PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Zanim Sawicki zacznie rozmawiać o rolnictwie to niech wpierw zacznie coś robić w dziedzinach o których rozprawiano od lat . Postaram się wyliczyć choć część założeń o których się nie mówi a minister także milczy ;
1. Melioracja -żongluje się kto jest odpowiedzialny za cieki wodne . Nie chodzi o to by państwo meliorowało każdemu każdy hektar pola ale rzeki, strumyki i rowy główne raz podlegają powiatom raz gminom i nikt nie bierze odpowiedzialności za stan teko majątku .
2. Rzecz to ubezpieczenia . Sam Sawicki stwierdził że wymyślony system napisany na kolanie jest zły i należy to zmienić . Wisiało to latami a miano zrobić z tym porządek w nowym rozdaniu unijnym . Dzisiaj cisza o dopłatach na ubezpieczenie a by zamknąć temat wymyślono fundusz na który mają łożyć wszyscy a dostaną ewentualnie nieliczni .
3.Prywatyzacja cukrowni szumnie zapowiadana miała być wykonana bezwzględnie tylko nie przewidzieli tego że rolnicy zadeklarują kupno tejże spółki a przecież już komuś obiecali ją sprzedać więc nici z prywatyzacji choć był to numer jeden .
4. Nadal nie ma rozwiązań w składce zdrowotnej rolników a sprawa przeciąga się w sądzie .
5.Zrezygnowano z postanowień odnośnie zrównania dopłat . To już w ogóle jest kuriozalne i do dziś nie wiem w sumie dlaczego ? Straciliśmy na dopłatach ale co w zamian ?
Można tak dalej wymieniać lecąc po branżach rolniczych ale panie Sawicki może zamiast nowej debaty odpowie pan coś na temat powyższych punktów bo debatuje się by potem to realizować a na razie pan robi debaty dla debaty .

wd-40, 2015-02-16 12:02:35BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

A grzyba jeszcze nie miałeś? Bo moje póki co się trzymają zdrowo, ale w najbliższym czasie wszystko może się zmienić. Stonki póki...

sapek

... no i moje ekologiczne już nie będą... dwa dni temu poszedł Mospilan na stonkę... ech a miało być tak pięknie...