PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Pan Piotr Gabryel o ile to ten sam co niegdyś pisywał w Rzeczpospolitej wypowiada się jak typowy mieszkaniec miasta i to taki pochodzący ze wsi. Przypominam, że wszyscy pochodzą ze wsi - bo Pan Bóg stworzył wieś a ludzie wymyślili miasto. Ale "do rzeczy" PESELE szkodzą nie dlatego, że mówią co to są jedynymi obrońcami wsi i rolników, tylko dlatego, że wyłącznie dbają o swoje interesy urzędnicze i kolesiosko - rodzinne. A wieś i rolnictwo mają defakto w głębokim poważaniu. I ta dzisiejsza reklama z udziałem wicepremiera Piechocińskiego - po prostu ręce opadają. Czysta żenada, tego się nie da już oglądać.
Pozdrawiam trzeźwo myślących nie tylko rolników.

tata, 2015-02-10 21:55:13

do rzeczy, piszesz od rzeczy!

jola, 2015-02-10 18:10:22

Piotr Gabryel, bzdury chłopie piszesz! Twój tatuś był w PZPR, czy Ty?

Jamcito, 2015-02-10 17:51:47


Piotr Gabryel

Potr Gabryel

Należy czym prędzej zdelegalizować Polskie Stronnictwo Ludowe jako partię polityczną, bo PSL partią nie jest, i zalegalizować je jako związek zawodowy rolników, którym PSL jest.

I nie chodzi, broń Boże, tylko o to, że PSL zmienia stanowisko w sprawie energetyki atomowej (występując przeciwko niej), znów – jak się wydaje – przedkładając ponad interes Polski interes rolników, którzy coraz więcej grosza wyciągają z energetyki wiatrowej i ani grosza z atomowej.

Chodzi o to, że PSL od zarania III RP stoi na straży interesów jednej grupy społecznej – właśnie rolników. Interesów realizowanych kosztem pozostałych obywateli. Czyli stoi na straży nieposzanowania konstytucji, która wszystkim obywatelom gwarantuje równe traktowanie przez prawo.

W skutek bezwzględnego Woporu PSL rolnicy są w Polsce – wbrew postanowieniom Konstytucji

RP – nadzwyczaj hojnie uprzywilejowani w stosunku do nierolników.

Po pierwsze, nie płacą podatku dochodowego PIT, a pełnymi garściami czerpią z usług państwa: korzystają z jego dróg, urzędów, szkół, ochrony straży pożarnej, wojska oraz policji itp., itd. Rolnicy nie płacą podatku nie tylko od dochodów osiąganych z pracy, ale także od płynących miliardów złotych unijnych dotacji.

Po drugie, rolnicy płacą niesłychanie niskie składki do KRUS i dlatego ponad 90 proc. pieniędzy potrzebnych na wypłaty rolniczych emerytur uiszczać za nich muszą pozostali obywatele (co roku 16 mld zł). Na domiar złego przejście rolników na wcześniejsze emerytury częściowe nie zmniejszy wysokości ich późniejszych, „normalnych” emerytur, a innym Polakom je zmniejszy.

Po trzecie, nie inaczej jest z ubezpieczeniem zdrowotnym – udział rolników w opłacaniu składek do NFZ jest śmiesznie niski; całą resztę i w tym przypadku dokładać muszą pozostali obywatele RP.

A wszystko to, mimo opinii wielu prawników, ba, mimo orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, jest możliwe właśnie za sprawą polityków PSL, którzy od ponad 20 lat kpią z nas – Polaków nierolników. Na szczęście pojawiła się nadzieja, że PSL „zdelegalizuje się” samo, to znaczy w 2015 r. nie przekroczy 5-procentowego progu wyborczego oraz nie wprowadzi do parlamentu swoich posłów i senatorów. Wszelako to rzecz odległa i niepewna, nie ma więc co czekać i trzeba albo niezwłocznie zdelegalizować PSL, albo...

No właśnie, zamiast delegalizować PSL, można tę krzyczącą niesprawiedliwość wyeliminować w inny sposób – po prostu zlikwidować PIT, czyli znieść obowiązek płacenia podatku dochodowego przez pozostałych obywateli. I jednocześnie zlikwidować ZUS, a wszystkich w nim „ubezpieczonych” przenieść do KRUS. W ten sposób nierolnicy wreszcie mogliby się cieszyć takimi prawami, jak rolnicy.

A potrzebne do sfinansowania zadań państwa polskiego pieniądze mogłyby pochodzić z odpowiednio wyższego VAT, który wszyscy obywatele uiszczają w tej samej wysokości

do rzeczy, 2015-02-10 13:43:32

minister boi się strajków rolników w Warszawie,gdzie może przyjechać kilka tysięcy rolników
boi się ,że postulatów rolników zamiast ubywać to z każdym dniem będzie więcej

jan, 2015-02-10 13:25:01BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Na yr.no wracają mrozy ale np. 31 marca ma być ok. 5 stopni a 1 kwietnia już 20. Także czuć powoli wiosne, narazie tylko w zapowiedziach

jarki

Oj jest tych dziur w naszych rzepakach i widać procesy gnilne  Już wcześniej o tym wspominałem jakiś 5 cm poniżej gruntu  O...