PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Gdyby wybory były częściej to dawałoby się więcej pozytywnych zmian wprowadzić. Nie można było sprzedawać żywności przetworzonej i już będzie można. Można? :) Na szczęście globalnie wszystko wydaje się zmierzać w dobrym kierunku choć czasami drobnymi krokami. Coraz więcej rolników sprzedaje bezpośrednio, nawet w internecie np. na cabas.pl. I dobrze, bo dzięki temu będziemy gotowi na prawdziwą unijną i poza unijną konkurencję.

sindbad;), 2015-05-19 18:28:01

mam polepę z was. w kierdlu 3 kabany dla siebie, krówka w obórce. W kurnikach kury, kaczki, gęsi, niedługo 40 brojlerów. kilka przepiórek, króliki, własny staw, tunel, duże stare sady. Własne i dobre. a przede wszystkim ekologiczne.
obisewam prawie 50 ha, a wtym przeciętnie 10 ha rzepaku, i około 5 jeczmienia ozimego, a po nim zaraz gryka wiadomo 30 rodzin pszczelich, zawsze coś miodu zbiorę, około 200 l sprzedaję rocznie.

august, 2015-02-04 09:25:17

Jak zabraknie juz tych co potrafią zrobic normalna kiełbasę, upiec chleb i zrobić ser ,sok itp, znajdą sie unijne pieniąze na szkolenia (bzdurne) jak odtworzyc lokalne smaki itp, tak ta banda działa aby w białych rekawiczkach wyciągac kasę. Bo przecież takie szkolenia nie będzie prowadził jakiś tam chłopek praktyk ale taki co będzie miał certyfikat ze umie bo naczytał się o tym ze starych ksiązek. Czy naprawde oprócz tego ze wiekszosc spoleczenstwa jest porażona wtórnym analfabetyzmem to do tego jeszcze ślepnie.

markopolo, 2015-02-04 07:58:05

Jak to nasz rząd i ministerstwo zdrowia dba o polaków. O to aby nie jedli zdrowej żywności bez konserwantów, aby za długo nie żyli, ograniczając im dostęp do właściwego leczenia. I mamy taką ,, demokrację i wolność". Czy tutaj chodzi o wyniszczenie narodu? Dlaczego pozwalamy na rządzenie przez idiotów. Takich zakazów nie było nawet za nieboszczki KOMUNY!

krzak, 2015-02-03 20:10:48

Co nie jest zabronione to jest dozwolone ale jakoś trudno w to uwierzyć skoro unia nawet świniobicia zabroniła chyba mając ludzi za jakiś tępych brudnych idiotów, którzy bez jej nadzoru by się pochorowali. Może w Niemczech czy Danii ludzie z tego dobrobytu już zapomnieli co to świniobicie ale u nas to żywa tradycja. Dawniej ludzie na wsi (gospodarze) prawie nic nie kupowali w sklepach do jedzenia poza cukrem, solą i innymi przyprawami i na pewno lepiej niż teraz jedli i pili bo to co najzdrowsze i własne a nie wysokowydajne ze 150 E. Mięso było własne, to samo mleko i pochodne np. masło i twaróg, jaja, przetwory z owoców i warzyw, miód, orzechy, chleb z własnej dosłownie mąki i czego do szczęścia więcej potrzeba, krewetek, może tofu, tfuu badziewie. Teraz nic nie ma bo obórki puste, kurniki też, w ogródkach trawa i kwiatki rosną o ile nie zielsko a jak roboty brak albo się nie chce robić to na szaber do tych co jeszcze chowają coś im podebrać z ogrodu, kurnika czy pola albo po zapomogę do gminy czy księdza lecą. Co ten chory system w ciągu 2 dekad z ludzi na wsi zrobił to szok, leni i złodziei albo petentów pomocy społecznej, słowem z gospodarzy uczynił żebraków, którzy zapomnieli co to może nie najlepsze ale jednak godne życie na swoim.

smoku, 2015-02-03 18:17:06

Łącznie z mięsem i jego przetworami, z czego żyje dobrze wielu zachodnich rolników. Tylko u nas na wszystko ma monopol duży przemysł.

B. D., 2015-02-03 17:07:55

Historia osądzi obecny rząd jak truli i niszczyli własne społeczeństwo.
Lepsze produkty z Chin napromieniowane radiacyjnie lub mocno zakonserwowane niż naturalne ekologiczne z Polskich pól i zagród.Lepszy biedny rolnik i bezrobotny bo łatwiej jest rządzić takim narodem,który jest niewykształcony i skazany na zasiłki i zapomogi od bogatych Panów Stronnictwa Ludowego.

gustaw, 2015-02-03 16:28:59

Produkty naturalne wyprodukowane bez żadnych dodatków i wspomagaczy smaku,konserwantów itp trucizn powinny być dopuszczone do sprzedaży bezpośredniej w gospodarstwie.Niestety rząd POi PSL tego nie rozumie ,najważniejsze dla nich to niszczenie ,trucie i grabienie jak najwięcej dla siebie.

jan, 2015-02-03 16:20:42BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

@Pałuczanin81  Przecież od dłuższego czasu piszę że ziemia była tak nasączona że zamarzła jak lód  

jarki

Ja jestem przerażony tymi z mokradeł  Dziś ciągnąc za rośliny te właśnie się urywają jakiś 4-5cm poniżej szyjki  Tam widocznie...