PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Zanim Sawicki zacznie rozmawiać o rolnictwie to niech wpierw zacznie coś robić w dziedzinach o których rozprawiano od lat . Postaram się wyliczyć choć część założeń o których się nie mówi a minister także milczy ;
1. Melioracja -żongluje się kto jest odpowiedzialny za cieki wodne . Nie chodzi o to by państwo meliorowało każdemu każdy hektar pola ale rzeki, strumyki i rowy główne raz podlegają powiatom raz gminom i nikt nie bierze odpowiedzialności za stan teko majątku .
2. Rzecz to ubezpieczenia . Sam Sawicki stwierdził że wymyślony system napisany na kolanie jest zły i należy to zmienić . Wisiało to latami a miano zrobić z tym porządek w nowym rozdaniu unijnym . Dzisiaj cisza o dopłatach na ubezpieczenie a by zamknąć temat wymyślono fundusz na który mają łożyć wszyscy a dostaną ewentualnie nieliczni .
3.Prywatyzacja cukrowni szumnie zapowiadana miała być wykonana bezwzględnie tylko nie przewidzieli tego że rolnicy zadeklarują kupno tejże spółki a przecież już komuś obiecali ją sprzedać więc nici z prywatyzacji choć był to numer jeden .
4. Nadal nie ma rozwiązań w składce zdrowotnej rolników a sprawa przeciąga się w sądzie .
5.Zrezygnowano z postanowień odnośnie zrównania dopłat . To już w ogóle jest kuriozalne i do dziś nie wiem w sumie dlaczego ? Straciliśmy na dopłatach ale co w zamian ?
Można tak dalej wymieniać lecąc po branżach rolniczych ale panie Sawicki może zamiast nowej debaty odpowie pan coś na temat powyższych punktów bo debatuje się by potem to realizować a na razie pan robi debaty dla debaty .

wd-40, 2015-02-16 12:02:35BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Tak mglisto, że nawet grill słabo się pali. http://emotikona.pl/emotikony/pic/0zlosc.gif

Marecki

Jakaś magiczna siła to tu przeniosła... Kiedyś dużo go używałem, bo miałem okazje do tego. Zaczęło się od podstawówki, literatura, potem znajomi,...

miwigos

Jeszcze pamietasz ten język ,ja już nie