PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

e.... pseudo rolnik - ty tylko byś "przyp..erdolił" - ty sobie w ten pusty sagan przyp..erdol

sołtys, 2015-03-13 08:18:09

Szkoda, że mu tym krzesłem nie przyp..erdolił !

rolnik, 2015-03-13 07:39:10

Jausz Korwin Mikke jest za komuna i Ruskimi

adi, 2015-03-12 23:01:23

Bronek to wieś zna z polowań najwyżej - tam gdzie rolnicy pod miastem wyprzedają ziemię na działki budowlane to te wsie zamieniają się szybko sypialnie ludzi ale nie ze wsi tylko z miasta pozatrudnianych na stołkach w różnych korporacjach, urzędach itp. Te osiedla w dzień wymierają bo wsio rano wsiada w auta i gna do miasta. Zresztą na wsiach w Polsce nadal standard życia jest słaby bo brak podstawowych wygód, dobrych dróg, gazu, kanalizacji ale i do stacji paliw czy lekarza albo apteki daleko a jak jest to drożyzna.
Nie przeceniał bym też sprzedaży bezpośredniej ok fajna sprawa ale to powinien być tylko dodatek do opłacalnych cen skupu a nie jakiś ich nędzny substytut. A dlaczego coraz mniej tych ludzi na wsi żyje z rolnictwa ano właśnie dlatego, że nic się nie opłaca w tym chorym kraju produkować a jeśli już to tylko na wielką skalę bo i wszelka pomoc finansowa jest dla ferm i obszarników adresowana. Zresztą poza finansowej pomocy też nie ma żadnej - pies z kulawą nogą nie zainteresuje się losem człowieka a sołtysa to obchodzi tylko czy ratę podatku na czas opłaciłeś. Polska to nadal kraj biednych ludzi, liczących skrupulatnie wydatki nawet na żywność a wsi bieda panuje bo emeryturki przeważnie po 800-1000 zł. W małych miasteczkach też nawet jak jest robota to za gówniane pieniądze więc ilu kupi tą zdrową żywność prosto od chłopa, zamiast chłamu z marketu ale tańszego - sądzę że niestety niewielu.

smoku, 2015-03-12 18:05:19

Gdyby Wincenty Witos ożył, to wysłuchawszy tych głębokich myśli Bronka,
Wszedłby natychmiast z powrotem do trumny i w grób się położył!

Stacho G.-Stańczyk, 2015-03-12 17:14:32

Bronek idź się wyspać i nie wracaj,teraz przed wyborami tak się rolnictwem zainteresowałeś.
Tylko Janusz Korwin Mikke na prezydenta,on rozgoni tą bandę złodziei,niech żyje wolna polska precz z komuną! Tylko JANUSZ KORWIN MIKKE !!!

FrankMir, 2015-03-12 12:29:00BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Rzepak musi sam dojść takie jest moje zdanie chyba że zachwaszczenie ktoś ma Pamiętam ładnych kilka lat temu znajomy potraktował rzepak...

lokizom

Kolego @barts odnośnie rzepaku mam ten sam dylemat, aż nie śpię. Ale jestem już nastawiony na desykacje