PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

  • r 2015-03-13 08:05:53
    z, przestań się puszyć i zejdż czasem na ziemię. Sprawdz sobie w google ile jest ziemi 1 klasy w Polsce i nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich rolników, a zwłaszcza tych, którzy muszą gospodarzyć na znacznie gorszych glebach, a takich jest większość. Nie sztuka puszyć się na jedynce. Spróbuj osiągać sensowne plony na trójce-b, lub czwórce w rejonach północnych, gdzie kuku nie dojrzewa, albo zbierasz wilgotność min 60% i do tego miej dochód, a nie stratę!
  • aa 2015-03-12 20:25:32
    To jeszcze zmień tam..ny na kolby to opłacalność będzie większa
  • z.. 2015-03-12 18:53:51
    ....AAAAA może tak fachowa rozmowa ....o workach już wiemy.....może coś o produkcji ....jakieś konkrety ....niedawno napisałam o kosztach nawożenia na ha....podaj pozostałe koszty ....znajdziemy ową opłacalność w oparciu o konkrety......w każdym razie na przełomie roku zamieniłam kupę worków po nasionach i nawozie ...na .... AdBlue co by koło siebie nie zanieczyszczać środowiska pustymi workami.....w gratisie mam dyskretnie gadającego, nie złośliwego faceta, który życzliwie prowadzi mnie do domku z kart....na wysypisko worków po nasionach....
  • aa 2015-03-12 18:29:03
    Po tej cenie co obecnie to Ci zostaje worek po nasionach i nawozie , a jak masz ochotę się nadal oszukiwać to nikt Ci nie zabroni
  • z.. 2015-03-12 17:15:31
    ha ha ha ha....
    może ktoś wyjaśni Panu AAAA, że "małpa z" nie jest blondynką
    po pierwsze ....
    po drugie suszy swoją słomą (piec wpięty w sterowanie wydajnej suszarni oddawane ciepło- co się chłodzi oddaje temu co się suszy)
    po trzecie ma @z w polu tyle resztek pożniwnych, że czasem ciut mniej ją cieszy....
    po czwarte 12 ton ha ha ha.....napisałam, że rozsądne....nie podałam .....mojego....:).
    .....może ktoś ..odezwie się kto ma zadbaną QQ na jedynce.......głos prawdy......poproszę ....
    Przyzwyczaiłam się , ze baby są głupie.......no cóż jedni zbierają raz na dwadzieścia lat.....inni jak jest....... :) rozsądnie......mmm...... mają kaca......
    FANTAZJE to ja miałam wieeeele lat temu.....
  • aa 2015-03-12 16:39:44
    Z zanim zaczniesz pisać pierdoły to się zastanów dobra !! ile więcej kosztuje suszenie i ile więcej wywieziesz nawozu z pola ??????? a na dodatek 12 ton to masz raz na 20 lat .
  • z.. 2015-03-12 14:50:46
    Na MATIFie 685zł, na południu w tabelce napisane 545 zł ( w praktyce raczej na razie niemożliwe)....
    AAAAAA..... opłacalność zależy bardzo od ceny jednostkowej ,.... ale nie mniej..... od plonu......czyli ...od cyfry jaką sobie wypracujemy.... do pomnożenia.
    rozsądny przykład ...suchej...u mnie inaczej...:):)!!!!

    plon 12t x500zł aktualnie=6000 zł brutto z ha.......było 8t x750zł ...czym się różni kasa..... ciut, niewiele nakładami
    ....jak są magazyny....można sobie troszkę pomoc ekonomicznie, nie powiem stresujące zajęcie...ale możliwe do ogarnięcia ciut lepiej.....oczywiście znaczenie ma skala....
  • aa 2015-03-12 14:01:37
    Jak się czas do siewu zbliża , a materiał siewny nie schodzi to prognozy w dół .U nas mokra ledwo po 300 zł dobiła . PO 400 zł to sucha będzie . Podobne sztuczki robią ze świniami jak warchlaka nie mogą duńskiego sprzedać to notowania tucznika podnoszą i polaczek ustawia się do kolejki , a jak mu urosną to klęczy w gnoju żeby mu pomimo tego że dołoży kupili , no ale kto komu zabroni dopłacać .
  • z.. 2015-03-12 13:50:47
    @ wizja rolnika skąd jesteś ...u nas kuku wczoraj nikt nie płacił więcej na podwórku jak 520....kto mi da 580 ...jedzie wszystka.....ładujemy dzisiaj.......
  • wizja rolnika 2015-03-12 13:32:10
    na dzień dzisiejszy cena 560-580 za suchą !!!! szok to po ile będzie mokra?? po 350-400zł?? jak ktoś nie ma suszarni np. ja, to mi w ogóle się nie opłaca tego siać... Nasiona na ha ok 700-800zł plus nawozy 1500 herbicyd 200zł i zbiór kombajnem to 400zł/ha to już wychodzi 2900 plus transport 40zł/tonę to przy plonie 10t mamy koszty 3300zł ... sprzedać po 400zł mokrej mamy 4000zł... pozostaje 700zł/ha !!!! a gdzie paliwo?? amortyzacja??
  • KOKO 2015-03-12 12:47:06
    Teraz to kukurydza będzie minimum po 650 zł

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!