PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Hmm ja się odniosę do artykułu ponieważ, zwiększy się zasiew w Polsce roślin wysoko białkowych ze względu na dopłaty. Sieję bobik od 5 lat i jest to roślina bardzo wartościowa do skarmiania zwierząt szczególnie trzody chlewnej. Tylko problem jest taki, iż firmy paszowe z kapitałem zachodnim nie chcę uwzględniać w swoich paszach innych roślin wysoko białkowych poza soją, a np bobik zawiera około 30 % białka a jest o 40 % tańszy względem soi. Zachęcam do szukania i zainteresowania się tańszym białkiem szczególnie teraz gdy jest niska opłacalność produkcji w każdej produkcji zwierzęcej.

Mieszkający w mieście a pracujący na wsi., 2015-02-16 19:13:37

Ciekawe, wysiewanie mocznika przy tej temperaturze. Ekonomicznie na ty za bardzo Ci nie wyjdzie , radzę podszkolić się w stosowaniu nawozów.

andro, 2015-02-16 18:36:30

pewnie w lesie państwowym pozyskujesz ten opał. bez VAT-u hehhe..

pp, 2015-02-16 13:21:58

fascynujący artykuł, na pewno wykorzystam zawarte w nim informacje. Mam jednego wieprzaka na własne potrzeby, karmię otrębami pszennymi, śrutem jęczmiennym i chlebem. Do tego parowane ziemniaki i surowa marchew. Nie ważne że na 7 miesięcy waży tylko 100 kg. Ale za to jakie mięsko. Z wielu źródeł słyszałem że suszony chleb bardzo służy w przyzwoitych przyrostach. Posiane chłopy nawozy już? Ja rozsiałem z rańca 1 000 kg mocznika na 8 ha pszenicy. Do obsiania 4 ha jęczmienia i fajrant. I tak żyję z handlu drewnem opałowym, grunt że są dopłaty, zwrot akcyzy KRUS i działalność pozarolnicza. Na wsi nie jest źle. Tak jak większość ludzi z mojej licealnej klasy skończyłem studia.
jestem mgr ekonomii. Tyle że bardzo ekonomicznie patrzę na wiele aspektów życia. A to ekożywienia trzody, kur i innych zwierząt. A to unikanie złodziejskiego opodatkowania ze strony państwa. Pracowałem 8 lat w biurze i sorry Winetou, ale przetransferowałem się na bardziej korzystne wody. Koledzy dymają dziś w Urzędach za 2 200 na rękę. Kredyty mają do spłacenia. I takie życie jest dobijające. W kółko Macieju. Dziadkowie przekazali mi w 2000 r. 6 ha gospodarstwo, trochę powiększyłem chociaż dużo nie inwestowałem. obrabiam starym mtz 82, pług 4 grudziądzki, jedna przyczepa, mf 206, prasa fortschritt, ale z gospodarstwa wychodzi 1400 zł na ha netto bez dopłat.Szału nie ma, ale wystarcza na opłaty i inne niezbędne wydatki, A z handlu opałówką wychodzi średnio 2500 na czysto, przy czym wcale człowiek się nie narobi, a dobrze na tym wyjdzie. i przy tym jeszcze ma dla siebie drewno do CO. Pozdrawiam. Mieczysław vel Zaradny

Meczysław, 2015-02-16 12:42:55BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Wrocław rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

@miwigos Toprex który poszedł 5 kwietnia raczej już nie działa, teraz Topsin a około 15 maja Propulse, Trzeba się uczyć na swoich...

arszczecin

Ikcomas potrafi pocieszyć.  @jarkiuważaj. Bo mocno biło