PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Gdyby wybory były częściej to dawałoby się więcej pozytywnych zmian wprowadzić. Nie można było sprzedawać żywności przetworzonej i już będzie można. Można? :) Na szczęście globalnie wszystko wydaje się zmierzać w dobrym kierunku choć czasami drobnymi krokami. Coraz więcej rolników sprzedaje bezpośrednio, nawet w internecie np. na cabas.pl. I dobrze, bo dzięki temu będziemy gotowi na prawdziwą unijną i poza unijną konkurencję.

sindbad;), 2015-05-19 18:28:01

mam polepę z was. w kierdlu 3 kabany dla siebie, krówka w obórce. W kurnikach kury, kaczki, gęsi, niedługo 40 brojlerów. kilka przepiórek, króliki, własny staw, tunel, duże stare sady. Własne i dobre. a przede wszystkim ekologiczne.
obisewam prawie 50 ha, a wtym przeciętnie 10 ha rzepaku, i około 5 jeczmienia ozimego, a po nim zaraz gryka wiadomo 30 rodzin pszczelich, zawsze coś miodu zbiorę, około 200 l sprzedaję rocznie.

august, 2015-02-04 09:25:17

Jak zabraknie juz tych co potrafią zrobic normalna kiełbasę, upiec chleb i zrobić ser ,sok itp, znajdą sie unijne pieniąze na szkolenia (bzdurne) jak odtworzyc lokalne smaki itp, tak ta banda działa aby w białych rekawiczkach wyciągac kasę. Bo przecież takie szkolenia nie będzie prowadził jakiś tam chłopek praktyk ale taki co będzie miał certyfikat ze umie bo naczytał się o tym ze starych ksiązek. Czy naprawde oprócz tego ze wiekszosc spoleczenstwa jest porażona wtórnym analfabetyzmem to do tego jeszcze ślepnie.

markopolo, 2015-02-04 07:58:05

Jak to nasz rząd i ministerstwo zdrowia dba o polaków. O to aby nie jedli zdrowej żywności bez konserwantów, aby za długo nie żyli, ograniczając im dostęp do właściwego leczenia. I mamy taką ,, demokrację i wolność". Czy tutaj chodzi o wyniszczenie narodu? Dlaczego pozwalamy na rządzenie przez idiotów. Takich zakazów nie było nawet za nieboszczki KOMUNY!

krzak, 2015-02-03 20:10:48

Co nie jest zabronione to jest dozwolone ale jakoś trudno w to uwierzyć skoro unia nawet świniobicia zabroniła chyba mając ludzi za jakiś tępych brudnych idiotów, którzy bez jej nadzoru by się pochorowali. Może w Niemczech czy Danii ludzie z tego dobrobytu już zapomnieli co to świniobicie ale u nas to żywa tradycja. Dawniej ludzie na wsi (gospodarze) prawie nic nie kupowali w sklepach do jedzenia poza cukrem, solą i innymi przyprawami i na pewno lepiej niż teraz jedli i pili bo to co najzdrowsze i własne a nie wysokowydajne ze 150 E. Mięso było własne, to samo mleko i pochodne np. masło i twaróg, jaja, przetwory z owoców i warzyw, miód, orzechy, chleb z własnej dosłownie mąki i czego do szczęścia więcej potrzeba, krewetek, może tofu, tfuu badziewie. Teraz nic nie ma bo obórki puste, kurniki też, w ogródkach trawa i kwiatki rosną o ile nie zielsko a jak roboty brak albo się nie chce robić to na szaber do tych co jeszcze chowają coś im podebrać z ogrodu, kurnika czy pola albo po zapomogę do gminy czy księdza lecą. Co ten chory system w ciągu 2 dekad z ludzi na wsi zrobił to szok, leni i złodziei albo petentów pomocy społecznej, słowem z gospodarzy uczynił żebraków, którzy zapomnieli co to może nie najlepsze ale jednak godne życie na swoim.

smoku, 2015-02-03 18:17:06

Łącznie z mięsem i jego przetworami, z czego żyje dobrze wielu zachodnich rolników. Tylko u nas na wszystko ma monopol duży przemysł.

B. D., 2015-02-03 17:07:55

Historia osądzi obecny rząd jak truli i niszczyli własne społeczeństwo.
Lepsze produkty z Chin napromieniowane radiacyjnie lub mocno zakonserwowane niż naturalne ekologiczne z Polskich pól i zagród.Lepszy biedny rolnik i bezrobotny bo łatwiej jest rządzić takim narodem,który jest niewykształcony i skazany na zasiłki i zapomogi od bogatych Panów Stronnictwa Ludowego.

gustaw, 2015-02-03 16:28:59

Produkty naturalne wyprodukowane bez żadnych dodatków i wspomagaczy smaku,konserwantów itp trucizn powinny być dopuszczone do sprzedaży bezpośredniej w gospodarstwie.Niestety rząd POi PSL tego nie rozumie ,najważniejsze dla nich to niszczenie ,trucie i grabienie jak najwięcej dla siebie.

jan, 2015-02-03 16:20:42BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Chyba nikt takiego nie ma na tym forum,sam nie wiem jak wygląda

miwigos

Chyba inny kąt robienia zdjęcia,Jarki ile szt. na metrze masz ?