PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

komu sie nie opłaca sprzedać gospodarstwo i do miasta na etat-tam bedziecie mieli dobrze

rolnik, 2015-02-03 10:31:05

I tak jest z polskimi rolnikami,każdy sobie rzepkę skrobie a Izdebski na krzywdzie rolników prowadzi kampanię wyborczą.

rolnik z wielkopolski, 2015-02-03 09:37:54

odwieczny problem polskiego rolnictwa to brak koncepcji i nie dotyczy to wcale tylko rządzących, ale również protestujących....Protest dla protestu, postulaty niejasne, niekompletne, tematy zastępcze

normal, 2015-02-03 08:20:15

Minister Sawicki PEŁNA KOMPROMITACJA nic nie robi i obraża Polskich rolników nazywa nas frajerami. Trzeba skończyć z tymi nierobami więcej na nich nie głosować. (na frajerów się nie głosuje).

rolnik, 2015-02-03 00:54:35

@ cwa- a po co nam skup interwencyjny jeśli naszych świń jest mało?? Lepiej niech wprowadzą jakiś zakaz wwozu świń do Polski z zagranicy, to się wszystko unormuje na naszym rynku i cena pójdzie w górę.

RR, 2015-02-02 20:46:48

kiedy skup interwencyjny będzie jak w 1999 roku

cwa, 2015-02-02 19:57:51

Tzw. wspólna polityka rolna UE zawsze była iluzją, której nasz rząd uległ bez reszty. Tymczasem jest tak, że Niemców czy Francuzów guzik polskie rolnictwo obchodzi. Zresztą sawicki sam mówi, że nie pamięta dobrego roku w rolnictwie to nie najepiej świdczy o nim i jego pracy oraz pamięci ( nie było wtedy dopłat). Wszystko spycha na innych, on tylko mame sukcesy osiąga. Winni są sami rolnicy, embargo, które z nieba spadło a nie z przyczyny polityki zagranicznej tego rządu. Na początku lat 90 z przyczyn ściśle politycznych rozpieprzono PGR i od tego czasu próbuje się je zastąpić prywatnymi,. Obecnie mówi się o pięniądzach dla małych GR z UE i tworzeniu grup czyli czegoś co jest obce naszemu chłopstwu. Indywidualny rolnik jest ciągle w pogardzie, to jak ma być dobrze. Polska władza wpiera tylko patologię, jak jesteś pijakiem czy narkomanem to wsparcie dostaniesz i bez kolejki do lekarza, kaskę na opał, na opłaty a jak jesteś normalny to złamanego grosza. Ten kraj jest źle rządzony to mało powiedziane ponieważ on tworzy i wspiera patologię, biurokrację , promuje cwaniactwo, korupcję i życie z dotacji. Nie jest dobrze u nas i władza z tym nic nie robi ale wie dokładnie co powinna robić Ukraina i daje im wsparcie.

smoku, 2015-02-02 14:26:58

Wezmiemy nygusom.

kujawy, 2015-02-02 14:02:33

miastu weźcie aby mieć wiecej

Prudnik, 2015-02-02 13:14:34

Unijna polityka rolna w żadnym przypadku NIE JEST WSPÓLNA. Pod płaszczykiem dobrze brzmiących haseł typu "wolność równość braterstwo" prowadzona jest bezwzględna walka ekonomiczna o rynki zbytu, o ziemię i inne dobra. Kierujące sprawami polskiego rolnictwa od niepamiętnych czasów ZSL/PSL nie dba skutecznie o interesy polskiego rolnika zarówno na poziomie unijnym jak i krajowym. Głównie koncentrują się na swoich interesach partyjnych - odpowiednia ilość głosów w wyborach i wszelkiej maści "konfitury" leżące na wszystkich półkach od gminnych począwszy aż po najwyższe, unijne.
Drastyczna (i pogłębiająca się) nierówność w subwencjach dla rolnictwa na wschód i zachód od linii Odry-Nysy jest de facto DUMPINGIEM. Naturalną obroną byłoby (jak wspomniał tu @Andrew) wprowadzenie ceł. Rząd ich nie wprowadzi, ale może my, rolnicy zamiast pikietować urzędy i blokować drogi - zrobilibyśmy na granicach "szlaban" na żywność?
Pan Zagórny już to kiedyś ćwiczył...
Ja rozumiem potrzebę wolnego handlu, ale to co się dzieje nie ma nic wspólnego z rynkiem i zasadami normalnej, zdrowej konkurencji.

baca56, 2015-02-02 13:09:08

Skoro Unia Europejska ma nas w du... a Rosja wprowadza embargo na 3 lata to wprowadzić wysokie cła na produkty importowane chroniąc polską gospodarkę i tyle w temacie a nie się cackać ze szmaciarzami! To ma być wspólna polityka rolna?!

Andrew, 2015-02-02 12:07:30

Napiszcie artykuł o cłach eksportowych

bbb, 2015-02-02 10:59:18BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Tak zobaczycie (nie mam polisy) odszkodowanie jak świnia niebo  My jesteśmy od płacenia składek udziałowcy od $$$

jarki

Ja bym musiał podać miejscowo mniej powiedzmy że jadę bieg wyrzej  Jedna odmiana musi zaczekać bo nie wiem czy zostanie  Mam...