PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • dzik 2015-02-09 18:14:01
  No widzisz zr, nawet nie czytasz co ci się wyjaśnia, a sam nie pojmiesz, bo się na tym nie znasz.
  Mówię ci jeszcze raz, że takie zasiewy jak mieszanka ZNISZCZYSZ w kuku opryskiem od chwastów. NIE DASZ RADY jej odchwaścić właściwymi herbicydami bo musiałbyś mieć SPECJALNY opryskiwacz na te paski. Inaczej się nawozi kuku, a inaczej mieszanki! Można się uprzeć i tego dokonać, ale KOSZTA będą wyższe, niż potencjalny zysk. Z teorią jesteś na bakier, a praktyki ZERO!
  W dziedzinie wiedzy rolniczej jesteś SKOŃCZONY MATOŁ!!!(bez urazy) , a ja samopoczucie mam wyśmienite, choć dziękuję za troskę.
 • zr 2015-02-09 09:15:21
  Ad dzik mieszanka zbożowo strączkowa jest w tej sytuacji nawet wskazana i nie wymaga dodatkowych nakładów jednocześnie daje większe dopłaty jak kukurydza i jednocześnie spełnia wymogi agro techniczne w kwestji zazielenienia . Jak nie wierzysz to zapytaj innych rolników . Pozdrawiam i życzę dobrego samo poczucia .
 • arszczecin 2015-02-08 21:46:28
  Doprowadziliscie do nadmiernej koncentracji dzika, a teraz obarczacie winą rolnika? Jeśli szkód jest zbyt dużo, i nie są one akceptowalne należy zmienijszyc pogłowie. I to nie dziś, a kilka lat temu. Jeśli koła nie mają kasy na szkody, muszą zredukować liczebność. Robicie plany. Wy. Ale jeśli większe poglowie to łatwiejszy strzał, a pojemność siedliska nie jest waszym problemem, to po (...) (...)?

  Daliście (...) chłopcy kiłowcy.
 • dzik 2015-02-08 19:58:59
  zr, miałeś dyskutować merytorycznie, a nie opowiadać pierdoły o jabłkach, embargu,gradobiciu itp. To nie twój problem. Zajmij się swoim i nie mieszaj tematów! Przeczytaj swój post, w którym obwiniasz rolnika i lansujesz bzdury, że to polski rolnik jest winien niekontrolowanemu przyrostowi populacji dzika, bo posiał kuku. Teraz z powodu braku wiedzy mówisz o obsiewaniu pasów inną uprawą. A jakąż to? Słyszałes o herbicydach selektywnych, nawożeniu pod konkretną uprawę, ochronie grzybowej, insektycydowej, karencji, terminach dojrzewania? Potrafisz tu zgrać inną uprawę z kukurydzą?Zajmij się swoimi sprawami i nie pouczaj rolnika jak uprawiać, bo się na tym nie znasz. Dla ciebie jest to niemożliwe, a Niemcy wybili dzika, aby nie dopuścic do rozszerzenia się ASF na zachód i nie bali się inwazji Polskiego dzika.
  Przyczyną problemów z dziką zwierzyną jest złe prawo łowieckie, które daje wam przywileje bez obowiązków i którego bronicie jak niepodległości!
 • zr 2015-02-08 18:33:32
  Ad rolnik myślę że w tej chwili rolnicy mają większy bul głowy ,to są przekroczone kwoty mleczne i kary do zapłacenia ,szkody dzicze to pestka z tym problemem ale jak znam życie to też zawinili myśliwi i zaraz się tu im dostanie .Bo zawsze lepiej mieć kogoś do bicia .To zawinili oni nie my my jesteśmy tymi lepszymi .Z resztą może mi ktoś wytłumaczy jak to możliwe że rolnik wie ile ma odstawić mleka a odstawia więcej ponad normę i pózniej są kary jak to jest naliczane i skąd się bierze .
 • zr 2015-02-08 17:57:56
  Ad rolnik rozbawiłeś mnie tym swoim wpisem. o handlu dziczyzną na targu i że myśliwi są winni zachorowaniom na zarazę ,zapomniałeś dodać ,że embargo na polskie mięso też wprowadzili myśliwi ,o jbłkach i innych artykułach nie wspomnę ,gradobicie powodzie ,wymarzanie oziminy , susza latem ,niskie ceny płacone w skupach to też wina myśliwych .No to teraz mamy winnych całego nie szczęścia I A zaraz i górnicy dołożą że mysliwi nie kupują polskiego węgla tylko ruskie i ukraińską przenicę, którymi to handluje czołowy działacz i krzykacz zresztą związkowiec rolnik .Panowie więcej dystansu .
 • zr 2015-02-08 17:46:23
  Ad dzik jeśli przechodzimy do rzeczowej wymiany poglądów ,to proszę ,nie sugieruję aby ugorować pasy ziemi ,Napisałem aby były takie wolne pasy w dużych areałach ,przecież tam można posiać coś innego ,aby była wolna przerwa ,Druga sprawa zobacz co spowodowało takie szkody na Podlasiu to nie myśliwi to głupie wprowadzenie zakazu polowań ,czemu to miało służyć ,poczytaj co mysliwym zgotowali weteryniarze i inni fachowcy od walki z pomorem ,,po co te obostrzenia i zakazy polowań ,jeśli się nie poluje to szkody rosna ,teraz dopiero poszli po rozum do głowy jak sytuacja wymyka się spod kontroli ,i mądry Sawicki zaczyna wymyślać głópie ustawy aby ,bronic własnej (...) ,chce wybić wszystkie dziki ,a jest to nie możliwe z przyczyn naturalnych zasiedleń ,jeśli wybijemy wszystkie dziki z np Podlaskiego to na ich miejsce naturalnie przyjdą dziki z innych terenów i Białorusi te zarażone ,z drugiej strony w chwili obecnej to nawet wojsko nie da rady tego zrobić ,chyba że trucizna ,ale to bardzo nie bezpieczy sposób ,Coś takiego może się czkawko odbić. Rząd zrobił nam wszystkim koło (...) swoimy decyzjami ,a teraz szczuje jednych na drugich ,aby zrzucić z siebie odpowiedzialność .Dla mnie sprawa jest prosta jeśli zabrania odstrzałów to powinien płacić rolnikom i innym za szkody i inne straty ,tym spowodowane .Zamiast obwiniać się powinniśmy wziąść się za pana ministra i jego ekipę .To że puścimy koła myśliwskie z torbami nie załatwi sprawy a jeszcze ją pogłębi ,wojna niczemu nie służy ,no może tylko nadętym politykom ,którzy nas maluczkich mają w (...) .A teraz robią wszystko przed wyborami aby przypodobać się wam rolnikom .Zaraz powiedzą że myśliwi są winni embarga na jabłka mięso ,że myśliwi zlikwidowali ubój rytualny i wszystkie zło jakie spotkało polskiego rolnika .Sama chipokryzja i działania pod publikę i przed wyborami .
 • rolnik 2015-02-08 13:12:09
  Tak jakbyśmy nie wiedzieli kto jest odpowiedzialny za ASF i wzrost pogłowia dzików....śmiech. prawo łwieckie: koła łowieckie liczą dziki i inną zwierzynę, ustalaja plany odstrzałow, te plany zatwierdzaja LP, podczas gdy minister rol i minister środ robią rozporządzenie o szacowaniu szkód przez mysliwych i wypłatę przez nich odszkodowań dla rolników.nikt nie kotroluje pzł i nikt nie kontroluje koł łowieckich.pogłowie zwierzyny wzrasta z roku na rok, rosną szkody łowieckie, rolnicy w całej polsce tracą ok miliard złotych rocznie, mysliwi płacą tylko 62 mln zł. za szkody.traci skarb państwa, ze względu na szarą strefę: brak sprzedaży zboża brak vat. mysliwi zarabiają na dewizowych polowaniach nie płacąc podatku dochodowego, zastrzelenie jelenia to co najmniej 5000 zł, za dzierżawę pól nie płacą rolnikom, oszukuja na odszkodowaniach, za dzierżawę płacą państwu raptem 5 zł/ha.czy ma tak być dalej? czy to jest idealny model łowiectwa którym się chełpi poseł Wziątek i inni posłowie z pzł? mało tego powstaje prawo o sprzedaży bezpośredniej: mysliwi bez budowania zakładów mięsnych mogą sprzedawać zwierzynę na targu! hodowcy świń nie mogą po prostu zabić świnię i sprzedać muszą ja zabić w ubojni....gdzie tu jest równość wobec prawa?
 • rolnik 2015-02-08 12:20:15
  widać po wpisach, że te ponad 100 tys mysliwych i pzł uparcie bronią obenego mafinejgo modelu łowiectwa, które w żadnym z krajów unii nie występuje.bo wszędzie łowiectwo jest powiązane z własnością ziemi. i wszędzie łowiectwo to hobby a nie ochrona środowiska i wszędzie poza polską mysliwi płacą grube pieniądze rolnikom za dzierżawę ziemi od 400 do 1000 zł/ha.w polsce myśliwi płacą 0 zł rolnikom, oszukuja na szkodach, a do kasy państwowej płacą 5 zł /ha.dlatego tak bronią swoich przywilejów.
 • rolnik 2015-02-08 12:11:53
  tylko prywatyzacja łowiectwa zakończy problem odszkodowań, których pzł nie wypłaca przez dzisiątki lat, pzł oszukuje na szkodach. jak wy posłowie możecie obwiniać rolników za wzrost pogłowia dzików?
  w danii nie mają problemu z dzikami, bo dania to potęga świń, wystarczy że pojawi się tam kilka sztuk i odrazu robiona jest obława. w polscy posłowie chcą mieć za darma hobby kosztem chłopów i stąd te górnolotne bzdury na temat łowiectwa.
 • dzik 2015-02-08 10:41:21
  Ja potrafię myśleć spokojnie i bez emocji, jeśli ktoś dyskutuje ze mną logicznie, a nie wciska wyjęte z klozetu idiotyczne, nie trzymające się kupy teorie. Wsiądz człowieku @zr w samochód i przejedz się po Niemczech, Francji, Czechach, Słowacji, Węgrzech itp. Tylko nie jedz autostradami, gdzie będziesz widział tylko ekrany i bariery! Pojeżdzij po drogach, z których zobaczysz pola kukurydzy, lub poczytaj chociaż statystyki. A z twoich twierdzeń wynika, że Polska jest potentatem w produkcji kuku na Europę! Ani ja, ani GUS nic o tym nie wiemy, a fakty temu przeczą! Cały świat uprawia kuku, a ty twierdzisz, że polski rolnik zwariował. Mimo znacznie większych areałów uprawy kuku cywilizowane narody świetnie sobie radzą z populacją dzika i chorobą ASF, tylko durna zacofana Polska, ze swoim niesprawiedliwym, postkomunistycznym, archaicznym prawem łowieckim nie radzi sobie. Za zwierzynę odpowiada państwo, karmi ją rolnik, a zjada myśliwy! Jeszcze chcesz, aby pilnował, odpowiadał ,siał co nakażesz, odłogował pasy drogiej ziemi, za która płaci czynsz, podatek,ubezpieczenia obligatoryjne, nawozi je, pryska (bo inaczej się nie da) . Zaiste bardzo przemyślane, sprawiedliwe i uczciwe są to wymagania!. A ty , dzięki pomocy, stratom i działaniom rolnika tylko sobie strzelisz i zjesz. No i jeszcze rykniesz na chłopka, bo po co sieje kuku? Mógłby utrzymywać pole w odłogu, nie było by strat, a ty byś swobodnie strzelał , bo dzik nie miał by się gdzie ukryć!
  TYY to jesteś uczciwy, rozsądny i inteligentny dyskutant!!!
 • Дерсу Узала 2015-02-07 20:46:56
  Nowela prawa łowieckiego według opinii KRIR, nie wiem czy złoty, ale środek:

  http://www.krir.pl/images/opinia_KRIR_projekt_MS_ustawy_o_zm_ustawy_Prawo_%C5%82owieckie0001.pdf
 • Walenty 2015-02-07 16:27:55
  Czy jest sens podejmować dyskusję z fanatycznym obrońcą złego z zasady, bo opartego na rabunku łowiectwa w Polsce, które będzie coraz bardziej dawało się we znaki rolnikom.
 • zr 2015-02-07 09:47:12
  Ad dzik możesz pisać co chcesz ,i tak nie odbijesz się od dna chamstwa na którym jesteś , Nie jesteś w stanie mnie obrazić ,jestem po nad tym ,swoimi wulgarnymi wpisam sam potwierdzasz ,jak nisko jesteś,A wracając do meritum oczywiście na swoim możesz robić co chcesz ,aby zarobić ale już szkodzić innym to raczej nie , ale jeśli przez to cierpią inni ,to chyba coś jest nie tak ,załóżmy spokojnie zasiałeś ty i twoji sąsiedzi kilka tyś hektarów kukurydzy tam bytują dziki których nie można strzelić ,dziki robią ci szkodę i obok rolnikowi w kartoflach albo rzepaku ,kto jest winny mysliwy który nie ma możliwości tam nic zrobić czy ty który stwożyłec takie a nie inne warunki bytowania i rozrodu dzika przemyśl to tak logicznie bez emocji ,jesli przyjeżdzam do ciebie i proszę o pozostawienie nie obsianych paru wąskich pasków pola aby można było lepiej kontrolować populację dzika poprzez odstrzał ,a ty z całą premedytacją odmawiasz to kto potem ma zapłacić ci za szkody i twoich sąsiadów ,przemyśl to bez emocji .
 • dzik1 2015-02-06 21:20:08
  rolnik, a może ty popilnujesz swojego pola. W żadnym dokumencie nie jest napisane, że myśliwi mają pilnować pól rolnika.
  Problem jest naprawdę poważny i wg. mnie nikt nie znajdzie na to złotego środka.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.80.55.37
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!