PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

A harmonogramu nowego PROW nie widać.

., 2015-02-16 12:32:53

wtk, strasznie zarozumiały jesteś. Wydaje ci się, że zjadłes wszystkie rozumy. Robisz dwiema "60 bez klimy" (a to były z klimą?) siedząc jednym półdupkiem w jednej, a drugim w drugiej? A może to tych biednych dłużników wykorzystujesz? Nie martw się, jeśli dalej będziesz gardził i pomiatał biedniejszymi ludzmi, to wczesniej, czy póżniej los nauczy i ciebie pokory!

r, 2015-02-14 18:14:10

wtk@ Co ty chciałeś udowodnić swoją wypowiedzią, pokazać jaki masz niski poziom inteligencji ? Brawo udało i się Gratulacje :))Ponieważ nic poza mieleniem o d///ie Marynie nie przekazałeś. Powiedział bym wręcz że ośmieszyłeś, się niczym Bronek usilnie próbujący udowodnić, wmówić ludziom za pośrednictwem PO-wskego TVN-u, że za swojej kadencji zrobił coś więcej, poza pojawieniem się na kilku uroczystościach, uśmiechaniu się, i machania do ludzie. Wystarczy już pokazał swój piękny uśmiech.
Wrzucanie przez ciebie ,wszystkich rozwijających, inwestujących zachęconych dość dobrą koniunkturą a takowa jest już od dobrych 4 lat do jednego worka jest równoznaczne z tym, iż nie posiadasz, jednego z najważniejszych organów niezbędnych człowiekowi do funkcjonowania i podawania racjonalnych argumentów i prowadzenia rozmowy o tym o czym jest prowadzona. Mózgu ci zwyczajnie brakuje. Próbujesz tu usilnie lecz bez najmniejszego skutku wciskać ludziom swoją prawdę a twoja prawda to g???o prawda ;)
Jeśli będziesz miał problem w mojej wypowiedzi z którymś z wyrazów ponieważ zwyczajnie możesz gonie nie znać co nikogo nie zdziwi, użyj słownika z objaśnieniem co dany wyraz oznacza polecam ;)

Paqwel, 2015-02-14 18:10:48

Nie wątpię że masz więcej chodzenia po urzędach komornik bank wszędzie z czapka w reku ukłony w pas. Znam takich mechanizatorów z nowymi oborami i podwórzem pełnym nowego sprzętu , grunt same dzierżawy oczywiście bez dopłat. Dzieci nie mają na bułkę tylko na kreskę u mnie proszą. Ja za kredyt wolałem kupić ziemie i robię dwiema 60 bez klimy i rodzinie niczego nie brakuje. Sęk w tym że i oni 60 też pracują bo nie mają na paliwo albo serwis z wymianą oleju żeby nie stracić gwarancji. Ale takiemu nie można pomóc póki dna nie sięgnie. Nawet jakby ktoś za takiego cały kredyt spłacił to on by wziął dwa razy większy skoro udało się spłacić stary i dlatego takim nie współczuję niech ich komornik nauczy pokory.

wtk, 2015-02-14 17:27:59

zapomniałeś dodac ze 4t zbierasz pewnie z 4 ha i jeszcze ci na wino zostaje

ukasz, 2015-02-14 16:45:57

Pszenica średnio 6 do 8 ton,ale pod kredyt 4t i spłacam bez problemu.Liczę na mniej a gdy jest więcej wtedy jest dobrze.

lawa, 2015-02-14 15:05:13

Wtk z ciebie taki widzę gospodarz jak z koziej d//u trąba i jak tam łubin po talerzówce ci schodzi? I co jaka coś urośnie znowu talerzówka?? Co D//a cię już boli od siedzenia w biurze, czy masz odciski od kręcenia kierownicą w aucie, a może chodzenie po urzędach cię męczy ,nie martw się ja mam więcej latania po wszelkich urzędach i niż ty biznesmenie haha. Całkowicie nie wiesz jaka jest sytuacja w rolnictwie w tej chwili. Może przedstawię ci z grubsza sytuacje np. producenta mleka który np. w związku z jak że roztrąbioną dobroczynna wspólną polityką rolną która ma tak naprawdę na celu zniszczenie małych i średnich gospodarstw i danie podwali dla ferm czyli przedsiębiorców i rozwijaniem, zachodniego przemysłu za rolnicze, kredyty , co oczywiście wiąże się ze zniszczeniem polskiego rolnictwa. A więc ktoś uwierzył w te piękne słowa bez pokrycia i postawił nowy budynek za 600 tyś aby zwiększyć produkcje wziął 400 tyś kredytu bo np 200 tyś miał. i postawił ten budynek ponieważ chcąc prowadzić gospodarstw trzeba się rozwijać tak głosi WPR!!! i co nagle ze 1,50 netto cena mu zjeżdża na 1,20 netto rolnik ma kredyty no bo uwierzył tej kłamliwej unijnej paplaninie że ma ona na celu wyrównać różnice między wschodem a zachodem, i co nagle 0,30 groszy czyli to co było faktycznym zyskiem na kredyty i przeżycie przepada i co z kredytem? Czyja to jest wina rolnika czy naszego rządu że nie potrafił zapewnić rolnikowi takiej polityki jaką na okrągło reklamuje i co czy on źle zrobił że się rozwinął, nie ten kłamliwy rząd na czele z Brukselskimi świniami do tego doprowadził. Mało kot chyba w mieści mówi o tym że od kiedy mamy tą j????ą unię wszytko do produkcji w rolnictwie zdrożało od 80%- do nawet 150% nie mówiąc że marża na części zmienne potrafi sięgać 400%-800% od ceny produkcji i chodzi o to że tylko ci bandyci na zarabiali pieniędzy, na rolnikach a rolnik nic z tych wszelkich dotacji NIE MA!! A rząd teraz się na rolnika wypiął razem z unnią !!!! A tacy jak ty powinni być za takie gadanie razem z tym PO postawieni przed sądem.

Paqwel, 2015-02-14 13:24:16

„Nie wiem, co trudniej: zaorać ugór czy odbudować w ludziach ich sterane obelgami serce. A przecież nie chodzi tylko o to, żeby ugory były u nas zaorane, ale również o to, by nie zginęli gospodarze. Nie ma gospodarowania bez serca do gospodarowania. Serce budzi się do gospodarowania wtedy, gdy człowiek zobaczy wyraźnie, w jaką historię i w jaką wspólnotę wkracza, gdy wiosną idzie na swą rolę, wierny i pracowity, mądry i godny, aby rzucać w nią pierwszy siew.”

Musimy dziś lepiej zrozumieć naturę więzi, która łączy gospodarza z jego gospodarstwem. Musimy właściwie ująć naturę gospodarskiej pracy. Grozi nam bowiem niebezpieczeństwo, że pracę tę potraktujemy tak, jakby to była praca przedsiębiorcy przemysłowego Przedsiębiorca przemysłowy to jeszcze nie gospodarz. Mówiąc „przedsiębiorca przemysłowy”, mam na uwadze przede wszystkim dorobkiewicza, który nie czując w sobie żadnych głębokich wartości duchowych, nadrabia braki pieniędzmi. Dla takiego człowieka ziemia to tylko „surowiec” do „wyeksploatowania”, a gospodarstwo to „fabryka” do produkcji niosącej materialny zysk.”

zgadnij kto to napisał

arszczecin, 2015-02-14 13:12:55

Gospodarzyć to właśnie patrzeć na rachunek ekonomiczny. Gospodarstwo to nie kopalnia a rolnik to nie pan prezes za milion zł rocznie, który wyprowadza kasę po wszelkich znajomkach i pociotkach bo to nie jego majątek, byle się nachapać bo on ma plecy. Dlaczego pobory takiego pana prezesa kopalni nie zależą od jej wyników a pracowników maja zależeć? Rolnik musi z tego co wyprodukuje utrzymać siebie, rodzinę, popłacić podatki, ubezpieczenia, kupić nawozy, pasze, leki itp. a zysk musi wystarczać na niezbędne inwestycje odtworzeniowe np. remonty, wymiany sprzętu. Państwo nasze jest chore ponieważ właśnie nie pilnuje tego co nadal jeszcze ma np. kopalni, pozwalając panu prezesowi na takie przekręty tylko dlatego, że jest jej przydupasem i takich przykładów są setki w tym kraju. Rolników, sadowników wpakowało w biedę swoimi działaniami na Ukrainie, z pełną świadomością tego skutków licząc na to, że dopłatami z UE jakoś przyklepie niezadowolenie ale się nie udało więc teraz udaje zdziwienie pt. dlaczego te protesty i napusza na rolników policję i inne grupy społeczne.

smoku, 2015-02-14 12:50:43

Dobrze napisałeś gospodarzyć nie protestować.

robol, 2015-02-14 12:13:54

Wtk
A co ma zrobić ktoś, któremu w wyniku działań, a może braku działań rządu rozpada się gospodarstwo?
Czytaj ; Asf, dziki, brak działań w sprawie kwot, brak rynków wewnętrznych, ZIEMIA.
Zanim zaczniesz krytykować wczytaj się w genezę protestu i wczytaj się w postulaty. Dogłębnie.

No, ale żeby to zrozumieć trzeba GOSPODARZYC, nie wystarczy tylko mieć ziemię i udawać rolnika.

arszczecin , 2015-02-14 11:39:02

Jak przedsiębiorca przeinwestuje to nie jedzie na Warszawę. Jak ktoś nie ma pojęcia o gospodarowaniu to niech idzie do pracy i kosi raz do roku wynajętym i nie narzeka że nie ma za co żyć . Jak rolnik spróbował działalności gospodarczej to wie o czym mówię. Mam gospodarstwo i działalność i widzę że ten dobrobyt dla rolników jak się skończy to wtedy się ockną i dopiero będzie krzywda. Wtedy może w rolnictwie zostaną prawdziwi rolnicy a lenie będą musieć zająć się prawdziwą pracą i skończą się nowe traktory dla działkowców wiecznie niezadowolonych za których ma rząd myśleć jak je spłacić odpalając je dwa razy do roku do agregatu siewnego.

Wtk, 2015-02-14 10:59:48

tu juz sie nie da nic zmienic porostu najlepiej jak by wogóle dopłat nie było to nam rolnikom zyło by sie znacznie lepiej

rolnik6666, 2015-02-13 21:59:44

Ten cały PROW i Całą WPR musi być całkowicie zmieniona, w tej chwili i do tej pory rolni nie dostał tak naprawdę prawdziwy rolnik, nie ten z marszałkowskiej nie dostał od uni ani złotówki bo i tak te wszystkie pieniądze tylko przyczyniły się do przerażającego wzrostu środków produkcji i maszyn i całkowitego spadku opłacalności w rolnictwie. Całe te pieniądze na rolnictwo powinny być zamienione na dopłaty do PRODUKCJI i żadnych dopłat ani do ziemi ani do maszyn tylko do produkcji i nic więcej nam nie potrzeba.
Od zawsze twierdziłem że to drób niszczy polskie przemysł mięsny przede wszystkim hodowle trzody i bydła mięsnego. Ludzie zamiast jeść zdrową wołowinę czy wieprzowinę wolą żreć nafaszerowane chemią i antybiotykami wszelkiej maści drób.

Paqwel, 2015-02-13 21:41:54

@rolnik6666 nie mogą zlikwidować dopłat, bo "ptaszkowcy", "orzechowcy" itp. rolnicy z marszałkowskiej straciliby dużo pieniędzy. Reszta jest neutralna ponieważ i tak zabiorą im je
dostawcy środków produkcji.

abc, 2015-02-13 20:48:46BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

U nas też zaczynają kwitnąć te kikuty :(   A pszenica kończy krzewienie ale jest "fest" :)

jarki

Kiedy jeszcze siałem jary z wyboru to zwykle 70-80 przedsiewnie Reszta tak do 120-140 (oczywiście łącznie)  Teraz ma DUŻO więcej :D