PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

kos,
Twój Pan i Władca już jest. Wróciłem ze sklepu, musiałem kupić mięsko.
A jednak potrafisz czytać i znalazłeś mój błąd. No, nie sadziłem, nie sądziłem.
Jest "10-ciolecia" a powinno być "10-cio lecia". Ale to nic.
Ja również czasami pisałem z telefonu ale zawsze czytam co napisałem bo później wstyd jak cholera.
No ale pogadaliśmy trochę a problem dzików i dopłat dla rolników dalej nie rozwiązany, więc nie ma co pisać po próżnicy.
Pozdrawiam,

xxmuy, 2015-02-12 20:34:00

"tylko nie przepisuj, ponieważ to moje napisane." ???? Bardzo poprawne zdanie, godne sprzątacza z tytułem kupionym na dawnym stadionie10-ciolecia .Zwrot "Bez urazy oczywiście ", to twoja własność? Nie masz argumentów, to idziesz w pyskówkę? Piszę z telefonu , więc łatwo o błąd, inteligentny człowiek zrozumie sens, sprzątacz nie.

kos, 2015-02-12 19:05:14

kos matole, (odbijam to co mi napisałeś)
Powinno być napisane "szef" a nie "szew" czyli widać z jakimi głąbami i nieukami ( odnoszę wrażenie, że cała twoja edukacja to 3 lata podstawówki w tym 2 lata szkoły radła) musi parać się min. Sawicki (to dotyczy oczwiście ciebie) próbując coś zrobić z tym, jakby nie patrzyć poważnym problemem jakim jest problem polskiego rolnika, który jest robiony w balona od początku państwowości polskiej.
Bez urazy oczywiście :) (tylko nie przepisuj, ponieważ to moje napisane.

xxmuy, 2015-02-12 18:17:31

Specjalistą nie jesteś, ale pouczać chcesz tych, co z tego żyją. Z łowiectwem po sąsiedzku żyjemy od lat i kiedy się wykoślawiło, widzimy to po stratach jakie nam czyni. Nie zabieraj głosu matole w temacie ci obcym, bo nawet jednego nicka zapamiętać nie potrafisz. Trzymaj się swojej miotły, bo szew zmieni zdanie . Idz na forum sprzątaczek i tam sraj swoją głupotą.
Bez urazy oczywiście, bo każda praca uszlachetnia.

kos, 2015-02-12 17:50:46

Nigdy się za znawcę i specjalistę się nie uważałem natomiat wy to specjaliści i autorytety z dziedziny łowiectwa. I tyle w temacie. Nauczcie się słuchać a będziecie i wy wysłuchani. Nie pienić bo problem jest zupełnie gdzie indziej :)
Bez urazy, oczywiście.

xxmuy, 2015-02-12 17:22:17

Panowie uszy po sobie, cicho sza i szybciutko biegusiem do roboty w pole póki zima trwa. Bowiem najwyraźniej mamy na forum w osobie "rolnika 12" wybitnego znawcę, eksperta i autorytet w sprawie rolnictwa może nawet prawą rękę wielmożnego ministra Marka S., który podał nawet źródło swej wszechwiedzy. Czapki z głów przed tym profesjonalistą bo inaczej pójdziemy zamiatać te jego ulice.

smoku, 2015-02-12 17:05:46

Jestem i rover i rolnik12. Na temat zamiatania ulic nie piszę bo tobie proponowałem. Ja mam dobrze płatną pracę i nie narzekam a gdybym chciał to zrobić to mi szef już powiedział , że takigo skarbu jak ja nie wypuści ale wiem, że są u mnie vacaty (wolne stanowiska)które czekają na takich malkontentów jak ty.
A rząd i tak nie będzie płacił za szkody wyrządzone przez dziki bo wasz Sawicki to już zakomunikował a PSL - owski Piechociński mu pewnie przyklaszcze.
O mózgach się nie wypowiadam . Wolę mieć pusto w głowie niż łeb wypchany trocinami wymiecionymi z chlewa :)

xxmuy, 2015-02-12 17:05:17

To w końcu jesteś rover, czy rolnik 12, zdecyduj się/ Aha, zamiatasz ulice! Rozejrzyj się przy okazji po tej ulicy. Czy widzisz tam żuki, nysy, stary, jelcze, czy mercedesy, fordy, bmw, many, dafy i volva? Nic ci to nie mówi? A chciałbyś, zeby na wsi królował nadal wiekowy ursus i bisłorus. One nadal są i funkcjonuję w gospodarstwach, ale na drogi nie wyjadą, bo od razu by się znalazły na gliniarskich lawetach.
Nie martwię się o twój mózg, bo go nie masz, Jesteś sterowany propagandą, bezmózgowcu.

Radżo, 2015-02-12 16:46:32

Tzw. Radżo,
Czytaj powoli i zrozum, że nikt ciebie, zwykłego kiepa nie namawiał do uprawiania roli pod perz. O mój mózg się nie martw tylko o swój wypełniony trocinami. Bierz się za robotę w polu i nie narzekaj bo ci nie jest bida za ubijne pieniądze a jak nie to do miasta zamiatać ulice.
http://natemat.pl/133141,protest-ubogich-rolnikow-czy-parada-milionerow

rolnik 12, 2015-02-12 16:24:29

rover, gdybyś miał chociaż tyle rozumu, co pedał przy twoim rowerze, to byś się domyślił, że rolnik jest rolnikiem, tak jak ty pracownikiem, a przedsiębiorca przedsiębiorcą, aby zarobić na utrzymanie swoje i rodziny, Myśliwy natomiast nie utrzymuje rodziny z myślistwa, więc nim być nie musi, jeśli go nie stać na to hobby. Niech się zajmie np zbieraniem znaczków
Myśleć nie umiesz, więc nie idz za przedmówcą, tylko wsiadaj na rower i wal z tego portalu

Radżo, 2015-02-12 15:55:39

Idąc za przedmówcą, nikt wam również rolnicy nie przystawiał dubeltówki głowy żebyście zostali rolnikami.

rover, 2015-02-12 15:22:08

Panowie, spokojnie, spokojnie.

bus, 2015-02-12 14:38:23

W dwóch sprawach się z szanownym przedmówcą nie zgodzę. Myśliwych namnożyło się teraz jak dzików - to raz. Biorą wszystkich, którzy chcą kultywować rodzinne tradycje. Dziewczynki z warkoczykami, dziatwa szkolna, bezrobotni. Ot, szlachecki egalitaryzm, w końcu tradycja Rzeczypospolitej nr 1 zobowiązuje. Chętnych jest oczywiście więcej, fakt. Tak być musi. Przebywanie w zamkniętej, wybranej grupie, jak i samo chodzenie z karabinem, sama brutalność wobec zwierząt - to w końcu....... lekarstwo na kompleks niższości. O tym nie zapominajmy. Leczenie co prawda objawowe, uśmierzające. Trudne do odstawienia. Więc nie zgodzę się również z tym brakiem przymusu bycia myśliwym. Przymus jest, bo jest uzależnienie.

fioletowy nos łowczego, 2015-02-12 10:30:53

Weto kto twoim zdaniem jest odpowiedzialny za stany pogłowia zwierzyny? myśliwi czy rolnicy? Kto ustala plany odstrzałów rolnicy czy koła łowieckie? Płaczesz że koła nie maja pieniędzy na wypłatę odszkodowań to po kiego dopuszczają do szkód zostawić 2 szt dzika w obwodzie w szkółce leśnej w ogrodzeniu i tam sobie na nie popatrzycie podobnie z sarnami i jeleniami. Czy ktoś Ciebie zmuszał do tego aby zostać myśliwym? przyłożyli Tobie dubeltówkę do skroni i dali wybór albo zostaniesz członkiem zielonej mafii albo...? Chcecie mieć wysokie stany zwierzyny to płaćcie za szkody przez nią wyrządzone.

grzegorzsoł, 2015-02-12 08:17:27

@w-40, ilość myśliwych ograniczają sami myśliwi,bo to ich władze złożone z betonu postkomunistycznego i elitarnego tworzą statuty kół, strzegą przydziału i rozdziału odstrzałów, tworzą zasady selekcji, propozycje okresów ochronnych,"liczą" zwierzynę itp. To oni prowadząc błędną politykę gospodarowania zwierzyną doprowadzili do stanu obecnego.
Ci tzw "leśni dziadkowie" dbają tylko o to, aby mieć władzę , wydawać, rozdzielać przyznawać i przyjmować, czyli decydować we własnym interesie. Zwykli, aktywni myśliwi, których wielu znam i szanuję przez lata narzekali na brak odstrzałów i błędną politykę utytułowanych "dziadków". w-40, uważasz, że ja mam wpływ na politykę kół i ilość myśliwych?
Doprowadzili do nadpopulacji dzika zakazami i ochronami a teraz mówią, że nie dadzą se rady i tak ma pozostać, bo oni nadal chcą mieć władzę , monopol i przywileje?
Wystarczy pozwolić, aby rolnik mógł strzelić zwierzynę na własnym polu, a problem rozwiąże się sam, skoro nie potrafią, lub nie chcą inaczej zaradzić stratom.
A "dziadkowie" nic nie chcą zmienić, tylko twierdzą, że rolnik jest winien, bo zasiał kuku! Cały świat sieje kuku w znacznie większym procencie, niż Polska i radzi sobie z dzikiem. Rolnik chyba nie sieje kuku , bo chce sobie zrobić na złość, lecz wymusza to ekonomia, zapotrzebowanie, oraz unijne dyrektywy odnośnie zmianowania.
Trzeba zmienić błędną politykę łowiecką, a nie chować głowę w piasek i wymyślać idiotyczne przyczyny stanu rzeczy!
w-40 - pewnie jesteś myśliwym?

dzik, 2015-02-12 07:44:52BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Mocznik na drugą dawkę to moim zdaniem zły pomysł  Zdecydowanie lepiej sypnąć saletrę myślę że końcem krzewienia początek strzelania w...

Marecki

Niestety nie, bo Sapek z ekipą miał wpaść, ale węgla do grilla mi zabrakło i odmówił ;) Może w połowie przyszłego tygodnia się uda,...