PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

To jesteś optymistą. Ja widząc co wyprawia mafijny rząd i czytając niektórych na tym forum jestem gotów oddać się w ręce niemieckie. Żeby tylko nie był to zabór totalitarny i będzie ok. Żadnego patryiotyzmu. Jak tak dalej będą rządzić ci od prawej do lewej, to zobaczycie, że to nastąpi. Żeby nie gospodarstwo, już dawno by tu mnie nie było.

Jarecki21, 2015-02-27 15:04:30

do Rolnika : Internet w rekach młodych energicznych i myślących ludzi to najlepsza forma na wyrażanie swoich poglądów , to póki co najlepsza forma sprzeciwu wobec obecnego systemu , i niech tak póki co pozostanie , bo jak widać duża część piszących tu ludzi stoi właśnie po stronie
tego systemu i samemu walczyć z nimi nie ma sensu , ale głęboko wierze że Polskę zmienią właśnie tacy młodzi ludzie. pozdrawiam.

zbyszek, 2015-02-27 11:41:26

ludzie, uważajcie jak wrzucacie, czekajcie na komunikat o tym, że komentarz jest wrzucony - pojawiawia się na końcu strony po wrzuceniu. Znam farmera i wiem, że nic nie wyrzucają, chyba że brzydkie wyrazy i linki do konkurencji :)

Jaś, 2015-02-27 10:56:17

Szanowny Panie Nick Rolnik! Portal Farmer.pl doszedł do wniosku, iż lepiej nie zatwierdzać wpisów myśliwych bo godzą w godność Polskiego Rolnika ( w skrócie cenzura PSL-owska). Chłop jest potęgą i basta. A tak bez złośliwości i sarkazmu – życzę wam Panowie Rolnicy wszystkiego dobrego, dobrych plonów, pogody na żniwa i aby ASF nie dotarła do waszych gospodarstw.

Nemrod, 2015-02-27 10:46:31

Zbyszek, chcę Cię poznać w celu wymiany poglądów na tę sprawę o której piszesz.

Rolnik, 2015-02-27 09:47:09

A gdzie wpisy niejakiego NEMRODA na które odpowiedziałem wieczorem 26 lutego?
Czy Farmer jest portalem ocenzurowanym i stoi po stronie, która widzi rolników wyłącznie w roli wyrobników i tymczasowych uzytkowników ziemi pozbawionych pełni praw?

Rolnik, 2015-02-27 09:43:57

Nie da się w prosty sposób pogodzić interesów rolników i myśliwych, Dla myśliwych to tylko hobby bez którego jeśli nie będzie na nie stać to można żyć . Dla rolnika rolnictwo to jego być albo nie być .Myśliwy zawsze będzie miał przewagę nad rolnikiem bo gdy by doszło do zbyt drastycznej reformy to zrezygnuje z hobby i po sprawie . A rolnik bez myśliwego przestaje istnieć , Pół roku braku polowań na Podlasiu i dziki roznoszą to całe rolnictwo w pył . A byli tu tacy mądrzy rolnicy którzy twierdzili że jak będzie trzeba to sami sobie domowymi sposobami poradzą z dzikami . No i jakoś bez pomocy myśliwych nie da się nic zrobić .

szarak, 2015-02-27 06:37:58

"medziiotajas" jak ty się niby jako myśliwy 30 lat tak dogadujesz rolnikami jak z nami tutaj , to jednak "dzik" ma racje , jesteś komunistyczny beton z poprzedniego ustroju bez żadnej perspektywy na na jakiekolwiek porozumienie i zmianę ku lepszemu !

ryś, 2015-02-26 10:21:39

Nie mam zamiaru udowadniać, że nie jestem garbaty w myśl przyjętej zasady „myśliwy nic nie musi” Przez trzydzieści lat bo tyle jestem myśliwym dogadywałem się z rolnikami – teraz mam dość szarpania się i kopania z koniem w myśl chorej ustawy.

medžiotojas, 2015-02-26 10:09:12

zbyszek, zgadzam się z tobą. Dogadać się z częścią myśliwych trzeba i można. Niestety jest duża grupa postkomunistycznego betonu, która oprócz żądań utrzymania przywilejów niczego nie widzi, czego przykładem jest niejaki medžiotojas i z nim się nie dogadasz.
medžiotojas, ty byś oczywiście chciał nadal utrzymywać chorą zasadę, że państwo, czyli społeczeństwo odpowiada, rolnik karmi zwierzynę i ponosi straty, a ty aż polujesz i zjadasz!
Rzeczywiście, to jest bardzo uczciwe i sprawiedliwe!!! Co do vw-gena za odszkodowania, to ci się chyba pomylił z rowerem, bo tyle za nie można nabyć. Nie chcesz zrozumieć, że my nie chcemy odszkodowań, pod warunkiem , że nie dopuścicie do strat, a za to odpowiada gospodarka łowiecka. Jeżeli macie na nią za mały wpływ, to walczcie o to a od rolników wara, bo my na pewno żadnego wpływu na gospodarkę łowiecką nie mamy. To twoi koledzy usadowieni w nadleśnictwach, zarządach, ministerstwach decydują o polityce łowieckiej, a nie rolnik.
Do żadnej bandy nie należałem, nie należę i należał nie będę,jestem rolnikiem, więc lepiej spójrz na swoją mordę w lusterku, a wyskoczy ci tam PSL,albo PO. To tobie się marzy dalsze przechadzanie się z flintą na plecach, jak hrabia po moim polu. Jak ci się marzą dopłaty i ulgi, to zaciągnij kredyt, kup ziemię puki jest jeszcze w ANR i będziesz miał kokosy- po co zazdrościć.
Właśnie z takim betonem jak ty, który broni swych przywilejów jak niepodległości nie da się dogadać. Trzeba cię wysłać na Litwę, albo dalej! ( a czemu nie chcesz polować w Niemczech, Francji, czy Anglii?. toż to kraje bardziej cywilizowane, niż "bliski wschód" ?)

dzik, 2015-02-26 10:04:59

Więc właściwie nic się nie zmieniło. Ścisła współpraca rolnik+koło czyli możliwość samodzielnej ochrony upraw przez rolników na gruntach ornych i utrzymanie populacji zwierząt łownych wyznaczonej przez np. koło łowieckie. To by było coś, a myśliwi dla rozrywki niech jadą do lasu i tam polują a nie po prywatnej własności biegać, deptać i wozić się terenówkami.

ja , 2015-02-26 10:00:12

Do madziotojas : jeśli ja jestem pajacem to udowodnij że ty nim nie jesteś i przedstaw nam tu proszę lepsze rozwiązanie , obwaiam się niestety że jesteś tą krową co dużo ryczy a mało mleka daje.

zbyszek, 2015-02-26 09:42:16

Znalazł się prawdziwy myśliwy (Dzik) prawie jak „prawdziwy katolik”. Za gospodarkę łowiectwo nie odpowiedzialność bierze państwo, które jest właścicielem zwierzyny dziko żyjącej. Najlepiej gdyby rolnik sam szacował szkody a koła łowieckie wypłacały w 130 % wartości utraconych płodów. Kto tworzy wieloletnie plany łowieckie jak nie urzędasy z ALP, kto wprowadza zakaz odstrzału dzików z powodu ASF jak nie państwowe służby weterynaryjne (za co poleciał główny lekarz weterynarii?). Następny PSL-owiec z mordą pełną frazesów (koszt społeczeństwa) z którego zrobił się Pan na włościach. Rolnik ma prawo wyłączyć pole z obwodu łowieckiego ale koło łowieckie takiego prawa już nie ma? Podaj frajerze gdzie społeczeństwo łoży ma myśliwych ??? Społeczeństwo dopłaca do ha rolnika w postaci dopłat bezpośrednich, ulg i preferencyjnych linii kredytowych nie wspominając o funduszach bezzwrotnych. Marzy wa się hrabia na włościach, który organizuje polowania a za nagankę bierze chamów z czworaków. Dobry jest ten pajac z odezwą do narodu (zbyszek) dogadaj się z naszym porąbanym państwem a od myśliwych wara. Mam dość myśliwych z marszałkowskiej, którzy przed wyborami próbują mydlić oczy rolników jak to oni dbają o ich interes i święte prawo własności.

medžiotojas, 2015-02-26 09:22:22

rolnicy i myśliwi jadą na tym samym wózku , i najwyraźniej widać że rządzący widzą dla nas tylko jedną drogę....w przepaść .

kamil, 2015-02-26 08:56:39

Czytam i oczom nie wierzę. Te zapisy niczego nie zmienią. Ale to w Polsce jakby normalne.
Dlaczego nigdy nie podpatrujemy mądrzejszych ? Żal na to patrzeć !

wład, 2015-02-26 08:51:27BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Cena kusząca 756 zł/brutto-TU w ilości na 10 ha dostępny.

jarki

@R-w tak zainteresowałem się tym zewzględu na bor Ale hurtownia gdzie kupuje niestety coś chyba ma problem  Spore braki w...