PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

moczyc kukurydze w oprysku na stonke i dziki zdechno jak stonka i nie ma strat

ukasz, 2015-02-05 10:27:35

Jak czytam wypowiedzi ministra rolnictwa to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać;/ zasłania się cały czas unią że nic nie może...czy wspomniał chociaż raz w swojej wypowiedzi o napływającym mięsie z zachodu? o importowanych warchlakach które zniszczyły stada mateczne?

rolnik, 2015-02-05 08:00:50

Do gościa.
Patrzę na głupoty na które jest przyzwolenie dla krętaczy. Mechanizm zgodny z prawem ???
Gospodarstwo duże rezygnuje z krów. Biorą kasę za likwidację stada.... i do tej pory jest ok. Te same krowy w tym samym budynku z tymi samymi łańcuchami bierze młody rolnik. Bierze młodego rolnika , zwalnia się z pracy z MINRol na chwilę(rok może dwa) w czasie trwania programu przyjmuje się do pracy Agencji w Warszawie .......krowy stoją w swojej oborze, młody rolnik kupuje wypasione mieszkanie, ojciec jeździ ciągnikiem za krowy ....
Schemat który się powtarza .....pokazuje, że państwo jest dla wybranych krętaczy....
A NORMALNY też zaczyna szukać furtek bo ???? państwo wymusza "kręcenie", żeby przeżyć.

z.., 2015-02-05 07:48:55

jeszcze raz powtarzam inwentaryzacja zwierzyny leśnej to fikcja !!! obarczona nawet 50% błędem , wiem coś o tym bo widziałem jak leśne dziadki liczą zwierzyne . w Polsce może być nawet 400 tyś dzików !

lol, 2015-02-05 07:31:08

Jeśli chodzi o dopłaty to wiadomo, że Niemcy i Francja nie mają mieć mniejszych. Polsce obiecano większe po kilku latach, zanim do tego doszło to zaczęto je obcinać. Nigdy do 100% nie doszły. Jedno jest pewne: mamy za dużo urzędników, których nazywa się rolnikami, bo ich utrzymuje min. rolnictwa. Poza tym unijni rolnicy dostają dopłaty do końca danego roku, a nieraz mają nawet zaliczki. Dlaczego jest Unia, ale kazdy sobie .... Gdzie są rekompensaty za likwidację kwot mlecznych? Dla tych co musieli kupić kwoty, zapłacić kary? Kwota Mleczna - To są prawa majątkowe! Jak można zabierać komuś za darmo majątek? Nie mówię jak ktoś wszystko dostał od ARR, ale jak musiał kupić? Dlaczego w 2006 lub 7 przeznaczono tak duże stawki dla tych co rezygnowali z kwot?
Dlaczego Prezesi (nie wszyscy) w Spółkach państwowych mają takie ogromne miesięczne wypłaty? To chyba nie jest normalne.

gość, 2015-02-05 00:30:45

kolejne kłamstwo powszechnie powtarzane w mediach jakoby rolnicy którym dziki wyrządziły szkody w uprawach nie chcieli korzystać z ogromnej pomocy oferowanej przez rząd...otóż pomoc ta oferowana była w taki sposób że większość poszkodowanych rolników nie mogła skorzystać z tej pomocy...warunkiem uzyskania pomocy było posiadanie protokołu szacowania szkód ( z miesiąca sierpnia- sic! )przez Komisje powołane przez Wojewodę a rolnicy o konieczności szacowania przez ww komisje dowiedzieli się w większości w miesiącu grudniu...większość rolników nie była informowana o możliwości i konieczności szacowania szkód przez takie specjalnie powołane komisje wojewody... szkody większości poszkodowanych rolników były szacowane w normalnym trybie tak jak to jest od wielu lat przez Koła Łowieckie( de facto stronę w sporze która szacuje szkody i wypłaca odszkodowania z własnych środków) ...po prostu rolnik który miał tylko protokół z szacowania przez komisję Koła Łowieckiego nie otrzymywał państwowej rekompensaty bo nie spełniał kryteriów...odszkodowania wypłacane przez Koła Łowieckie ( we własnym interesie zainteresowane maksymalnym zaniżaniem kwot odszkodowania) w obliczu rozrastającej się populacji dzika (którego odstrzałów Koła zaprzestały po wykryciu choroby ASF z powodu konieczności badania każdej ubitej sztuki ) i drastycznie powiększających się rozmiarów szkód nie są w stanie nawet w nieznacznym stopniu pokryć strat jakie wystąpiły- stąd protesty rolników przekonanych o potrzebie interwencji Państwa- jak dootąd biernego w ww temacie

venator, 2015-02-04 23:29:47

faktem jest że dziki niszczą pola uprawne powodujące duże straty w produkcji roślinnej i zwierzęcej ,rozprzestrzeniają grożne choroby zwierzęce i należy ograniczyć ich populacje , niektóre gospodarstwa doprowadzając do bankructwa ,liczebność dzików w ostatnich latach bardzo wzrosła i rośnie w postępie geometrycznym

rolnik, 2015-02-04 21:04:06

Nie dziwmy się ministrowi, że nie widzi podstaw do sporu, przecież jego pensja
wpłynęła na konto bez opóźnienia

abc, 2015-02-04 20:19:24

Profesor, z ciebie profesor. jak z dypy armata! Dur,niu nie tylko o Rosję i jej zakazy tu chodzi, ale o zagrożenie dla istniejących stad w kraju. Dlaczego Niemcy wybijają profilaktycznie dziki nie słuchając "profesorów"- (...) tobie podobnych? Bo ich nie stać na to, aby zaraza przedostała się na zachód , a ty zawsze będziesz biedny, boś dur,ny polak i po szkodzie!

dzik, 2015-02-04 20:00:30

@rolnik666
Wypisujesz takie bzdury od kilku dni, że po prostu ustawa tego nie przewiduje:) Wbij sobie do głowy, że dziki mają wpływ na cenę mniejszą niż jeden procent bo Rosja nałożyłaby i tak zakaz a jeśli nie z powodu jednego dzika to z powodu spadającego meteorytu:) Więc dziki możesz w tej chwili zostawić w spokoju:)

Profesor, 2015-02-04 19:26:15

A co na to odpowie strona opozycyjna? Czy racje mówi minister że postulaty w gruncie rzeczy są spełnione? Warto żeby strona protestująca rzeczowo odpowiedziała i zkontrowała tą wypowiedz. Swoją drogą ciekaw jestem czemu te spotkanie nie zostało nagrane ?

placo, 2015-02-04 19:22:45

panie ministrze ale my nie chcemy żeby ktokolwiek nam dawał rekompensaty za straty łowieckie,wybijcie poprostu dziki i nie dawajcie zadnych rekompensat .przeciez te dziki mozna wybic i sprzedac chocby po 2 zł za kilo i to jest juz czysty zysk jak ktos ma swinie to kupuje pasze i ponosi ogromne nakłady a taki dzik nazre sie za darmo na cudzym polu czyli w sumie jest za darmo jedyny koszt to koszt naboju do dubeltówki .zamiast wydawać kupe forsy na inspekcje ,weterynarzy ,odszkodowania,utwarzanie jakis stref buforowych itp.po prostu wybic to do zera .szacuje sie ze w Polsce jest tego 300 400 tysiecy niech kazdy wart tylko 150 zł to daje kwote conajmniej 45 milionów dochodu .te pieniadze mozna by przeznaczyć na utrzymanie kilku mniejszych szpitali a ile jeszcze by zaoszczedził na tych wszystkich ispekcjach zwiazanych z tym asf .

rolnik6666, 2015-02-04 18:38:45BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Wrocław rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Jak zacznę liczyć to się okaże że lepiej będzie wydzierżawić za 2,5 :(  

jarki

Pytam z ciekawości bo yamato zawsze zamieniałem na tebu+topsin    2 godziny temu, przem napisał: @jarki wg...