PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Górale to są szlachetni ludzie i nie używają takich słów:wypier. .............Nie podszywaj się więcej za górala; no bo nas obrażasz.....i Pana Profesora Miodka też, gdyż jest to bardzo dobrze wykształcony człowiek
Więcej polsko-mowy na tym Newsletterze.....

inż. rolnik z woj. podlaskiego, 2015-02-12 07:44:11

3900 brutto i to srednia pajacu wiekszosc zarabia do 2000 netto! dlaczego bo musimy wam dawac darmochę a wy jezdzicie traktorami po miescie za 500000 zł-wypier..... od naszych pieniedzy co robi Lipowicz rzecznik praw obywatelskich,darmozjad bierze pieniadze za nic

To jest nasze narzędzie pracy..... To tak samo jak "Ty" pracując na koparce,maszynie do szycia i tym podobnym....... Tylko nikt tego nie rozumie.... wszelkiego rodzaju dopłaty dofinansowania są tylko po to by wyrównać straty. Osobiście jestem tak jak "wy" miastowi za tym ale dajnie nam normalny rynek zbytu i ceny adekwatne do poniesionych kosztów..... Jak może być dobrze w kraju gdzie dla przykładu wyprodukowana pszenica w roku xxx kosztuje 100złq Cena bułki chleba 2zł. Po roku cena pszenicy spada do 60złq a chcleb w tym samym sklepie kosztuje 2,3zł ???? Przy zdrowej polityce jak to jest możliwe ??????????????

GóRaL, 2015-02-11 11:30:15

sorry ale jakis palant sie pode mnie podszywa-brak mu honoru

miastowy, 2015-02-11 11:29:23

a ja się pytam co miastowi robią na forum i stronie dla rolników i wygłaszają swoje opinie skoro nawet nie mają pojęcia o gospodarowaniu i o sytuacji na wsi. cos zasłysza z telewizji i już myśla że się znają.

rolnik24, 2015-02-11 10:38:52

Popatrzcie jak rządzacy nas ładnie rozgrywają. Protestują lekarze, min zdrowia mówi: oni są źli, wybierzcie lepszych. Protestują rolnicy, min rolnictwa mówi że to obszarnicy, wraz z wicepremierem mówią że jest ukryty cel. Potem na liderów protestu trwa nagonka forumowa.

rolnik rolnik , 2015-02-11 10:28:53

Takich wypowiedzi w postaci obelg, debili i innych poniżających godność POLAKÓW nie powinno się zamieszczać; gdyż czytając je człowiek doznaje obrazy......
ROLNICY - POLACY czy my w okresie gdy na wschodzie wojna sowiecko - ukraińska, która jest również zagrożeniem dla nas, powinniśmy się tak dzielić i sobie ubliżać???
Pamiętajcie nie obroni nas NATO, nie obroni nas USA; jeżeli sami się nie obronimy i tylko zjednoczenie sił i środków w naszym kraju w naszej Ojczyźnie może zapobiec tym zdarzeniom.
To wszystko co się dzieje w naszym kraju przy udziale głównie rządzących, ale również nas popierających w wyborach te rządy prowadzi do kompletnej destrukcji naszego państwa.
Niemcy od zachodu wykupią ziemie odzyskane (w kwietniu 2016 roku uwolnienie zakupu), chociaż już teraz metodą na słupa i na spółki z obcym kapitałem w zachodnio-pomorskim zostało na przykład w powiecie Pyrzyce sprzedane 50% gruntów rolnych. Ze wschodu jak tak dalej u nas będzie to ruskie do nas wejdą i nie będzie się czym bronić...wojska nie ma, broni nie ma i z czym z kosami walczyć????
Naród Polski musi się zjednoczyć i zmienić dotychczasowe rządy; tak dalej być nie może....
Strajki rotacyjne tego nie załatwią.... Wszyscy Polacy muszą się zjednoczyć i zacząć głosić prawdę o tym jak jest w POLSCE; że tylko zostało rolnictwo, górnictwo i lasy.

inż. rolnik z woj. podlaskiego, 2015-02-11 10:16:32

dziękuje wam że walczycie w naszej sprawie !!! jesteśmy z wami !!! wywalcie sawickiego dziada , walczcie o odstrzał dzików póki jest nowelizacja prawa łowieckiego !!! to najlepszy moment na zmiany w prawie łowickim kóre jest przeciwko rolnikom !!!

polak, 2015-02-11 10:14:03

Izdebski popiera Polskiego rolnika a Ukraińską pszenicę . Popiera Polskiego górnika a węgiel ukraiński , zastanawiam się kto jest tak zdezorientowany że jeszcze słucha tego niemoty.
Ludzie przecież on was prowadzi na manowce. A ciort karty rozdaje .
Obudźcie się i zakończcie ten chocholi taniec zanim popadniecie w destrukcję , a to nic dobrego. Przecież on was namawia do najgorszych rozwiązań jakimi jest blokada ludzi podróżujących drogami , blokujecie tam nie drogi a użytkowników tych dróg , ciekawe czy oni was będą popierali jeżeli zablokujecie przejazd . Zablokujcie izdebskiemu wyjazd z jego posesji przecież to jest to o co jemu chodzi , ciekawe co wam wtedy odpowie. On się domaga rozmowy z władzami , dobre "zobaczyła żaba jak konia kują i sama nogi nadstawia "

kowal losu, 2015-02-11 09:55:47

Do normalny rolnik . Spadaj trollu , prowokatorze . Z ciebie taki rolnik jak z Madonny (tej piosenkarki ) dziewica...

wojtek44, 2015-02-11 08:39:52

grube i niewykształcone rolasy do roboty a nie protestować!!!!!!!!!! źle i źle niewykształcona ciemnota jak wam tak źle to sprzedajcie gospodarki i do roboty idźcie i po co z sobą tych nierobów hrabiowskich ze śląska ciągniecie, jestem rolnikiem ale takie mam zdanie!!!!!!!!

normalny rolnik, 2015-02-11 08:10:20

@roman, nie wiem w jakim zadupiu się wychowałeś i mieszkasz, ale powszechny obowiązek szkolny ciebie chyba nie dotyczył, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, piszę że około w nowym okresie dostanę, czyli za 2015 r., bo nikt nie potrafi podać w arimr, dokładnej wysokości dopłaty, wszędzie jest około, powiedz mi jeszcze jaki będzie kurs ojro na koniec września tego roku, sam nie wiem, nikt w polsce nie wie, a ty wiesz, normalnie noblista w ekonomii. Idź chłopie do roboty, pozamiataj w obejściu. bo w g... pewnie pływasz. i nie siadaj więcej do peceta.

Roman, 2015-02-11 07:57:50

W innych krajach też miastowi mają się za lepszych od rolników także to nie nasza cecha narodowa tylko ogólnoludzka przywara. Być może to pozostałość z dawnych czasów kiedy to przejście ze wsi do miasta ludzie poczytywali za duży awans społeczny. Dziś takie podziały to już anachronizm a życie w mieście raczej nie jest powodem do dumy tylko do współczucia. Osobny temat to zawiść ludzka i ta dziś jest coraz większa ponieważ coraz większe są również dysproporcje w statusie materialnym zarówno na wsiach jak i w miastach. Przy czym ludzi najbardziej i słusznie wkurza to, że w Polsce tylko poprzez cwaniactwo, układy, znajomości i plecy można się wzbogacić i to szybko a ciężka uczciwa praca nie jest nagradzana. I do tego rękę wybitnie na wsi przykłada UE i PSL ze swoimi dopłatami, dofinansowaniami i chorymi programami a ludzie chcą tylko normalności.

smoku, 2015-02-10 23:45:47

Tak się zastanawiam, czy grupy społeczne np w Niemczech tak po sobie jadą, czy to tylko taka polska narodowa przypadłość....

Jarecki21, 2015-02-10 21:47:58

Wiecie że Roman ma około? On nie wie ile ma. Sąsiad coś tam (...) więc Roman rośnie w siłę w internecie.
Pozdrawiam Roman.

roman , 2015-02-10 21:23:06

Romanie wiec co robisz z tymi pieniedzmi?? dokładasz do działalności gospodarczej??

rolnik znalazł żone , 2015-02-10 21:14:19BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

https://www.adama.com/polska/pl/produkty/herbicydy/fox-480-sc.html

jarki

Ja robię tiofanat+tebu z prochlorazem będzie drożej ale pewnie lepiej? Toprex wcześnie to dobre zapobieganie i skracanie oraz temperatura...