PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Tu nic nie trzeba wymieniać tu trzeba rozgonić darmozjadów.

sawicki , 2015-05-19 07:58:44

To fakt że wybór na tym forum byłby bardziej logiczny i sprawiedliwy niż przyszłe wybory .
Pamiętajmy także komu pomagają Izby , gdy doszło do konfrontacji ze złotoustym ministrem , gdy rolnicy musieli upomnieć się na ulicach Warszawy to kogo posłuchały izby rolnicze ?> Wierząc w ciemno podskakiwali jak im Sawicki karze . Ktoś powie że taka rola związków by negocjować a nie robić burd tylko trzeba przedstawić kilka faktów które przybliżą działania związków . Gdy Izdebski postawił postulaty leniwemu Sawickiemu ten wszystko rozciągał w czasie . Odciągną spotkanie z rolnikami a gdy do niego doszło stwierdził że ich nie spełni . Co powinny zrobić związki rolnicze ? opuścić salę a zostali niby negocjować . Co z tego wynikło ? to że Sawicki stwierdził że ustalenia potrwają do 20 lutego , 20 lutego stwierdził że trzeba jeszcze miesiąca , 20 marca nadal nie skończono negocjacji i niby pracowano w zespołach nad problemami . Dziś sprawa przyschła , negocjatorzy zachowali ciepłe posadki papugując Sawickiego a teraz chcą wziąć udział w wyborach by nadal grzać ławę !? Leśne dziadki są nie tylko w PKW teraz proponuję by pójść na te wybory i zagłosować ale nie na tych którzy są tam od lat ale wymienić kadrę bo przecież idzie nowe .

rolnik, 2015-05-19 07:25:20

.
Izby Rolnicze są bowiem tylko Samorządem i to Samorządem ale rolniczym, aż wstyd z
niespełna 4 % reprezentacją wybierana w wyborach powszechnych, bezpośrednich, nie mówiąc o
demokratycznych bo do nich daleka droga ponieważ wszystkich rolników ustawowo wbrew
Konstytucji RP art. 2 oraz art 58 ust.1 a także art. 59 zmuszono do bycia członkiem nie dając
możliwości decydowania o swoim osobistym życiu. Ponadto jako Samorząd wybierany w
wyborach bezpośrednich i powszechnych winien służyć rolnikom i przed nimi powinien być
rozliczany i kontrolowany, a czy tak w rzeczywistości jest ?. Nadzór nad działalnością
sprawowany jest zgodnie z Ustawą Dz. U. Z 2014 roku poz. 1079 art. 47 ust.1 -
administracyjnie przez Ministra Rolnictwa, w województwach przez wojewodów co czyni je
zależne w podejmowaniu decyzji od Państwa. W tym miejscu należy zastanowić się tez nad
progiem wyborczym dla osób zasiadających w Izbach Rolniczych brak progu minimalnego jest
niedopuszczalny, powinien on wynosić co najmniej 20 % wówczas wybrane osoby w rzeczywisty
sposób mogły by reprezentować społeczność lokalną rolników. Nieprawidłowe postępowanie samego Pana
Szmulewicza a także Zarządu RKIR tak na szczeblu Krajowym jak i międzynarodowym będąc
członkiem COPA – Organizacji zrzeszającej rolnicze związki zawodowe a nie samorządowe.
Złożony przez Izby Rolnicze wniosek o przystąpieniu do COGECA Organizacji Społecznej a nie
Związkowej naraził tylko na śmieszność same Izby Rolnicze ale i POLSKICH ROLNIKÓW. Copa jak i Cogeca nie dopuszczają reprezentacji rolników, których działalność ograniczają przepisy państwa.Czyżby to jest i nadal ma być "Przewodnia siła chłopska" Sługusy ministerialno - rządowe dla pozoru i tumanienia chłopa tego krótkowzrocznego nie potrafiącego logicznie myśleć, analizować pewnych zdarzeń. I tutaj nasuwa się pytanie - co Tobie a odnoszę się do tych co tak gorliwie za takim tworem optują Izby zrobiły chociażby dobrego w tym kraju jakim jest Polska biorąc rolnictwo. Co zrobił taki Walkowski jako prezes WIR a przede wszystkim jako poseł ano to, że mamy taką samą akcyzę paliwową jaką mieliśmy, a to tylko taki drobny na pozór przykład - KOALICJANT - komu się przysłużył? O jakiej demokracji mówimy,kiedy Związki Zawodowe zrzeszone w brukselskiej organizacji muszą rozliczać się z otrzymanych dotacji budżetowych na działalność ponad narodową przed jaśnie panującym "sługą brodziatym". Jakim jest aktualnie najwyższy Akt Prawny a w nim zapisy i tego należy przestrzegać jak i również Ustawy Dz.U. z 1982 r Nr 32 poz.211. Proszę się zainteresować i zajrzeć do tych aktów prawnych i mieć spojrzenie i to prawidłowe przed dniem 31 maja 2015 roku

Rolnik Wielkopolski, 2015-05-19 00:59:14

Wielko Polanie nie dajcie się oszukiwać przez tych co własnej sprawy tylko pilnują i srebrniki liczą każdego miesiąca na koncie z naszych podatków a nic nie robią przez 4 lata a teraz nagle zbawcy narodu Chłopi nie bądźcie naiwni wybierzcie nowych nie z układu Pozdrawiam Kujawiak

kujawiak , 2015-05-13 22:54:19

Izba Rolnicza w Kujawsko pomorskim to wzajemna adoracja Prezes Kierzek Pani powiatowa Regina Ostrowska i jeszcze paru oni tylko sobie ciepłe stołki ułożyli a chłopa w (...) kopnęli na żadnych protestach niebyli a jak ostatni protest producentów trzody był to pani jaśnie wielmożna Ostrowska pokazała się bo wybory się zbliżają a przez 4 lata jej nie było życzę takich wybranych obrońców Polskiej Wsi

Kujawiak , 2015-05-13 22:47:27

Izby rolnicze są potrzebne. We Francji i Niemczech są bardzo silne i wpływowe. U nas też takie mogą być. Wystarczy wola działania, wspólnego działania najbardziej aktywnych.
Przed wojną w izbach zasiadali właściciele ziemscy, szlachta, nawet księża. A teraz co się dzieje? Dlaczego nie ma aktywnych działaczy?
Jak ci nie pasuje reprezentacja, to uwaga - wkrótce, tj. 31 maja odbędą się wybory do izb rolniczych. Startuj jeden z drugim i pokaż działanie, pokaż na co Cię stać.
I nie marudź, jak to tylko polski chłop potrafi nad wszystkim biadolić, a sam za zmiany się nie zabierze.

Głos rolniczy, 2015-02-19 22:03:00

W życiu bym nie zamienił 16 km drogi za likwidację izb rolniczych. To kto się o nas upomni? Te leśne dziadki z kółek rolniczych, które nawet pisma nie potrafią sklecić?
Broń nas Boże od takich "reprezentantów"!!!

Rolnik polski, 2015-02-19 14:40:02

licząc po 2 mln za 1 km budowy drogi, to 16km dróg co roku Diabli biorą- tzn Izby

aj, 2015-02-19 13:29:36

Ale chłam. Najgorzej jak się poszczególni działacze żrą między sobą - a to o stołki, a to o wpływy danej organizacji. Każdy chciałby szefować i piastować funkcje. A tu trzeba porozumienia. Dziwię się kółkom, że tak pogrywają. Naprawdę. I to na swój własny samorząd...

PS- w izbach co 4 lata mają wybory. A o wyborach w kółkach jakoś nie słychać? Czyżby niektórzy chcieli umrzeć na stanowiskach prezesów kółek?

Koniu, 2015-02-18 22:22:34

Nasza Izba Wielkolska akurat dużo działa. Więc przy komentarzach powinno być wskazanie - jakiej Izby wypowiedź dotyczy. Takie moje skromne zdanie.

Rolnik Wlkp., 2015-02-18 12:29:10

i jeszcze im mało, trzeba coś dorzucić z budżetu, super.... Szkoda tylko, że na wsi nikt ich nie zna i nie widuje...

ono, 2015-02-18 08:31:30

To wychodzi po ok. 2 miliony na wojew. Akurat na biura, przedstawiciele Izb działają w kategorii "uprzejmie donoszę, że ..." dla rolników stwarzają pozorację, że coś robią. Raczej nie służą chłopom. Nie widać tego za bardzo.

gość, 2015-02-18 08:24:50BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

Hahahaha ty tak serio? Nikt tego Ci nie poda oficjalnie, zresztą nikt chyba już tego nie kontroluje. Jakieś dane mają na pewno, przynajmniej z...

arszczecin

swierk w kopertę na 2m i płot od sąsiadów :P