PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@bamberus speculantus
Skoro masz 87 ha i prowadzisz ewbtualnie działalność pozarolniczą to wiesz ile to jest pracy i główkowania, i dziwię się, że masz jeszcze wieczorem czas i siłę na obalenie wina pod sklepem no chyba, że zimą, ale to wtedy musisz uważać żeby wilka nie złapać.

janek, 2015-02-13 23:02:38

Jakie podwyżki? Kończę uzupełnianie zapasów na wiosnę. Dziennie 1 kurs na obwód. Mam w dwie strony 70 km. Do tego współpraca z mrówkami. i paliwko mam po 3,00 zł. Na całe 87 ha trzeba troche zupinki nawozić. A potem jeszcze zwrot akcyzy będzie. 82 zyla na ha x 87ha , hhohooho. A miastowi się na to zrzucą. Jak tu się nie cieszyć. Krusik tani, pozarolnicza działalność na krusie też. Akcyzę zwrócą, dopłaty idą, program rolnośrodowiskowy.I jak tu narzekać. Ludzie opanujcie się. Na wsi nie jest źle. Można wieczorem wino obalić, podeprzeć wiejski sklep i fajkę odpalić.

bamberus speculantus, 2015-02-13 07:46:22

Ciężki id,ot,o "chłop"nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Rolnik wysyłając samochód ze zbożem na jakikolwiek kontrakt nie wystawia f-ry, bo wszelka sprzedaż odbywa się w opcji kupującego, tzn według wagi kupującego. Wystawić przy załadunku możesz jedynie kwit WZ, co jest tylko dokumentem dla przewożnika , że nie ukradł zboża, które przewozi. Fakturę vat wystawiasz po kilku dniach po potwierdzeniu wagi, która z reguły nie zgadza się z twoją na WZ. , lub wystawiasz zbiorczą na cały kontrakt i wysyłasz do kupującego. Zboże prawnie masz sprzedane wtedy, gdy wróci do ciebie f-ra vat podpisana przez kupującego, a tak naprawdę, to przestaje ono być twoje dopiero, gdy wpłynie ci kasa na konto. Natomiast f-rę RR wystawia ci kupujący, a więc na pewno nie otrzymasz jej na podwórku przy załadunku.
Tak jak mówiłem, żaden z ciebie chłop, bo obieg dokumentów sprzedaży w rolnictwie zna każdy rolnik, a ty nie masz zielonego pojęcia. Może jakieś pieniądze z czegoś masz, ale jak widać rozumu za nie kupić się nie dało.
Spieprzaj na swoje drzewo.

rolnik, 2015-02-12 15:45:47

Biedny człoweczku nie umiesz czytać ze zrozumieniem,a chcesz innych wyzywać i obrażać.A w swojej niewiedzy,w moim nic nie robieniu i mojej głupocie powiem ci,że podpisując f-rę RR czy VAT dokonałeś sprzedaży i wara ci co się stanie dalej z towarem,a robić faktycznie nic bym nie musiał(gdybym nie lubiał) bo mógłbym kupić cię razem z twoim drzewem genaologicznym.KONIEC

chop, 2015-02-12 14:35:26

chop, z ciebie taki chłop jak ze spódnicy spodnie. Z powodu, żeś głupek to nie wiesz, że zboże jest moje do momentu zważenia i zwalenia we młynie, lub porcie. W swej głupocie nie zauważasz nawet, że nikt za darmo nie rozdaje paliwa, transportowiec też! Jesteś bezmyślną kukłą, która uważa, że nic nie musi robić, bo inni zrobią wszystko za niego. Ziemia będzie się kręcić, ale porządek świata i dobrobyt na ziemi tworzą aktywni i przedsiębiorczy ludzie, a nie takie bezwolne kukły jak ty. Nie zabieraj głosu, bo się nie znasz ani na rolnictwie, ani na gospodarce w skali makro.

rolnik, 2015-02-12 10:29:06

Ja nie mam firmy transportowej ale widzę świat realnie.I jako głupek wiem,że jak tir wiezie zboże to nie twoje bo je sprzedałeś,a ty jak kupujesz paliwo to produkujesz i zarabiasz pieniądze.Bo napewno nie rozdajesz biednym i bezdomnym.A z mniemaniem nie przesadziłem.Gwarantuje ci,że swiat cię rozdepcze i nie zauważy,a ziemia będzie się dalej kręcić.

chop, 2015-02-12 10:05:32

Następny głupek z miasta, który myśli, że dzięki niemu świat istnieje. Spalasz paliwo i opływasz w kasę, bo wozisz moje zboże, dla mnie nawozy, chemię, środki ochrony, paliwo i w konsekwencji to ja płacę za spalane przez ciebie paliwo. Jeśli ci się rolnik nie podoba, to na znak protestu nie jedz przez miesiąc, bo ja wytrzymam miesiąc bez transportu.

rolnik, 2015-02-12 09:46:25

Następny ROLNIK ,który ma o sobie duże mniemanie.Jeden właściciel firmy transportowej miesięcznie wydaje na paliwo tyle co wieś przez cały rok

chop, 2015-02-12 09:22:57

Wpłynęły dopłaty to można podnieść cenę!!!!!!!!

rolnik, 2015-02-12 09:09:42BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Oglądam od lat kawa+agrobiznes-oprócz forum to mój główny dostawca informacji do lech-polu dziś się nie dało...

jarki

Cena na matif z przed dwóch lat niestety