PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

rolnik żywi kraj a przez spadek cen stracił 50% dochodów.panem jest urzędnik nie chłop.chora unia.

lko, 2015-02-21 11:27:28

Terkow O CZY M TY ROZMAWIASZ KAKIE 200 METROW ZNAJC PRZEPIS O TYM FAKCIE NA STRONIE POLSKIEGO ZWIONZKU ŁOWIECKIEGO

trone of nocnik , 2015-02-07 01:11:07

Kopacz to chciała by ale może o kawiorze pozmawiać - ostatnio temat jesiotra był wałkowany w mediach jaką to kawiorową potęgą jesteśmy. A wy chcecie żeby o wieprzach z chłopami gadała, toż to " szlachetna dama" jej na tematy tak przyziemne nie przystoi się wypowiadać. Zresztą co ona może może chłopu doradzić, chyba przerzucenie się na ślimaki bo tego zachód chce i ten kierunek popiera. Wieprze, zboże, to nie jej działka ona przeca z ośrodka zdrowia wyszła i nie po to po partyjnej linii się wspięła aż tak wysoko żeby teraz chłopami sobie głowę zawracać- od tego ma frajera i UE. Poza tym to się kobitka chłopów najwyraźniej boi jak ognia i bez 200 zomowców się nie ruszy.

smoku, 2015-02-06 13:13:36

A może pani premier przestanie dociskać do ziemi Polaków podatkami, zbędną biurokracją i głodowymi cenami na skupach, choćby trzody chlewnej? Zajęłaby się rozwiązywaniem problemów, a nie podróżami do Paryża, kiedy w Polsce wrze. Ludzie mają dosyć ucisku. Jakie są ceny, a jakie zarobki? We wszystkich branżach zarobki są za niskie. Ta bańka kiedyś musi pęknąć.

jola, 2015-02-06 10:23:32

@baca56 pani premier wypisze receptę i odeśle rolników do apteki, a jakby nie pomogło to
wytnie problem lancetem.

abc, 2015-02-05 19:26:12

Sa My i Oni Oni nigdy goniąc za intratami < w co by zainwestować , gdzie by się zahaczyc w razie jak historia ich wymiecie > a pani nomen omen Kopacz ciagle cos na 1.5 metra kopie i nic nie wykopała i nie wykopie . Mnie 38 ha sadu od wielu lat dzikuny i inne kopytne niszcza sad myśliwym nie opłaci się strzelać bo to kosztuje i kto te padlinę kupi a strzał kosztowny a ja nie mam << uprawnień >> bo mnie nie przyjma do swojej bandy bo tam sami sedziowie , adwokaci i smietanka towarzyska . Nikt mi sadu nie ubezpieczy , bo za duże ryzyko ARiMR bezwzględnie stosuje windykację a za dzikuny nikt nie ponosi odpowiedzialności Co roku dokupuje sadzonki po 10 -/ szt . A po moim polu regularnie przebiega do 30 sztuk rogaczy nie licząc << pięknych sarenek >> które ja do imetu nienawidzę . A mieszczuchy zazdroszczą mi kasy , bo tyle.... biore za sad , przy okazji sląc do ARiMR anonimy. Z okazji zjedzenia i zdeptania przez dzikuny 1 ha kukurydzy p200 m od domu nie dostaliśmy odszkodowania od koła łowieckiego bo za blisko domu . Biora odpowiedzialność powyżej 250 m od domu ( strzelać nie umieją czy nie widza kukurydzy ??) Taka sama sprawa była z ziemniakami . Co to sznowna pania Kopacz interesuje ,że ja nie mam co jeść , bo moje żywienie opiera się na potrawach z ziemniaków ( choc nie jestem dziką swinią )

terkow47, 2015-02-05 15:41:30

Pani Premier powiedziała "nie będzie drugiej Samoobrony".
Ja bym nie był taki pewien.
Jednak jeśli Pani Premier chce uniknąć takiego scenariusza, to sama powinna zrobić w tym kierunku pierwszy krok: natychmiast zdymisjonować ministra rolnictwa i odsunąć od spraw rolniczych w państwie prominentnych przedstawicieli jego formacji politycznej. Wtedy może byłaby jakaś szansa. Inaczej powtórka wydaje się być nieunikniona.

baca56, 2015-02-05 09:40:26

Media podają takie wiadomości żeby najzwyczajniej w świecie skłócić miasto z wsią, że jak to jest rolnikom dobrze. Każdy co żyje na wsi i utrzymuje się z roli wie że w praktyce tak kolorowo nie jest;/

rolnik, 2015-02-05 08:10:32

kolejne kłamstwo tego rządu notorycznie powtarzane w publicznej telewizji jakoby rolnicy którym dziki wyrządziły szkody w uprawach nie chcieli korzystać z ogromnej pomocy oferowanej przez rząd...otóż pomoc ta oferowana była w taki sposób że większość poszkodowanych rolników nie mogła skorzystać z tej pomocy...warunkiem uzyskania pomocy było posiadanie protokołu szacowania szkód ( z miesiąców sierpień-październik sic! )przez Komisje powołane przez Wojewodę a rolnicy o konieczności szacowania przez ww komisje dowiedzieli się w większości w miesiącu grudniu...większość rolników nie była informowana o możliwości i konieczności szacowania szkód przez takie specjalnie powołane komisje wojewody... szkody większości poszkodowanych rolników były szacowane w normalnym trybie tak jak to jest od wielu lat przez Koła Łowieckie( de facto stronę w sporze która szacuje szkody i wypłaca odszkodowania z własnych środków) ...po prostu rolnik który miał tylko protokół z szacowania przez komisję Koła Łowieckiego nie otrzymywał państwowej rekompensaty bo nie spełniał kryteriów...odszkodowania wypłacane przez Koła Łowieckie ( we własnym interesie zainteresowane maksymalnym zaniżaniem kwot odszkodowania) w obliczu rozrastającej się populacji dzika (którego odstrzałów Koła zaprzestały po wykryciu choroby ASF z powodu konieczności badania każdej ubitej sztuki ) i drastycznie powiększających się rozmiarów szkód nie są w stanie nawet w nieznacznym stopniu pokryć strat jakie wystąpiły- stąd protesty rolników przekonanych o potrzebie interwencji Państwa- jak dotąd biernego w ww temacie

zotov, 2015-02-05 07:25:18

Jakie sukcesy organizacyjne osiągneła Pani Kopacz? Jakim jest lekarzem- nie wiem ale sądząc po braku praktyki w ostatnich latach -raczej słabym. Ministrem zdrowia była nędznym i czy taki człowiek może być dobrym premierem? ja mam wątpliwości? Niestety władza deprawuje! Miała być demokracja-a jest jej parodia! Miały być ograniczone przywileje władzy -a są zwiększone. Dzisiaj sejm i senat liczy więcej osób niż w USA gdzie jest dziesięciokrotnie więcej ludności! Dzisiaj w kraju jest prawie dziesięciokrotnie więcej urzędników niż w roku 1989! Dzisiaj obywatel jest intruzem w urzędzie- gorzej niż za komuny! Przez ostatnie 25 lat ciągle ogląda się te same gęby, które poza gadaniem nic nie zrobiły. Jak można to zmienić? Normalną droga poprzez wybory tego się nie dokona, bo wszystko jest ustawione i przy tych przepisach nie wyborca decyduje a politycy! Zostaje niestety droga rewolucyjna?! , wtedy gdy znajdzie się odpowiedni lider?

A. Krzak, 2015-02-04 22:08:16

to ona jest nie życiowa jak sie ktoś nie zna to albo niech się douczy szybko albo zrezygnuje z pracy bo sie nie zna

ja, 2015-02-04 22:00:49

Namawiam do merytorycznej wymiany zdań, a nie do skakanie sobie do oczu. Nie zajmuję się produkcją wieprzowiny, ale rozumiem problemy jej producentów. Obecne podwyżki cen skupu są spowodowane obawami przed radykalizacją działań związkowców. Rządzący poza chęcią sprawowania funkcji i profitów finansowych, nie mają pojęcia o gospodarce i zarządzaniu. Popatrzcie kto nami rządzi? większość to historycy! czy ktokolwiek z nich musiał zajmować się swoim biznesem? Minister rolnictwa chełpi się, że jest rolnikiem, a jakie sukcesy miał jako rolnik? Cały czas się woził na posadach, najpierw jako kontraktator buraków cukrowych a dalej na posadach politycznych. W trakcie tych funkcji skończył zaoczne studia na Siedleckiej Sorbonie i tam napisano za niego doktorat. A teraz kilka słów na temat części naszych uczonych. W moich młodych latach profesor to był ktoś, człowiek o głębokiej wiedzy, wysokim poziomie inteligencji, o szerokich horyzontach, a przede wszystkim ktoś co zrobił coś nowego ważnego w danej dziedziny nauki i gospodarki. A dzisiaj wielu profesorów nie spełnia żadnego z tych kryteriów, tytuły uzyskuje się często dzięki układom a nie wiedzy i osiągnięciom. Wielu dzisiejszych ,,profesorów" nie ma wystarczającej wiedzy a po uzyskaniu tytułu wydaje im się, że wszystko wiedzą. Nastąpiła dewaluacja tytułów naukowych!

A. Krzak, 2015-02-04 21:51:02

Dziwne. Pani premiera Ewa Kopacz jest emanacją ruchu "solidarnościowego", który walcząc ze znieczulicą władz P R L m.in. blokadami dróg, utorował drogę do "konfitur władzy" takim , jak ona. Po dobraniu się do nich (tych "konfitur"), panie premiera oświadcza: "Nie jestem D Z I S I A J zwolennikiem tego rodzaju form protestowania". A ja się jej nie dziwię, że takie formy jej D Z I S I A J nie odpowiadają. Przecież to przeszkadza w konsumowaniu zdobytych "konfitur". Czy rolnicy nie mogą wybrać się do niej z bukietami kwiatów?

Stach Ostróżka, 2015-02-04 21:39:10

Do rzeczywistości to nie przystaje pani premier. Nie ma pojęcia o sytuacji
w kraju. Widocznie z Warszawy niewiele widać, a może założyła różowe okulary.

abc, 2015-02-04 20:14:39

Po prostu ten Naród im nie pasuje, to niech zmienią miejsce zamieszkania. Prezesi spółek zarabiają 200 razy tyle co pracownicy, tak jest w kopalniach a ona bredzi, że to pracownicy nie przystają do rzeczywistości.

Adaś, 2015-02-04 15:26:26BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Też się zalogowałem ale kiedyś patrzałem to coś się zawieszało Pewnie tak jak mówisz za dużo ludzi na raz 

ikcomas

A u mnie leży śnieg, więc z podania RSM-u na drugą dawkę nici na razie