PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Żałosne, doprawdy

Lucyna55, 2017-02-01 19:28:06

W czasach pierwotnych, kiedy ludność nie miała możliwości wytworzenia odzieży, polowano na zwierzęta i produkt uboczny (!) w formie skór wykorzystywano jako odzież. Dziś mamy się w co ubrać i aby pozyskać odzież nie trzeba zabijać zwierząt. O tyle o ile względnie można zaakceptować skóry świń i krów, które są zabijane na mięso, a skóra jest produktem ubocznym, tak futerkowe są hodowane tylko po to, żeby ktoś mógł założyć ich skórę! Jest to wysoce nieetyczne i niemoralne. Jest to zabijanie wg czyjegoś widzimisię, bo jakaś bogata paniusia zapragnie mieć futro z norek. Zwierzęta czują. Cierpią. Mają taki sam układ nerwowy jak Pan, co jako zootechnik powinien Pan wiedzieć. One tak samo mają prawo do życia i nie w ludzkiej gestii leży decyzja o ich życiu. Kraje zachodnie już dawno to zrozumiały, czego efektem jest zakaz hodowli futerkowych ( jak zapewne Pan wie, Polska jako jeden z nielicznych krajów dopuszcza hodowle i ma mało restrykcyjne przepisy, co powoduje przyciąganie osób z krajów ościennych zakładających hodowle - więc Pana teoria o polskiej gałęzi gospodarki jest mocno naciągana - bo kapitał wypływa z kraju ).
Ponadto nie wspomniał Pan ani razu o raporcie NIK z 2011 roku, który wyraźnie wskazywał na wiele nieprawidłowości zauważonych w hodowlach. A to chyba nie są stronnicze media?
Proszę jeszcze raz przeanalizować temat, bo Pana "głos rozsądku" niekoniecznie musi wynikać z rozsądku właśnie....

Cecylia, 2015-05-06 11:38:01

naprawdę to profesor pisał ?

prosty chłop bez wyksztalcenia w obesranych gumowcach, 2015-04-24 21:36:51

-> gender jeśli seniorzy nie mają co jeść to znaczy że albo byli zbyt mało zaradni żeby sobie odłożyć albo nie umieli wychować dzieci tak żeby im pomogły. tak czy siak ich wina. Pies/kot i każde inne zwierze nie ma wpływu na swój los i jako takie powinno podlegać opiece.
-> drobiarz "umeblowane" klatki więcej nioskom szkodzą niż pomagają, wyraźnie widzę to u nas na fermie ale system utrzymania drobiu na stłuszczone wątroby to zupełnie inna sprawa. Widział pan kiedyś na żywo jak to wygląda?

lordmidian, 2015-04-24 08:58:25

Panie Profesorze ogólnie dziennikarstwo zeszło na psy. Porządny człowiek modli się codziennie o to żeby go media przypadkiem nie zauważyły.

tadek, 2015-03-23 14:50:19

najgorszą rzeczą jaką można usłyszeć od nawiedzonych ekologów i obrońców praw zwierząt że sztuczne futra są ekologiczne ale żaden z tych baranów nie pomyślał ile kosztuje utylizacja tych futer ,w naszym kraju dochodzi do absurdu z ochroną psów na schroniska wydaje miliony złotych bo pieska nie można uśpić bo to jest grzech a seniorzy nie mająco do gara włożyć !

gender, 2015-02-27 21:28:14

Brawo Panie Profesorze. Dzięki nawiedzonym obrońcom praw zwierząt sektor drobiowy musiał zrezygnować z produkcji stłuszczonych wątrób gęsich i kaczych i zainstalować "umeblowane" klatki dla kur nieśnych, w których nioski rewelacyjnie się nie czują. Utrzymywanie drobiu na tzw. "wolnych wybiegach" grozi ptasią grypa i zakażeniem dioksynami itp.

Drobiarz, 2015-02-27 17:29:12BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

takie tam w ogórdku stare, ale ciekawe  

Marecki

Dokładnie. Ciepło w buty im się robi i próbują straszeniem, albo zaproszeniem na członka. A ja już kiedyś mówiłem, że członka z...