PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

jak mnie to wkur... jak widzę takie wyliczenia z powietrza, bez patrzenia na odpowiedni płodozmian, czy zabezpieczenie w ilości paszy dla zwierząt. ale miasto przeczyta, w świat pójdzie.

rolnik-bez-dopłat, 2015-11-28 14:33:28

rolnik z podlasia ma racje ciekawe jak 10 szt utrzyma z 3h musialby chyba kosic co miesiac te 3h

janek82, 2015-11-18 14:17:51

Nasz rząd myśli tylko o sobie i swoich rodzinach tam kasa płynie a rolnikom tego co obiecują nie mogą dać myślą jak zabrać to co się należy.Rolnicy dzięki pracowitości i uporowi doszli do tego co mają rząd im tylko przeszkadza przykład ukrainy daje dużo do myślenia jak naród własny jest traktowany za ostatniego parobka.Ale patriotów to szukają wśród rolników..cały czas wciskają kid prawdy nie było i nie będzie szczególnie w elitach. OD myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza.

Rolnik z podlasia, 2015-03-30 09:37:26

Przykład bardzo nieadekwatny do rzeczywistości bo mając 10 ha i 10 krów to nie ma miejsca na buraki i łubin trzeba myśleć tylko o pasze dla zwierzat realia oderwane od rzeczywistości tak jest jak ktoś nie zna sie na rolnictwie a zabiera głos.

rolnik z podlasia, 2015-03-30 09:28:29

Ale bzdury CZY KAŻDY JEST MŁODYM ROLNIKIEM ?CZY KAZDY BURAKI UPRAWIAŁ BĘDZIE ?Itp. Ja mam 45 lat i młody nie jestem ale żona ma 35 lat i młoda jest żyjemy tylko z rolnictwa i co i nic .Kto przewidzi jak ceny będą się kształtować w danym roku ,jaka pogoda będzie .Co najgorsze jak przyjdzie do wypłaty dopłat jak wysokie zostaną bo dyscyplina bo to bo tamto .Każdy może obliczać jak najlepiej ale dzieci w szkołach podstawowych też obliczają .A Z TYM MŁODYM ROLNIKIEM TO CHYBA KABARET .

rolno, 2015-03-01 08:36:34

a ja tam wsadze 2 hektary konopii indyjskich i zrezygnuje z dopłaty ,a tak na serio dopłata do strączkowych nie przekroczy 80 euro na ha wiem to od agencji a w centrali groch siewny po 250 za dt to nie wiem czy takie jego sianie opłacalne jak od razu cectrala te dopłate zabiera zanim groch powschodzi

rolnik6666, 2015-02-27 19:29:02

To trzeba zasiać 3h wysokobiałkowych żeby dostać dodatkową dopłatę ?

a, 2015-02-26 22:14:08

Nie słuchajcie powiedzenia: „z pustego i Salamon nie naleje”.
Z pracy i handlu ludzie i kraje się bogacą. Po wojnie odbudowano kraj z ruin a w dzisiejszych czasach cała Polska żyje na kredyt? Czyż mieszkańcy Polski nie pracują. Wszystko wskazuje że ktoś kradnie. Źle zarządza gospodarką trwoni ludzką pracę. Może jest za dużo darmozjadów biorących milionowe pensje. Może źle pracują rolnicy, górnicy, urzędnicy, pracownicy. Oceniając całą sytuację w kraju widać że to Prezydent Posłowie i Rząd źle pracuje.
Prezydent, Rząd zamiast służyć narodowi, woli WYPRZEDAWAĆ NARODOWY MAJĄTEK bez zgody społeczeństwa. Strzelać polewać wodą i karać nieuzbrojonych mieszkańców Polski. Jak to się dzieje że tylu Patriotów zginęło w niewyjaśniony sposób.

pgkr1, 2015-02-26 21:09:39

Powiem krotko PSL to banda palantów ktorzy poprzez głosy rolników i innych mieszkanców wiosek dostałi sie do koryta, a teraz wypinaja sie na wszystko, teraz ta cała Unia wyjdzie nam bokiem i do niejednego gospodarstwa zastuka komornik.Ale cóz teraz chce sie powiedziec komuno wróc!!!!! jak było tak było ale rolnika nikt nierżnał w dupsko tak jak robią to teraz ci co niby tak kochaja polska wies

gumis, 2015-02-26 20:51:01

Mili państwo. Drodzy rolnicy i żywiciele Polskich Rodzin. Nie wiem czy wszyscy pamiętają, ze po 10-ciu latach dopłaty dla Polskich Rolników miały się zrównać z rolnikami ze starej Unii. Część tych dopłat miała być wypłacana z budżetu Unii (JPO) , a część miała być wypłacana Polskim Rolnikom z budżetu krajowego, jako dopłaty uzupełniające (UPO), która to za poprzedni rok nie została rolnikom wypłacona. Dlaczego? Ponieważ Rząd Polski szukał oszczędności w ten sposób. Komu tu jeszcze zabrać? Przy konstruowaniu budżetu na ten, i na następne lata Platforma naciskała (wywierała wpływ) na swojego koalicjanta, czyli PSL ażeby zabrać Polskim Rolnikom Dopłaty Uzupełniające, dzięki czemu zostanie w budżecie około 1,5 miliarda złotych. Ponieważ zadłużenie budżetu przekroczyło by niedopuszczalną, graniczną kwotę, która nie była by akceptowana przez Unię Europejską. PSL, partia deklarująca się jako Chłopska poddała się Platformie, i się na to zgodziła aby Polskich Rolników okraść na 1,5 miliarda rocznie! Jest tu widoczna nieudolność Polskiego Rządu w rządzeniu Państwem Polskim, co się przekłada na pogorszenie standardu życia Polskich Obywateli! A, za okradzenie Polskich rolników przez Rząd Polski powinno dojść do Narodowego Powstania Obywateli przeciwko Polskiemu Rządowi, który działa na szkodę Państwa Polskiego! Taki Rząd nie może dłużej rządzić! Taki Rząd należy natychmiast odwołać! Najpierw niech sobie zabiorą za złe rządzenie (za złą robotę), a niech nie okradają Polskich Obywateli! Dziękuję za uwagę, i proszę o wyciągnięcie słusznych wniosków!

<Narodowy Patriota>, 2015-02-26 18:22:40

Faktycznie że jesteśmy frajerami, bo uwierzyliśmy ministrowi Sawickiemu oraz w to ze komuś zależy na rozwoju polskiej gospodarki i godnym życiu polskich obywateli. Uwierzyliśmy że pomogą nam w problemach jakie sami nam zgotowali i zbiorą nadmiar z rynku, ale to jest tylko woda na młyn dla skorumpowanych urzędników, bo jak nie posmarujesz to nie pojedziesz ot i co. Ja próbuję już drugi raz z tym wycofaniem i słyszę tylko obiecanki, oczywiście na początku bo potem to zawsze mają zbyt wielu chętnych ( do dawania łapówek) i dla mnie uczciwego nie ma miejsca, bo z zasady nie daję w łapę, a dziękować niestety nie ma już komu!

Sadownik, 2015-02-26 09:19:56

Wróć KOMUNO!!!!!! bez bajeru rolnik 12h

ryś, 2015-02-24 20:36:16

do partia miejska-dopłaty czy sa czy ich nie ma nie ma to dla mnie rolnika zadnego znaczenia bo czy ich dostane 100 czy 500 euro na hektar to i tak wydam na nawozy jak dostane 5 razy więcej to nawozy zdrożeją 5 razy tyle i tak jestem na tym stratny jak nie było dopłat to za nawozy płaciłem 5000 na rok jak sa do płace 25000 traktor przed dołatami kosztował 50000 teraz ten sam model 150000 bez samochodu i telewizora zyć moge ale bez traktora i nawozów już sie nie da -ot i cały zysk z tych dopłat

rolnik6666, 2015-02-24 19:56:52

A może Sawicki doradzi jak być wiecznie "młodym rolnikiem". Czy jeżeli już jestem za stary to znaczy że "jestem frajerem" ? (czy miastowi czytając to mają pojęcie że tych młodych z definicji jest malutki procent a większości rolników ten dodatek nie dotyczy ?)
Jeżeli w moim województwie nie ma kontraktacji buraków (nikt ich nie kupi) to także jestem frajerem ?
Jeżeli rolnicy nasieją strączkowych tyle że w końcu okaże się iż z 326 euro dostaniemy jakieś 60 euro (bo zastrzegliście że to tylko do 2% koperty budżetowej) to też wszyscy będziemy frajerami ? (Sawicki tych co nie nasieją już wcześniej nazwał frajerami... więc chyba jak by nie zrobić to ... frajer !)
Mdli mnie jak słyszę te wyliczenia i obiecanki a z tygodnia na tydzień kłamstwo zaprzecza poprzedniemu kłamstwu...
Słuchając takich bredni już nawet moja rodzinka z miasta mowi mi: "ile ty kasy dostajesz - ponad 20 tys !" Ale wg moich obliczeń na następny rok będzie to max 9 tys - jeżeli Sawicki nie widzi różnicy 9 a ponad 20 tys to chyba ktoś tu faktycznie jest frajerem !!!
OBŁUDA - tyle !!!

spx, 2015-02-24 19:37:28

Przecież te stawki płatności są już nieaktualne np. strączkowe 239 euro

rolnik, 2015-02-24 17:11:33BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

U nas też zaczynają kwitnąć te kikuty :(   A pszenica kończy krzewienie ale jest "fest" :)

jarki

Kiedy jeszcze siałem jary z wyboru to zwykle 70-80 przedsiewnie Reszta tak do 120-140 (oczywiście łącznie)  Teraz ma DUŻO więcej :D