PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Ok, jedna uwaga. Traktuję wypowiedzi, a nie ich autorów tak jak na to zasługują.

Rolnik, 2015-03-04 09:09:43

Oczywiście klops a nie klos.

klops, 2015-03-01 14:27:31

Nie mam powodu, żeby nienienawidzić wsi, bo lubię wieś a polską w szczególności i ludzi tam żyjących.
Zauważyłem natomiast, że poziom zdenerwowania u ciecie zdecydowanie się obniżył, nie obrażasz forumowiczów, piszesz spokojnym językiem. Szacun.

klos, 2015-03-01 14:17:12

Widżę klopsie, ze trafiłem w punkt. To kto cie tak na wsi skrzywdził, że nienawidzisz. Przemyśl to, nie ciskaj się, może pójdź do spowiedzi. Mamy post, jest szansa. Nie gniewaj się, na moje rady, ale u nas na wsi tak sobie pomagamy.

Rolnik, 2015-03-01 13:58:16

smoku, cóż nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Widzisz, można się wk.... jak żywiec rośnie to i w sklepie rośnie cena ale jak cena żywca spada w skupie to sklepie już nie spada. Takie prawo buszu i wolnego rynku :)

Rolnik,
"To zwykłe pasożytnicze, prostackie egoistyczne typy, które uważają, że im się należy nawet bez pracy" - pisząc to masz na myśli siebie i sobie podobnych bo w Polsce i twojego pokroju nie brakuje. Czytam twoje komentarze i cóż, takie komentarze jaka kultura, pochodzenie i wychowanie. Nie martw się jednak bo całe życie przed tobą. Możesz się jeszcze zmienić.

klops, 2015-03-01 13:41:51

Kretołapie, masz rację, głupich nie sieją sami się rodzą, a nienawiśc do wszystkiego co ze wsi tkwi najgłębiej w sercach tych, którzy ze wsi uciekli , bo za ciężko. Nienawiść pomieszała im w głowach. Trudno więc z nimi rozmawiać mają zadry albo z powodu zbyt małych spłat, albo jeszcze z innych powodów. To zwykłe pasożytnicze, prostackie egoistyczne typy, które uważają, że im się należy nawet bez pracy. Będą mieszać w portalu dla zasady, jak wirusy. Niestety musimy nauczyć się używać maseczek.

Rolnik, 2015-03-01 12:08:32

Poczytaj też tutaj, jeśli potrafisz, https://www.google.pl/search?q=Dotacje+dla+przedsi%C4%99biorc%C3%B3w&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=wRjyVK_PDuegyAP4sILwBw
i tu https://www.google.pl/search?q=%C4%86wier%C4%87+miliarda+euro+z+nowej+perspektywy+na+walk%C4%99+z+bezrobociem+w%C5%9Br%C3%B3d+m%C5%82odych.+B%C4%99d%C4%85+bony+sta%C5%BCowe+i+migracyjne&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=lBjyVPrhN8HCywPJ7IDICg
Znam wielu przedsiębiorców i biznesmenów, którzy korzystają z dotacji unijnych, tylko to nie jest takie łatwe. Wśród rolników również nie każdy potrafi po nie sięgnąć. Np taki aa nigdt z nich nie skożysta, bo jest tak samo głupi jak ty!

kretołap, 2015-02-28 20:45:17

krecik problem w tym, że to ryzyko jest w firmie łatwiej wyszacować niż w rolnictwie np w handlu marża brutto wynosi na danej grupie towarów tyle i tyle i koniec. Niestety rolnik nie wie jaką cenę uzyska a mało tego nie wie też ile będą kosztować środki do produkcji. Ryzyko produkcji pod chmurką jest o wiele wyższe a niestety za tym nie idzie anie pewność zbytu ani odpowiedni gwarantowany poziom opłacalności czy zysku. Czy twojego wzburzenia nie wywołuje to,że ceny zw sklepach praktycznie nie spadają mimo spadku cen w skupach , nie zastanawia cię kto nas wszystkich okrada i dlaczego mimo iż jesteśmy w UE nasze produkty nie mogą się przebić na europejskie rynki a jest to 250 mln ludzi. Dlaczego rolnicy płacą za nieudolną politykę rządu, utrata rynku wschodniego była z początku bagatelizowana ale szybko okazało się to dużym błędem i mimo to winni tych błędów nadal bezczelnie pchają się do koryta i próbują zatuszować sprawę wyżebraną unijna kasą. Dlaczego mamy godzić się na nienormalność, na bylejakość rządów i zwykłe poniżanie przez tych którzy są przy korycie?

smoku, 2015-02-28 20:38:10

Żaden nie otrzymuje?.Ty głupi gnojku nawet nie wiesz, że za ciebie dopłaca dla twego pracodawcy unia. Wpierw poczytaj co nieco, zorientuj się i wtedy komentuj.Masa biznesmenów, pracodawców pisze programy i bierze pieniądze, tylko że takie ciele jak ty o tym nie wie.
http://www.mir.gov.pl/fundusze/fundusze_europejskie_2014_2020/strony/start.aspx
http://www.mir.gov.pl/fundusze/fundusze_europejskie/strony/funduszeeuropejskie.aspx

kretołap, 2015-02-28 20:31:19

rolnik,
O jakiej prawdzie i uczciwości mówisz. Nawet minister nie chce z wami rozmawiać bo takimi jesteście prawdzkami
uczciwcami. Chłopska i nieokszesana banda wyznająca zasadę jak my to dobrze ale jak nam to za kosy i do blokad. Zróbie najpierw porządek sami z sobą. Kasy bierzecie furę i ciągle narzekacie. Nikomu nie jest dobrze, wszyscy mają problemy i żyją tylko z pensi, którą muszą wypracować. Żaden dyrektor, prezes, pracownik, nały czy duży biznasmen nie otrzymuje dotacji z uni na działalność, wykłada swoją kasę i to jest wyzwanie. Państwo powinno się wreszcie opamiętać.

krecik, 2015-02-28 19:53:09

Nemrod Kolego,
Tak działa to kiepskie forum. Jednych blokują i cenzurują a innych nie. Ale ja już kiedyś pisałem na ten temat i nie chciałbym się powtarzać.

DB
:)

dzik111, 2015-02-27 12:48:22

No i zadziałała cenzura !! Admin zablokował mój IP. Wystarczyło poruszyć temat ziemi i dołożyć skojarzenia z filmem Pasikowskiego „Pokłosie”. Teraz czekam na wyzwiska typu „ty żydzie”.

Nemrod, 2015-02-27 08:02:26

Do rolnika z czterema szóstkami, a nie pomyślałeś, że twoje pola i las bedą mniej warte gdy nie będzie na nich zwierzyny? Z jednym masz rację, że miejsce dzika jest w lesie. Gdy dawno dawno temu uczono świeżych myśliwych gospodarki łowieckiej, to na wykładach tłumaczono, ze gdy tylko dzik wysunie gwizd ze ściany lasu, najlepszą gospodarką jest zafundowanie mu kilkunastu gramów ołowiu. I tak też było w praktyce. Nie piekl się, tylko z rozwagą działaj, racja jest nasza, a o sprawiedliwość trzeba trochę powalczyć. Może nalezy zjednoczyć chłopów w jednym związku? Taki na przykład Związek Rolników Rzeczypospolitej w którym znaleźli by się i ci z Solidarności i OPZZ? Ręczę, ze sprawy zaczęłyby iść inaczej, a tak rozgrywani jesteśmy jak dzieci.

Rolnik, 2015-02-26 22:55:33

A to ci dopiero Nemrod się znalazł, który kłamie w sprawach wybicia zwierzyny u naszych sąsiadów. Statystyki wskazują na jedno. Stan pogłowia zwierząt łownych w Niemczech, czy Francji w przeliczeniu na hektary jest wiekszy, a w niektórych gatunkach kilkakroć większy niż u nas.Przyjeżdżają do nas żeby sobie za psi pieniądz popolować na wszystko co sie rusza, ponieważ we własnych obwodach prowadzą właściwą gospodarkę i stosują żelazne zasady. W Polsce nasza gościnność przypominająca powiedzenie, że dla pieniędzy można sprzedać matkę wszystko tłumaczy. Natomiast za uwagi pod adresem rolników, że ich ziemia pochodzi z szabru - czyli reformy rolnej powinien dostać w pysk. To czym teraz dysponują chłopi, to dziedziczona z pokolenia na pokolenie w zaściankach ojcowizna i zakupiona ziemia z drugich lub trzecich rąk, ponieważ gospodarstw powstalych z reformy juz prawie nie ma. Powtarzasz Nemrodzie dyrdymały, a nie zastanawiasz się, że to ty jesteś zwykłym kontynuatorem tych którzy wywłaszczali majatki o jakich piszesz? Ponieważ nie mogli wywłaszczyć z ziemi z powodów gospodarczych i społecznych pozostałej drobnicy rolniczej, to zrobili to w części nacjonalizując zwierzynę i okradając rolników z prawa własności polowania, które dawało chłopom prawo do decydowania o kształcie obwodów lowieckich, planowaniu liczebnosci zwierząt łownych i o tym kto na ich gruncie poluje. Ten rabunek trwa do dziś i zastanawiam się, czy już nie przyszła pora, żeby za te straty z przynajmniej ostatnich 25 lat nie wystawić rachunku skarbowi państwa.

Rolnik, 2015-02-26 22:31:25

rolnik,
I to ty pajacujesz, pajacu.

alfa, 2015-02-26 22:11:15BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Macierzysz rynek komercyjny - obiekty na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

U mnie nie ma kolanka jeszcze, pasowało by skrócić bo bujna bardzo ale ciut ciut za wcześnie a od jutra ma u mnie niby padać. Mimo...

jarki

U nas też zaczynają kwitnąć te kikuty :(   A pszenica kończy krzewienie ale jest "fest" :)