PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Nowe maszyny są dla tych co mają dla nich prawdziwą robotę. Kredyt się bierze na ziemie lub na budynki do produkcji. Na maszyny w ostateczności jak jakaś super okazja albo super potrzeba.

munir, 2015-02-15 18:56:16

Koszt takiej MTH w nowym ciągniku o mocy około 120 KM to równowartość dziesięciu litrów paliwa :)

MG, 2015-02-05 09:31:44

Nawet belarus, jeśli chce sprzedawać w unii musi stosować w swoich ciągnikach silniki spełniające normy, mające np. filtr cząstek stałych. Na oleju silnikowym się nie zaoszczędzi, bo trzeba, żeby ów filtr posłużył dłużej stosować droższe oleje niskopopiołowe. Za to filtry, oleje przekładniowe, części zamienne na pewno wyjdą taniej.

T.B., 2015-02-05 00:11:36

@Realista
święte słowa.
Ogólnie drogie=markowe maszyny generują wyższe koszty eksploatacji niż ich tańsze odpowiedniki nawet jeżeli są "bezawaryjne" to koszty serwisów, olejow, filtrów itp pochłaniają dużo więcej środków niż naprawy np belarusa. markowe graty sa do nabijania kasy tak samo było z samochodami na przełomie lat 99/00 serwis > naprawa.

rolon, 2015-02-04 23:42:00

niech ktoś mi powie ile warta jest motogodzina takiego jelonka/. zakładając, że wytrzyma 10 000 motogodzin bez remontu. do tego Oc. paliwo, bieżący serwis. Komfort wolę w samochodzie, zamiast kupować sprzęt którego nie wykorzystam w pełni, wole wyremontować sprzęt, a reszte przeznaczyć na innne cele. A przed sąsiadem nie musze szpanować, kilku szpanowało, u dwóch już komornik był. teraz nie kozakują już po wsi. tylko patrzą jak na nikogo nie trafić na chodniku. i prawidłowo mierz siły na zamiary, i potrąć o ryzyko że ceny spadną a bankowi musisz oddać ratę, a nie głupie gadanie, że kto kredytu nie bierze ten się nie rozwija. Policzyłem w prosty sposób: koszt kredytu i ryzyko nie jest warte kredytu. wolę kupić mnie ale za gotówkę niż się martwić jak spłacać kredyty, A inna sprawa, że zanosi się na obniżkę cen nowego sprzętu. hehhe o 30% ostatnio mówili. i bardzo dobrze, cos się znowu kupi, i taniej. jelenie w owczym pędzie kupowali ciągniczki, żeby dwa razy w roku w pole wjechać, teraz niech płaczą.

Realista, 2015-02-04 16:58:10BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Grójec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Nowy Prażmów rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Janki rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Piaseczno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Nawiozłem tego z Kwalifikatem C1 z lokalnej CN- po mięszance był rzepak,po nim jęczmień oz.,gęsty to w nim nie było. Teraz likwidacja...

sapek

... a co do głuchego kiedyś miałem na polu kilka lat pod rząd jare na jednym kawałku... po nich były ziemniaki to w nich głuchy poschodził jakby...