PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Najpierw najlepiej płodne maciory zrobili jako chore na ajujeszkie później ukarali za chowanie 29 procentowymi stratami przy niby pomocy suszowej no i jak tu chować świnie

cwa, 2015-03-02 00:05:49

Niestety od lat tzw. eksperci z determinacją godną lepszej sprawy i przewrotnie odwracają kota ogonem ( wiadomo za czyją kaskę) upatrując przyczyn problemów z trzodą ale i w rolnictwie polskim jako całości właśnie w braku koncentracji produkcji i wskazują rozdrobnienie produkcji jako głównego winowajcę wszystkiego. Tylko co chłopa do nędzy ochodzi, że jakiś molochowaty przetwórca życzy sobie min. 250 szt. od dostawcy. To takie wlaśnie molochy i głupia polityka gospodarcza elimująca małe/lokalne a nawet gospodarcze przetwórstwo i sprzedaż bezpośrednią z GR są źródłem problemu a nie to. Postawiono pewnie z grubą unijną kaskę molochy przetwórcze ( nie tylko mięsne) nie pytając nikogo o zdanie a zwłaszcza chłopów a teraz wszelkimi metodami próbuje sie wymusić dostosowanie chłopów do ich wielkich wymagań bo im wspópraca z małymi dostawcami oczywiście nie pasuje. To przez to utworzyła się mafia pośredników żerujacych na tym chorym systemie i dojących ile wlezie chłopa przez zaniżanie cen w skupach. A eksperci jak rozkapryszone dzieciaki ciage tylko na chłopa utysuką, że za mały, że powinien a nie chce złośliwiec jeden w grupy się łączyć itp. To ja pytam a czy nos do tabakiery czy tabakiera do nosa jest bo zdaje się, że eksperci koniecznie chcą nam wmówić to pierwsze a póżniej to już wszystko przejdzie i wyprzedaż polskiej ziemi poprzez słupowe spółki w obce ręce i GMO i ASF a nas zaleje morze fermowego schemizowanego chłamu z zachodu z dodatkiem 150 E od naszych molochów - handel już pod to został przecież dawno w Polsce spacyfikowany. I co w końcu najgorsze - utracimy bezpieczeństwo żywnościowe. Chłop polski w swojej "zacofanej" strukturze jest ostatnią nadzieją ale i przeszkodą w tym chytrym planie. Jeśli teraz przegra to koniec bo pewne rzeczy są nieodwracalne i tu wsparcie polskiego rządu jest konieczne ale najpierw rząd musi zmienić tych podejrzanie jednostronnych ekspertów, których ślepo teraz słucha i przestać umywać ręce od problemu, którym nie jest chłop tylko jego otoczenie tzw. wolny rynek a raczej wolna łobuzeria, która teraz robi co chce.

smoku, 2015-03-01 23:40:17

Polskie prosięta nie są w niczym gorsze od tych importowanych a zarazem tańsze.Koncentracja produkcji to niedość ,że głupota tych co do niej zmierzają ,ale również zagrożenie ekologiczne dla rejonów gdzie powstają wielkie fermy przemysłowe.

OBSERWATOR, 2015-03-01 22:42:10

z koncentracją czy specjalizacją w rolnictwie jest tak samo jak w każdej dziedzinie jak grasz na giełdzie to nie inwestyjesz całego majatku w akcje jednej firmy bo albo duzo zarobisz albo wszystko stracisz lepiej kupowac po trochu kilka albo kilkanascie rodzajów to mozna zarobic na ogólnym trendzie wzrostowym kilka procent a jak bedzie krach to kilka procect straty tak samo w rolnictwie lepiej rozkładać ryzyko na kilka rodzajów działalności hodowli czy uprawy bo jak grad wybije rzepak to byki w oborze beda i te straty pokryja fakt wszyskiego po trochu to więcej roboty i zachodu ale za to bezpieczniej ,u nas tamten rok był koszmarnie mokry zboze porosło ,nawet wszystko nie zebrane i jak by nie było komu tego zeżrec to kaplica bo płacą za pszenice po 600 a we zniwa 450 ,ciekawe kto teraz zaryzykuje wepchać wszystko we świnie chyba samobójca!!!!!!!!!!!

rolnik6666, 2015-02-27 19:41:53

Duża koncentracja pozwoli zarobić jednej, góra kilku osobom i o to w tym chodzi. W zakładzie zostanie zatrudnionych 2 pracowników, a reszta niech idzie do miasta po zasiłek.

świński ogon, 2015-02-27 19:17:48

Import bije rekordy bo na wsi ma śmierdzieć a nie zarabiać póżniej się drogi blokuje jak do tego smrodu trzeba dołożyć jeszcze . Krajowe prosięta zawsze przegrają , bo zagraniczne dają na kredyt , a tuczarze mają pieniądze w bankach ale tylko do oddania .

aa, 2015-02-27 15:09:27

Można produkować w koncentracji i w rozdrobnieniu w zależności od zakładanych celów, a także od strategii wykorzystania lub marnowania endogennych czynników rozwoju. I tak po przeliczeniu wszystkich kosztów i efektów wyjdzie na to, że produkcja w koncentracji , to stałe zjadanie własnego ogona i szkoda wyrządzona przyrodzie. Z koncentracją produkcji a szczególnie w rolnictwie, to jak z bańką spekulacyjną w finansach. Drobne wahnięcie na rynku i cała branża zwija się w konwulsjach.

Rolnik, 2015-02-27 13:48:04BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

To będzie II albo IIIa ?pyry i bobik?

Pałuczanin81

16 godzin temu, jarki napisał: Substancja z Japonii znana od początku lat 70 bez oporności    16 godzin...