu wieszczowi tyle cudów śpiewa!/” Byłoby na czasie, gdyby ABW dociekła, kto i dlaczego stoi za prywatyzacją i dopuszczeniem do wyrębu Polskich Lasów.

Stacho G.-Stańczyk, 2015-02-02 23:19:07

Marku jesteś dobrym ministrem , a tymi dupkami się nie przejmuj bo to są żołnierzyki kurdupla

kocur, 2015-02-02 22:55:03

Panie Sawicki, miał pan i pana partia 7 lat na rządzeni i pokazaliście co potraficie.O tym, że będziecie wypłacać dopłaty rolnikom, które należą im się jak psu miska to wielki wstyd dla pana i dla całego rządu.Przecież to nie wasze osiągnięcie.Wzięliście tylko takie dopłaty jakie UE przyznała.Nic poza tym nie potrafiliście wynegocjować.W ubiegłym roku trąbiliście jaki to wielki sukces, ile to rolnictwo polskie będzie miało dopłat. W tym roku okazało się, że jest dużo mniej pieniędzy niż było w poprzednich latach, ale to i tak" wasze wielkie osiągnięcie". Róbcie tak dalej, a chleb będziemy kupować od Niemców,tylko ciekawe za co. Rząd na pewno się wyżywi, a reszta społeczeństwa niech sobie sama radzi.Na roboty za granicę.!!!!

julek, 2015-02-02 22:30:51

@jan Jak wyleci ze stołka to dostanie nowy zapewne nie gorszy na pewno dobrze płatny

parody, 2015-02-02 21:36:33

Sawicki jak wyleci ze stołka to zrozumie dlaczego są protesty!!!

Jan, 2015-02-02 21:08:10

@mazowsze ,auta też za 300000 mamy bo cięzko pracujemy

bb, 2015-02-02 20:41:15

Sawicki z jednym ma rację! Rolnicy są frajerami! Bo PSL z Sawickim i innymi są cwaniakami! Frajerzy ciągle głosują na CWANIAKÓW i Ci mają się dobrze. W Polsce w roku 1938 było około 138 tys. urzędników, w roku 1978- około 175 tys. urzędników, a teraz jest ich ponad milion. Teraz są komputery a kiedyś liczyło się na liczydłach. Frajerzy zajmują się uprawą roli a CWANIACY są tylko rolnikami z nazwy. Tylko dopłaty biorą w pierwszej kolejności. Ministrowie zamiast cwaniakować niech się wezmą do roboty, niech nie napuszczają rolników na myśliwych itp. To, że jest nadmiar dzików to jest zasługa właściciela zwierzyny a jest nim SKARB PAŃSTWA a nie koła myśliwskie! Myśliwi są tylko dzierżawcami obwodów łowieckich.

A. Krzak, 2015-02-02 20:27:39

Sawicki jak on może patrzeć rolnikom w oczy. Czy on nie ma wstydu ???

Jan, 2015-02-02 19:52:22

kolego mazowsze,, kup se ten ciągnik kto ci broni,, dostaniesz 45-50% dotacji ,jak spełnisz wszystkie wymogi ,a to nie jest łatwe ,drugą część pożyczki dostaniesz z banku rozłożone w ratach na 10-20 lat jeżeli spełnisz wszystkie wymogi ,,wtedy pogadamy o gospodarce,,,

ola, 2015-02-02 18:06:54

sawicki do dymisji, jak najprędzej -taki powinien być pierwszy postulat
Nalewajk -do dymisji taki powinien być drugi postulat
te dwa darmozjady nie szanują polskich rolników i sadowników

rolnik, 2015-02-02 14:12:12BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Szybko spada już 7 

miwigos

Tylko pozazdrościć,aktualnie -5 i silny wiatr