PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • gość 2015-02-18 08:15:49
  Jeśli chodzi o te wahania cen i dochodów to w rolnictwie od kilkunastu lat może 1 rok lub 2 lata były kiedy można było osiągnąć dochód. Ale gdy taka sytuacja następowała, to nasze usłużne media od razu głośno to nagłaśniały i wtedy mówiono jak to rolnik za dużo zarabia, wtedy banda skupujących surowce od razu podejmowała interwencję. Polegała ona na niewytłumaczalnych obniżkach, wyglądało to tak: świnie cena w dół, bo nie ma zbytu, ale jak je zgłosiłeś do sprzedaży, to już na drugi dzień jechały do ubojni. To nie ma zbytu, ale skup idzie pełną parą? Gdzie są kolejki, zapisy na skup? Tak samo jest z mlekiem, zobaczcie kto kieruje zakładami przetwórczymi, kto tak naprawdę Wam rolnikom dyktuje ceny. Jak mleko pół roku zaczęło płacić to wielcy panowie medialni ogłosili, że musi być w skupie po 1,50 i podali swoje argumenty. Tylko, że znaleźli się "eksperci", którzy obliczyli chłopu koszty produkcji na 1 litr i zaczęło się naganianie w mediach. Postanowiono, że koszt produkcji 1 litra mleka tj 1,20 czy 1,10, (to są tylko koszty żywienia i minimalnego utrzymania, bez kosztów pracy i żadnej amortyzacji! ) więc to chłop ma zarabiać pieniądze? Nigdy! Nasi rządzący przy współudziale z przetwórcami, z którymi bardzo dużo ich łączy są w zmowie przeciwko chłopom.
  Przez 15 lat przetwórcy mleka, wielkie osobistości narzekają na sieci sklepów, że mało im płacą, dyktują warunki itp..., to są bzdury! Oni nie chcą normalnie handlować, bo jakby chcieli, to przez tyle lat dawno by to załatwili w bardzo prosty sposób: sami by stworzyli swoje sieci, ani grama nabiału nie dano by do wrogich sklepów. Tylko może co niektóry marketingowiec miałby za dużo do stracenia. Chłopi mają prawo do godziwego wynagrodzenia za swoją robotę, tu w Polsce.
  Nowy system dopłat to totalna porażka, wymyślono jakieś bzdury o zazielenieniu jakby na polach nie rosły asymilujące rośliny, tylko jakieś sztuczne twory. Znowu ci co mają ha na ptaszki itp będą się mieli bardzo dobrze, o nich zadbano odpowiednio. Dopłaty są do produkcji a nie do tego, żeby z puli środków produkcyjnych utrzymywać ptaszki za to niech płaci ministerstwo środowiska. Jak to możliwe, żeby za nic nie robienie płacić taką kasę! A tym co codziennie pracują nędzne grosze. Tylko w Polsce takie rzeczy, taki system cwaniactwa i jawnego złodziejstwa.
 • ROLNIK 2015-02-18 05:52:36
  NA PEWNO NIE GŁOSOWAĆ NA PSL ANI PO. TO WSZYSTKO JEST DZIĘKI NIM
 • Stanisław Franczak 2015-02-17 23:14:31
  Rolnictwo potrzebuje wolności i wiedzy. Tego nie zapewni nam zabetonowany obecny układ władzy w Polsce jaki i UE. Nadmiar przepisów, zabiera czas i niszczy zapał polskiego obywatela. Musimy wszyscy wybrać lepszą przyszłość dla Polski . KORWiN.
 • IRO 2015-02-17 14:49:47
  POLITYCZNA WYPOWIEDZ Kierownika Zakładu Integracji Europejskiej w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN prof. Jerzy Wilkin -nic dodać nic ująć.W PRL też mieliśmy mędrców którzy wiele mówili ale nie czynili.
 • rolnik 2015-02-14 11:16:56
  @baca56
  Tobrze mówisz i piszesz. Wszystko sie zgadza,
  Na kogo mamy głosować......?
 • rolnik6666 2015-02-13 15:01:25
  no ja bylem kiedyś na szkoleniu zorganizowanym przez cukrownie o uprawie buraków i zaprosili tam profesorów jeden z AR w poznaniu a drugi właśnie był z tego instytutu .no i zaczeli swój wykład o tym jak tu uzyskać 40 ton buraka z hektara ale jeden z rolników taki około 70 letni facet wstał i zadał pytanie-panie profesorze kochany to ja stary spracowany człowiek mam chodzić na wykłady a może jeszcze do szkoły po to zeby mi plony o połowe spadły bo u nas plon 80 ton z ha to norma ja yu przyszedłem sie dowidzieć jak uzyskać 100 ton .No i wtedy panowie sie obrazili i wyszli -załosny poziom tych ludzi
 • smoku 2015-02-13 14:54:07
  Kojarzycie niejakiego Balazsa, był poseł i min. minister rolnictwa za Buzka, cały czas coś tam piastował ale ponoć cały czas ma jak to teraz ładnie się mówi wielkoobszarowe GR. W każdym razi ów "mędrzec" wczoraj pokazał się w TV ale może nie każdy to widział a szkoda bo stwierdził, że nie tylko nie rozumie powodów strajku rolników ale tez dziwi się, że rolnicy nie rozumieją iż rząd musiał poświęcić polskiego chłopa, sadownika czy ogrodnika w imię wolnej Ukrainy. Mało tego jeśli będzie trzeba to poświęci nie tylko rolników ale i o wiele więcej i że Polacy w tym rolnicy również powinni to zrozumieć. To pokazuje jasno nie tylko tok myślenia naszej władzy i jej priorytety ale również to iż od początku rząd zakładał, że za wsparcie Ukrainy najwyższą cenę zapłaci polski chłop. Jego zdaniem chłopi powinni zatem straty uznać za konieczną cenę chyba za brak granicy z Rosją na Bugu. Zatem nasza władza myśli ,że ma prawo bez pytania się kogokolwiek o zadnie poświęcić dowolną grupę społeczną czy zawodową w imię celu który uzna za słuszny. Zresztą to nic nowego gdyż praktycznie każda reforma od Balcerowicza była robiona na chama, bez pytania się kogokolwiek nie tylko o zgodę ale nawet o zdanie na ten temat i bez uwzględniania kosztów społecznych bo nasze społeczeństwo okazało się totalnie bezwolne i bezkrytyczne a przez to można z nim robić co się chce bo większość siedzi cicho. A jak ktoś śmie ostro protestować to zaraz zostaje uznany za wroga demokracji, ładu społecznego i dostaje gumową kulą albo zimny prysznic. Ten styl rządzenia śmią jeszcze nazywać demokracją a ludzie tacy jak pan B. czyli przydupasy władzy ośmielają się otwarcie w TV gromić tych którzy słusznie protestują.
 • rolnik6666 2015-02-13 14:51:42
  co to nie jest komunizm????? ta cała unia to jest sto razy gorsza niz komunizm i wiekszej komuny w tym kraju jeszcze nie było dziś arimr rolnictwa decyduje co mam w polu zasiać ,zeby zasiać buraki musze kupić pozwolenie czyli limit ,to samo jest z mlekiem .zeby wubudować obore dwa lata łażenia po urzedach ,zeby wyciąć drzewo pozwolenie od urzędasa niedługo ustalą limit na sranie!!!!!!!!!! to co dzisiaj to jest (...) dopiero komunizm na całego !!!!!!! mój ojciec za komuny prowadził gospodarstwo i mówi ze w całym swoim zyciu urzedasa na podwórzu nie widział a teraz !!!!!!!!!! ,mozna było sadzić co sie chce ,siać co sie chce i gdzie sie chce budować co sie komu podoba !!!!!!!!!! a teraz jest jeszcze gorsza komuna jak w tedy jedyna róznica to taka ze dzis wolno legalnie spierdalać z tego chorego kraju .nawet jeden nasz były premier z tej wolnosci skorzystał .
 • rolnik 2015-02-13 08:27:19
  Powiem tak - nie tylko psl trzeba odsunąć od władzy. Dopóki nie wprowadzimy jednomandatowych okręgów wyborczych to nic się nie zmieni. Po części zgadzam się z protestującymi ale tylko po części nie wszystkie hasła popieram, a bynajmniej wiem, że nie wszystkie są do spełnienia choćby u władzy był pis czy kto inny - taka jest prawda. Natomiast wiem jedno - zarówno w rządzie a przede wszystkim w we wszystkich instytucjach które mają wpływ na rolnictwo powinni pracować fachowcy (nie ci z pslu ani innej partyjki) tylko naprawdę fachowcy. Dopóki tak się nie stanie nic się nie zmieni. Czy podoba wam się kształt nowej perspektywy 2014-2020????????????????/ Czy czytaliście, wbiliście sobie do głowy co jest w tym programie i pod kogo znów ten program jest zrobiony?????????? To co słyszycie w tv, radio, prasa to ogólniki, ładne hasła, które są półprawdą czyli gówno prawdą. Szkoda moich słów... Podsumowując jako 1szy postulat protestujących powinny być jednomandatowe okręgi wyborcze!!!!! Odetnijmy partyjnych kolesi i ich ekipę od koryta, głosujmy na ludzi kompetentnych, których mniej lub więcej znamy.......
  Tu jest sedno sprawy.
 • Krzak 2015-02-13 07:58:12
  W rolnictwie siedzę kilkadziesiąt lat i jak dotąd nie słyszałem, żeby ten Instytut zrobił coś dobrego dla polskiego rolnictwa. Siedząc w centrum Warszawy i biorąc pieniądze podatników wszystko wygląda różowo. Za co Ci ,,naukowcy Instytutu" otrzymali swoje stopnie naukowe, co to dało rolnictwu, co to dało gospodarce kraju? Państwo i rząd powinni tworzyć warunki dla rozwoju kraju i obywateli. A co się dzieje? Rząd działa na szkodę Państwa Polskiego i jego obywateli! Od rządu należy oczekiwać rozwiązań systemowych, a tego nie ma! Dlaczego? Bo rządzą nami ludzie nie przygotowani do swoich funkcji, dominuje kolesiostwo i nepotyzm. Pytanie czy potrzebne są nam Instytuty nic nie wnoszące nowego do gospodarki? Po co wydawane są pieniądze podatnika? Czy ten Instytut zaproponował jakiekolwiek rozwiązania systemowe? Dlaczego obywatele tworzący dobra narodowe mają utrzymywać tych darmozjadów?
 • arszczecin 2015-02-12 22:21:47
  @jotka
  Mnie cieszy ze w zachodniopomorskiem ZWIĄZEK ZAWODOWY jest
 • jarki 2015-02-12 21:54:34
  @zetka
  Zbyt wielu tasujących i tu właśnie jest problem
  Jak ja protestowałem było TRZECH politykierów
  W tym kraju NIEMA związków zawodowych
 • baca56 2015-02-12 20:59:03
  Pan profesor Wilkin był łaskaw napisać, że wszystkie decyzje już dawno zapadły, i że wtedy trzeba było walczyć. Święte słowa! No to mam pytanie, gdzie wtedy był Pan Profesor i cały Zakład Integracji Europejskiej w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN? Bo my, rolnicy byliśmy bardzo gorąco przekonywani przez władzę i usłużne media, ze "jest świetnie"
  Głosy wołające, że ten wynik negocjacji funduszy unijnych na polskie rolnictwo zakrawa na zdradę, były zagłuszane i wyśmiewane. Większość rolników dała się nabrać - ale Kierownik ZIE, profesor, członek PAN nie był chyba taki naiwny, zwłaszcza że miał łatwy dostęp do prawdziwych informacji na temat rzeczywistego przebiegu i wyniku tych negocjacji?
  Posiadając (w przeciwieństwie do większości społeczeństwa) elementarną wiedzę ekonomiczną chyba zdawał sobie sprawę, do czego to musi doprowadzić?
  No to gdzie Pan wtedy był, Panie Profesorze?
  Drugie pytanie: kto wtedy odpowiadał za negocjacje? Ja pamiętam tryumfalny ton Pana Kalinowskiego, który wróciwszy z Kopenhagi zapewniał nas, że jest świetnie, i dopiero przy kasie okazało się, że g... prawda. Może Pan Profesor mi przypomni, z jakiej partii jest ten Kalinowski? A na temat "dogrywki" - czyli negocjacji obecnej siedmiolatki 2014-20:
  Kto to negocjował? PIS? Partia Umiarkowanego Postępu w Granicach Prawa?
  Pani minister Bieńkowska otwartym tekstem przed negocjacjami oznajmiała, że "odpuszczamy" rolnictwo na rzecz funduszy spójności. Jak rozumiem PSL był wtedy w opozycji i nic nie mógł zrobić? Nawet nagłośnić?
  I jeśli w takim kontekście Pan Profesor chwali talenty negocjacyjne Ministra Rolnictwa z PSL, to to już zakrawa na bezczelność, urąga logice i obraża inteligencję czytelników.
  ...........................................................................................................................................
  W tej chwili ma miejsce intensywne mieszanie w pustym kotle i przelewanie z pustego w próżne. Jest ono wynikiem zgody koalicyjnego PSL na dyskryminację polskiego rolnictwa podczas negocjacji WPR na lata 2014-20, w zamian za trwanie w koalicji z PO, stołki, synekury i prawo do "kręcenia lodów" na całym sektorze rolnym.
  Mam nadzieję, że przynajmniej rolnicy (nie ci z Marszałkowskiej, nie dziennikarze na KRUSie, nie przyzagrodowi działkowicze - tylko rzeczywiści producenci rolni) wystawią Panu Ministrowi i całej jego formacji politycznej rachunek w najbliższych wyborach jesienią - lub znacznie szybciej. Tylko trzeba przypilnować, żeby obeszło się bez "cudów nad urną".
  Odsunięcie PSL jak najdalej od polskiego rolnictwa powinno być pierwszym postulatem wszystkich protestujących rolników i ich związków. Bez tego wszystkie inne postulaty można od razu powiesić w wychodku.
 • z.. 2015-02-12 20:56:25

  Kto wygrywa ???......
  To taki poker znaczony......
  Minister rozdaje, kto inny znaczy....
  Na pewno wiadomo kto teraz przegrał....choć karty są ciągle w grze....
  Najważniejsze, żeby rozdawać karty.....Rolnicy mają na razie wielu tasujących....
 • arszczecin 2015-02-12 20:26:08
  Ależ to jest zagrywka polityczna. Q wyniku działania Unii, lub jej nadzorcow swietszych od papieża rozjerzdzania...o nam wewnętrzne rynki twierdząc że nie trzymają standardów. Likwidując lokalne masarnie, gorzelnie, zlikwidowano prod wieprzowiny. Za chwilę zboża nie będzie gdzie sprzedać gdyż świnie nie zeżrą, gorzelnie nie przerobia. A te dupki zoledne, które twierdzą JA NIE BRALEM KREDYTÓW, TRAKTOROW NIE KUPYWALEM ZBIERAM 30T/HA i cmoknijcie mnie cwaniaczki w dupę będą płakać.


  Postulat. Odzyskajmy rynki zbytu. Kropka

  Podlasie 19 na Warszawę raz jeszcze. Tym razem do środka...

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.42.146
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!