PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@parody tak jest spróbuj co ci zależy? Przynajmniej będziesz wiedział że chciałeś, rodzice też na pewno się ucieszą, że przynajmniej się starałeś. A może akurat się uda to pociągnąć. Wszystkim jest ciężko, ale jak się uda to satysfakcja gwarantowana

milka, 2015-02-04 11:21:47

@parody - nie łam się i jednak spróbuj poprowadzić to gospodarstwo przez pewien okres; z mojego doświadczenia powiem że dużo daje przemyślenie strategii działania. Gdybym miał swój cały towar dawać za półdarmo hurtowniom, marketom i sortowniom to bym już dawno splajtował. Obecnie ponad 90% jaj sprzedaję wyłącznie w detalu i mogę sobie pozwolić na nowe maszyny co jakiś czas bez pomocy Uniji oraz na godną egzystencję. Sporo daje czasowe dodanie nowej działalności do już obecnie wykonywanej - w moim przypadku miałem 2 folie z warzywami przez 3 lata największego zastoju z jajkami (zysk może mniejszy, ale nie dopłacałem już do głównej produkcji, a nawet był jakiś tam zysk). Studia też powiem, że niewiele co dają, i tak trzeba się potem doszkolić w już konkretnej dziedzinie przed gospodarowaniem - mi są niepotrzebne bo i tak nie dają dotacji do gospodarstw drobiarskich, a wykształcenie rolnicze to wymóg ubiegania się o dotacje.
@kaczus - http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/co-dla-producentow-swin-w-nowym-prow,47838.html - wynika, że jednak są jakieś dotacje dla gospodarstw z trzodą chlewną. C o do drobiarstwa to ich niema, ani w nowym PROW ani w poprzednich- http://www.doradcaprow.pl/prow/Wiadomosci-PROW/PROW-2014--2020-Nie-dla-drobiarzy/472/.

rolnik, 2015-02-03 19:33:07

@chłopek Nie tłumacz głupi jest i tak nie zrozumie. Przejrzy na oczy jak Polske do reszty kupią Niemcy i karzą pracować za kromkę wyrobu chlebopodobnego. Wychowałem się na wsi mieszkałem w miescie teraz mieszkam na wsi i pracuje. Gospodarstwo 30 ha + 20 ha dzierżaw i 60 krów ojciec obrabia sam, aby do kołysać się do renty. Potem wszystko na sprzedaż. Chciałem gospodarzyć skonczyłem studia w tym kierunku, ale się nie da. Powiem jedno chory naród i nic więcej.

parody, 2015-02-03 18:15:20

Prudnik, mimo, że potrafisz napisać w miarę poprawnie, to matoł jesteś zarąbisty! My do budżetu wpłacamy ogromną kasę, gdyż każdy z nas co rocznie kupuje nawozy, sprzęt, maszyny, części, traktory, mat budowlane. Natomiast miasto nie wpłaca nic, bo tam nie ma produkcji, tylko budżetówka . Ty, tylko korzystasz z budżetu, a reszta, to przelewanie z pustego w próżne. Doucz się dzieciaku, bo oprócz pisania trzeba umieć jeszcze logicznie myśleć!

chłopek, 2015-02-03 16:59:30

przeczytałam wszystkie komentarze i aż żal (...) ściska. Jest powiedzenie które mówi że "syty głodnego nie zrozumie" i dlatego miasto i wieś chyba nigdy się nie dogadają i ja to w pewny sposób rozumiem bo jak mogą sie dogadać skoro prawda jest taka, że nawet w śród rolników nie ma jedności. Jeden widzi w tv że jest blokada więc bierze sprzęt i jedzie, drugi stwierdza że co tam nich sąsiad jedzie za niego a trzeci powie że on ma to w (...). Bo wszyscy i tak mówią że nic z tego nie będzie ale jak będzie to dostaną wszyscy a nie tylko ci co o to walczyli a szkoda, bo następnym razem by się zastanowili.

milka, 2015-02-03 16:55:50

patryk mr

53 mld i ta twoja pisownia-pożal się Boze

Prudnik, 2015-02-03 15:20:27

Do prudnik A dla was bezrobotnych w miastach ile jest z budżetu? Ile państwo loży na nie udolne prywatne firmy sponsoruje umazanie podatkow! Jeden rolnik zatrudnia przy sobie w pośredni sposób 7-8 osób ! Zrozum ze wszystko sie kreci o żywność ! Dlaczego firmy transportowe oglaszaja upadlosci i wysprzedaja tiry bo nie maja co wozić ! Myśl a JAK tak warto byc na krusie i tak dobrze na wsi to kup kilka ha ziemi ubezpiecz sie w KRUS Izacznic pobierać dotacje 53 mln :D idiota!

patryk mr, 2015-02-03 15:07:13

A ten Izdebski się już umówił z Panią Premier ?????????? bo ja bym też na kawe wpadł jak by miała wolny czas .

aa, 2015-02-03 10:30:27

PatrykMR

dla was jest 53 mld z budzetu-ile wpłacacie do budzetu?prawie co nic,a ile wpłacasz do KRUS?prawie zero,czego wy jeszcze chcecie?nie swoich pieniedzy?

Prudnik, 2015-02-03 10:19:21

Do @Prudnik kasa kasa kasa dobrze powiedział bo to nasze pieniądze nie miastowych! Nam zabrano ludzie z miasta musza zrozumieć ze dobrobyt wsi to dobrobyt miast! Żaden chlop nie chce zabrac nikomu z miasta żadnej kasy nawet nie myśli o tym . Tylko skoro jest 100 mln dla ukrainy to my tez zadamy odszkodowan za straty za idiotyczna polityke polski jako amerykańskiego blazna wobec federacji. Ludzie obudźcie sie nasza gospodarka jest uzależniona od eksportu NIE DO AMERYKI ALE DO ROSJI! szkoda ze my musimy ponieść konsekwencje.

patryk MR, 2015-02-03 09:15:29

Ty rolnik gdzie sa te dopłaty do świń co bo ja z tego co wiem to do świń się nic nie należy. Chce mieć normalnie zapłacone za swoją robotę a nie z czego mam dokładać. koszt wyprodukowania niby ok 4,4 zł a są po 3,6 zł . i nie pisz ze mam zlikwidować jak sie nie opłaci bo jak mam to zrobić co lochy prośne nisko i wysoko świnie w przedziale wagowym od 4 - 110 kg

kaczus, 2015-02-03 08:39:17

@tomasz jak mam trzymać kury skoro kontrolerzy z urzędu skarbowego na pytanie gdzie jajka usłyszeli że zjedzone, na co ja usłyszałem: a gdzie rozliczenie wewnętrzne????? Więc zlikwidowałem!!!!! Ta moja sytuacja, która miała faktycznie miejsce, może posłużyć jako metafora dzisiejszej sytuacji w naszym wspaniałym kraju.

Pascal, 2015-02-03 08:08:29

jak powiedział Izdebski-kasa,kasa,kasa-z miasta panie Izdebski prawda,zabrać miastu a dać wam,straszak i szantaż zywnosciowy juz nie działa ale niektórzy dalej żyja w latach 80-tych XX wieku

Prudnik, 2015-02-03 06:49:06

Mieszkam na wsi. Znam temat od podszewki. Jestem wnukiem rolników, ale wujostwo prowadzi dosć duze gospodarstwo stað ma to codziennie co was, nas boli.
Najważniejsze jest podejście do PSL. Wy do tej pory nie rozumiecie, że PSL nie istnieje w Polsce. To tylko dawny ZSL, komunistyczna organizacja dla udajacych rolników. Was cieszy byle bzdet opowiadany na spotkaniach gminnych. To wy wybieracie idiotów czyli w większosć radnych tzw PSL. To wy wybieracie ich do sejmu. To PSL wspiera PO w kazdej inicjatywie począwszy od ważnych spraw światopoglądowych a kończąc na ostatnim podniesieniu opłat za śmieci, wieku emerytalnego. Wy udajecie, ze to inan partia, inna ręka głosuje? PO chwili budzicie się z pretensjami, fakt w dużej mierze słusznymi, Gdzie byliście przez ostatnie lata? Gdzie? Na festynach?
To gorzkie słowa, ale ktoś wam musi powiedzieć prawdę. Inna sprawa to nastawienie na produkcję. Kiedyś na wsi były kury, kaczki, świnie, krowy. Teraz tego nie ma. Poszliście na ilość i to samo. Pisze z województwa łodzkiego. Tu tylko pyry i pyry. Płacz, że tanio. Jka ma byś skoro każdy ma tylko pyry, zero świn, zbóż. To absurd, aby na wsi nie było nawet kur w obejściu.... Szkoda słow. Tak czy inaczej teraz jest problem, ale jak jest dobrze to dalej jak te barany głosujecie na ludzi bez honoru bo jaki honor moze mieć ktoś z ZSL....

tomasz, 2015-02-03 01:50:32

Ja pierdole jeden głupszy od drugiego.

nawiedzony, 2015-02-03 00:35:20BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Dnia 11.05.2016 o 23:20, jarki napisał: A ja rozmawiałem z moim handlowcem i po naciskach przyznał że Odżywki to...

jarki

Oba stare próbowałem w grochu  Chlorotalonil ze strobi idzie w pszenicy jest ok  Natomiast tych nowości jeszcze nie...