PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Tu trzeba mieć tupet Pani premier. Jednak cały ten "rząd" cały czas ma nas za idiotów!!
Komorowski chciał w 2009 przehandlować po ciuchu lasy. A teraz, prosze - głowa Panstwa.
Dobrze ze są jeszcze jakies niezależne wydawnictwa, i troche wysmiewana TvTrwam
Czy nasze kochane Tvn-y czy Polsaty gdy to wyszło na jaw choć pisneły w jakiś wiadomościach o tym?!!
Oj Pani Kopacz..... urośnie nosek, urośnie

wyszło_szydło_z_worka, 2015-02-05 11:32:07

Pani Premier Kopacz jak zwykle mija się z prawdą. Proponowany zapis zmiany Konstytucji "lasy stanowiące własność Skarbu Państwa nie podlegają przekształceniom własnościowym z wyjątkiem uzasadnionego celu publicznego." jest faktycznym pozwoleniem na przekształcenia (sprzedaż). Zawsze można znaleźć "uzasadniony cel publiczny ". To tylko kwestia interpretacji.

Jurek_m, 2015-02-05 08:15:05

Zanim uwaga, najpierw cytata z bałamutnej wypowiedzi pani premiery E. Kopacz: "Ani Platforma Obywatelska, ani Polskie Stronnictwo Ludowe nie chcą prywatyzacji Lasów Państwowych; to koalicja proponowała zapisanie w konstytucji "na twardo", że Lasy Państwowe nigdy nie będą sprywatyzowane - oświadczyła we wtorek premier Ewa Kopacz."
Otóż bałamutność na tym polega, iż w proponowanej wstawce do Konstytucji w postaci art. art. 74 najpierw wprowadza się frazes stawiający lasy na piedestale, ale zarazem przewiduje się w ust. 2. tego art. możność przekształceń własnościowych w przypadkach określonych w ustawie. Tę nową, zwykłą ustawę, "ci co som przy(wódce) III RP" mogą już zredagować i przyjąć nie 2/3 głosów poselskich, ale 50% +1. A to jest zasadnicza różnica: "2/3" lub "50% +1 głos". Ta propozycja nie przeszła, bo koalicji zabrakło do osiągnięcia celu 5 głosów. A więc - mówiąc językiem historycznym - na sali Sejmu mimo NOCNEGO głosowania znalazł się nie jeden "Reytan", ale taka liczba, która odrzuciła "skok na Polskie Lasy". Kierownicy nawy państwowej całkiem się nie poddali. Lasy zostały bowiem zobowiązane do 2 %-wej daniny na rzecz państwa, co utrudni im gospodarcze funkcjonowanie. To podobny numer, jaki zastosowano po "przeobrażeniach". Przemysł polski obciążono tzw. "dywidendą", podczas gdy obcy - zwolnienie od podatków! Nic dziwnego, że padły całe działy gospodarki narodowej. Teraz zabrano się za lasy. Przed II wojną światową władze II R P robiły, co mogły w tamtej biednej Polsce, aby rozwijać przemysł narodowy ze słynnym C O P na czele. Teraz obserwujemy działania jak raz odwrotne. A z czego będą podatki choćby na utrzymanie licznej armii urzędników, gdy nie będzie już kogo i czego opodatkowywać?

Stacho G.-Stańczyk, 2015-02-04 22:16:22

Może pani Kopacz chce na metr przekopać także lasy, podobnie jak Rosjanie zrobili na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem?

Zet, 2015-02-04 13:50:14

Ludzie jakie lasy ??? przecież w polsce nie ma już grubego drzewa , wszystko na export poszło a kase z tych niby polskich lasów biorą tylko leśnicy ( to jeszcze lepsze pasożyty jak górnicy ) , ja się pytam jaką korzyść ma z tych lasów przecietny kowalski !!!!

lol, 2015-02-04 11:09:04BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Baranowo rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Do mnie jeszcze nie dojechali,bo to już wielkopolska ,ale są juz blisko