PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Tu nic nie trzeba wymieniać tu trzeba rozgonić darmozjadów.

sawicki , 2015-05-19 07:58:44

To fakt że wybór na tym forum byłby bardziej logiczny i sprawiedliwy niż przyszłe wybory .
Pamiętajmy także komu pomagają Izby , gdy doszło do konfrontacji ze złotoustym ministrem , gdy rolnicy musieli upomnieć się na ulicach Warszawy to kogo posłuchały izby rolnicze ?> Wierząc w ciemno podskakiwali jak im Sawicki karze . Ktoś powie że taka rola związków by negocjować a nie robić burd tylko trzeba przedstawić kilka faktów które przybliżą działania związków . Gdy Izdebski postawił postulaty leniwemu Sawickiemu ten wszystko rozciągał w czasie . Odciągną spotkanie z rolnikami a gdy do niego doszło stwierdził że ich nie spełni . Co powinny zrobić związki rolnicze ? opuścić salę a zostali niby negocjować . Co z tego wynikło ? to że Sawicki stwierdził że ustalenia potrwają do 20 lutego , 20 lutego stwierdził że trzeba jeszcze miesiąca , 20 marca nadal nie skończono negocjacji i niby pracowano w zespołach nad problemami . Dziś sprawa przyschła , negocjatorzy zachowali ciepłe posadki papugując Sawickiego a teraz chcą wziąć udział w wyborach by nadal grzać ławę !? Leśne dziadki są nie tylko w PKW teraz proponuję by pójść na te wybory i zagłosować ale nie na tych którzy są tam od lat ale wymienić kadrę bo przecież idzie nowe .

rolnik, 2015-05-19 07:25:20

.
Izby Rolnicze są bowiem tylko Samorządem i to Samorządem ale rolniczym, aż wstyd z
niespełna 4 % reprezentacją wybierana w wyborach powszechnych, bezpośrednich, nie mówiąc o
demokratycznych bo do nich daleka droga ponieważ wszystkich rolników ustawowo wbrew
Konstytucji RP art. 2 oraz art 58 ust.1 a także art. 59 zmuszono do bycia członkiem nie dając
możliwości decydowania o swoim osobistym życiu. Ponadto jako Samorząd wybierany w
wyborach bezpośrednich i powszechnych winien służyć rolnikom i przed nimi powinien być
rozliczany i kontrolowany, a czy tak w rzeczywistości jest ?. Nadzór nad działalnością
sprawowany jest zgodnie z Ustawą Dz. U. Z 2014 roku poz. 1079 art. 47 ust.1 -
administracyjnie przez Ministra Rolnictwa, w województwach przez wojewodów co czyni je
zależne w podejmowaniu decyzji od Państwa. W tym miejscu należy zastanowić się tez nad
progiem wyborczym dla osób zasiadających w Izbach Rolniczych brak progu minimalnego jest
niedopuszczalny, powinien on wynosić co najmniej 20 % wówczas wybrane osoby w rzeczywisty
sposób mogły by reprezentować społeczność lokalną rolników. Nieprawidłowe postępowanie samego Pana
Szmulewicza a także Zarządu RKIR tak na szczeblu Krajowym jak i międzynarodowym będąc
członkiem COPA – Organizacji zrzeszającej rolnicze związki zawodowe a nie samorządowe.
Złożony przez Izby Rolnicze wniosek o przystąpieniu do COGECA Organizacji Społecznej a nie
Związkowej naraził tylko na śmieszność same Izby Rolnicze ale i POLSKICH ROLNIKÓW. Copa jak i Cogeca nie dopuszczają reprezentacji rolników, których działalność ograniczają przepisy państwa.Czyżby to jest i nadal ma być "Przewodnia siła chłopska" Sługusy ministerialno - rządowe dla pozoru i tumanienia chłopa tego krótkowzrocznego nie potrafiącego logicznie myśleć, analizować pewnych zdarzeń. I tutaj nasuwa się pytanie - co Tobie a odnoszę się do tych co tak gorliwie za takim tworem optują Izby zrobiły chociażby dobrego w tym kraju jakim jest Polska biorąc rolnictwo. Co zrobił taki Walkowski jako prezes WIR a przede wszystkim jako poseł ano to, że mamy taką samą akcyzę paliwową jaką mieliśmy, a to tylko taki drobny na pozór przykład - KOALICJANT - komu się przysłużył? O jakiej demokracji mówimy,kiedy Związki Zawodowe zrzeszone w brukselskiej organizacji muszą rozliczać się z otrzymanych dotacji budżetowych na działalność ponad narodową przed jaśnie panującym "sługą brodziatym". Jakim jest aktualnie najwyższy Akt Prawny a w nim zapisy i tego należy przestrzegać jak i również Ustawy Dz.U. z 1982 r Nr 32 poz.211. Proszę się zainteresować i zajrzeć do tych aktów prawnych i mieć spojrzenie i to prawidłowe przed dniem 31 maja 2015 roku

Rolnik Wielkopolski, 2015-05-19 00:59:14

Wielko Polanie nie dajcie się oszukiwać przez tych co własnej sprawy tylko pilnują i srebrniki liczą każdego miesiąca na koncie z naszych podatków a nic nie robią przez 4 lata a teraz nagle zbawcy narodu Chłopi nie bądźcie naiwni wybierzcie nowych nie z układu Pozdrawiam Kujawiak

kujawiak , 2015-05-13 22:54:19

Izba Rolnicza w Kujawsko pomorskim to wzajemna adoracja Prezes Kierzek Pani powiatowa Regina Ostrowska i jeszcze paru oni tylko sobie ciepłe stołki ułożyli a chłopa w (...) kopnęli na żadnych protestach niebyli a jak ostatni protest producentów trzody był to pani jaśnie wielmożna Ostrowska pokazała się bo wybory się zbliżają a przez 4 lata jej nie było życzę takich wybranych obrońców Polskiej Wsi

Kujawiak , 2015-05-13 22:47:27

Izby rolnicze są potrzebne. We Francji i Niemczech są bardzo silne i wpływowe. U nas też takie mogą być. Wystarczy wola działania, wspólnego działania najbardziej aktywnych.
Przed wojną w izbach zasiadali właściciele ziemscy, szlachta, nawet księża. A teraz co się dzieje? Dlaczego nie ma aktywnych działaczy?
Jak ci nie pasuje reprezentacja, to uwaga - wkrótce, tj. 31 maja odbędą się wybory do izb rolniczych. Startuj jeden z drugim i pokaż działanie, pokaż na co Cię stać.
I nie marudź, jak to tylko polski chłop potrafi nad wszystkim biadolić, a sam za zmiany się nie zabierze.

Głos rolniczy, 2015-02-19 22:03:00

W życiu bym nie zamienił 16 km drogi za likwidację izb rolniczych. To kto się o nas upomni? Te leśne dziadki z kółek rolniczych, które nawet pisma nie potrafią sklecić?
Broń nas Boże od takich "reprezentantów"!!!

Rolnik polski, 2015-02-19 14:40:02

licząc po 2 mln za 1 km budowy drogi, to 16km dróg co roku Diabli biorą- tzn Izby

aj, 2015-02-19 13:29:36

Ale chłam. Najgorzej jak się poszczególni działacze żrą między sobą - a to o stołki, a to o wpływy danej organizacji. Każdy chciałby szefować i piastować funkcje. A tu trzeba porozumienia. Dziwię się kółkom, że tak pogrywają. Naprawdę. I to na swój własny samorząd...

PS- w izbach co 4 lata mają wybory. A o wyborach w kółkach jakoś nie słychać? Czyżby niektórzy chcieli umrzeć na stanowiskach prezesów kółek?

Koniu, 2015-02-18 22:22:34

Nasza Izba Wielkolska akurat dużo działa. Więc przy komentarzach powinno być wskazanie - jakiej Izby wypowiedź dotyczy. Takie moje skromne zdanie.

Rolnik Wlkp., 2015-02-18 12:29:10

i jeszcze im mało, trzeba coś dorzucić z budżetu, super.... Szkoda tylko, że na wsi nikt ich nie zna i nie widuje...

ono, 2015-02-18 08:31:30

To wychodzi po ok. 2 miliony na wojew. Akurat na biura, przedstawiciele Izb działają w kategorii "uprzejmie donoszę, że ..." dla rolników stwarzają pozorację, że coś robią. Raczej nie służą chłopom. Nie widać tego za bardzo.

gość, 2015-02-18 08:24:50BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

@Pałuczanin81  Przecież od dłuższego czasu piszę że ziemia była tak nasączona że zamarzła jak lód  

jarki

Ja jestem przerażony tymi z mokradeł  Dziś ciągnąc za rośliny te właśnie się urywają jakiś 4-5cm poniżej szyjki  Tam widocznie...