PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • rolnik 2015-02-16 20:53:50
  lawa, wybieranie nic tu nie da, choć prawda, że są wybierani ludzie przypadkowi, niekompetentni, nawet biurokraci z 1 ha ziemi, lub obszarnicy. Są też rozsądni prawdziwi rolnicy, ale kompetencje izb są tak pomyślane, ze rzad swobodnie olewa ich uwagi i wnioski, bo mają tylko głos doradczy, czyli żaden. Dlatego pchają się tam głównie tacy, dla których ma to być odskocznia do wielkiej polityki. Przykładem poprzedni krajowi prezesi IR.
  Byłem delegatem do powiatowej IR, ale zrezygnowałem, bo to instytucja-atrapa bez uprawnień.
 • alfa 2015-02-16 20:12:12
  najlepiej wyjdą na tym spółdzielnie bedą miały wpip taniego mleka !!! mlekpol robi podchody żeby kontraktować na rok z dokładnym określeniem ilości tolerancja 1% nie zmiescisz się w widełkach mleko 80% ceny . komus chyba odjebało całkowicie.
 • lawa 2015-02-16 17:03:06
  Służebne izby powiadasz,Niedługo wybory do Izb Rolniczych,frekwencja pewnie będzie jak zawsze mniej niż 10%.Trzeba wybierać a nie olewać.Do urn trzeba nam iść, może wtedy nie będą służebne
 • arszczecin 2015-02-16 16:36:05
  Niemcy i drogi prąd?

  Rolnicy, sąsiedzi budują biogazownie. Sprzedają prąd po 0,8 kupują po 0,4.
  Ot i masz drogi prąd.
  Płynie przez gosp rzeka, mają elektrownie wodną, "poniemiecka"jeszcze :/
  Ordnung muss sein?
  Jeszcze jedno. Tam mają silne związki. A nie nasze sluzebne izby
 • parody 2015-02-16 16:24:23
  @exonom Tak a najlepiej sprzedajcie swoje krowy i nic nie róbcie, Niemcy beda zachwyceni. Nie mam do ciebie nic wytłumacz mi tylko dlaczego ich na wszystko stać, na drogie maszyny, drogie obory, drogą ziemię, drogie krowy, drogi prąd i polskiego "parobka" a my choc mamy niższe koszty musimy dokładać??

  produkują dużo drożej a się opłaca?? Niby jestesmy z nimi po sąsiedzku niby te same prawa ale u nich rynekm działa jakoś inaczej. Produkują dużo dostają dużo produkują wiecej dostają jeszcze drożej, hmm..
 • Exonom 2015-02-16 08:19:50
  Recepta jest jedna Panowie Rolnicy nie produkujcie tyle a cena się zmieni takie zwykłe prawa rynku ale ja zapomniałem ,że Wy jesteście Frajera..... haha
 • hodowcaMleka 2015-02-15 16:45:39
  Powiem jeszcze czemu warto protestować i mówić o lenistwie i o braku odpowiedzialności za swoją prace urzędników w resorcie rolnictw i nie tylko. Litwini, Estończycy i Łotysze dostali rekompensaty od brukseli za embargo rosyjskie miliony euro. To czemu Pan Sawicki nie pokusił się o to żeby zadbać taką rekompensatę. Zliczając to wszystko: słaby tł. referencyjny i nie przekształcona kwotę bezpośrednią (która przepadnie nie wykorzystana) oraz nie otrzymanie rekompensaty za embargo. Widzicie ile straciliśmy kasy przez tych Leni!!! a najgorsze jest to nie widzę alternatywy dla Polskiej polityki. Więc zostaje nam tylko pracować i patrzeć jak sobie naliczają premie i nagrody.
 • rolnik 2015-02-15 16:32:18
  to jeszcze nic ,po uwolnieniu rynku mleka w 2016 roku prognozuje się że rolnicy będą dostawali za 1litr do 80 groszy ,to dopiero będzie szał ...
 • hodowcaMleka 2015-02-15 15:11:40
  Zgodzę się z tobą ze po to była kwota mleczna tylko czemu nasi politycy nie brali przykładu z zachodu i załatwili nam taki tł. referencyjny i nie wykorzystali rezerwy kwoty bezpośredniej. Jest to przykład jakich mamy beznadziejnych polityków którzy nic nie robią a na tym tracą rolnicy którzy płacą najwyższą cenę tego lenistwa. Więc jak mówiłem wcześnie te stracone 5% kwoty mlecznej by rolnikom dało to ze przekroczenie było by mniejsze co za tym idzie kara no i nie trzeba by było płacić za kwotę mleczną po 0,45 zł. Wiec czy musimy zawsze płacić za błędy naszych polityków z resortu rolnictwa?
 • laki 2015-02-15 14:40:07
  Trzeba się było zastanowić jak się brało kredyty. Sam mam kredyt i jestem rolnikiem ale na nikogo się oglądał nie będę tylko zaciskam zęby i co wziąłem to musze oddać.
  mówicie o rekompensatach jak na rynku cukru no tak ale producenci buraków zostali praktycznie zmuszeni do rezygnacji z produkcji bo surowca nie ma kto odebrać.
  Sam mam bydło mleczne ale jak była hossa w zeszłym roku to część dochodów przeznaczyłem na inwestycje a część odłożyłem. NO I NAJWAŻNIEJSZE KWOTA MLECZNA BYŁA PO TO WPROWADZONA ABY JEJ PRZESTRZEGAĆ JAKO OGRANICZENIE PRODUKCJI A PRZEKRACZAJĄC JA SAMI PODEJMUJECIE RYZYKO!!!
 • ziemianin 2015-02-15 12:48:12
  Powodem waszych klopotow jest wasza pazernosc, przebijaliscie wszystkie przetargi na ziemie.
 • hodowcaMleka 2015-02-15 11:44:53
  Każdy rozwój musi opierać się na pomocy banków. kredyty jak najbardziej są potrzebne i nazywanie rolników którzy brali kredyty "nieudacznikami" to zupełne nieznanie się na podstawach ekonomii. Osobę która tak pisze można spokojnie nazwać "Ciemniakiem".
  Sam jestem rolnikiem który opiera się na kredytach i który sobie dobrze radzi. protesty są jak najbardziej potrzebne. Bo ile można patrzeć na lenistwo ministerstwa rolnictwa które trwa od 2003r. gdzie producentom mleka załatwili niski tłuszcz referencyjny poniżej 3,8% gdzie średni tłuszcz jest na poziomie 4,2% i przez tyle lat nie chciało się przekształcić kwoty bezpośredniej na hurtowa. Sumując to wszystko razem uratował by to nam około 5% przekształcenia kwoty. Wiec chyba przyszedł czas żeby PSL-owi podziękować za takie wspieranie rolników. Bo my rolnicy zadbaliśmy o ich koryta a oni nie potrafią na podziękować rzetelną prace.
 • ukasz 2015-02-15 10:51:04
  chcialo sie nowych obor za miliony to teraz macie ale wielki problem bo nikt za was ich nie bedzie splacal sa lata lepsze i sa gorsze a problemy wasze jak sie jest nieudacznikiem to dorabia sie banki
 • Marek z Podlasia 2015-02-14 22:29:14
  Kłamca

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.240.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!