PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Za 30 – 40 zł zwrotu kosztów (wypłacane z kasy koła) polowania niech Pan minister i zgraja ekoterrorystów sami sobie strzelają do dzików. Mają służby (państwowe) z bronią służbową takie jak: Straż Leśna, Straż Łowiecka, Straż Rybacka, Straż Graniczna, Administracja Lasów Państwowych niech strzelają. Niech robią po 120- 160 km na łowisko i po opłaceniu chłodni zjedzą odstrzeloną zwierzynę. Dymają nas myśliwych i rolników równo. Rolnik nakarmi a myśliwy ma odstrzelić tyle ile Pan minister założył w wieloletnich planach łowieckich. Przy rocznych planach łowieckich Nadleśniczy działający w imieniu skarbu państwa przechodzą sami siebie.

Kaplica, 2015-03-20 13:51:01

Rosną wypłaty za wyrządzone szkody w uprawach rolnych z strony dzikiej zwierzyny gdyż: prowadzenie gospodarki łowieckiej w ostatnich dwudziestu latach przerosło wszelki rozsądek jak i umiar, w regulacji populacji tej zwierzyny. Dopuszczenie do wzrostu , nadmiernej ilości populacji dzikiej zwierzyny to zwykła gospodarka rabunkowa z strony decydentów mających wpływ na tą gospodarkę łowiecką .To zwykłe nadużycie stanowisk w celu namnożenia dziczyzny i nie dbanie o prowadzenie tej gospodarki w celu ograniczenia szkód w uprawach rolnych. Jednym zdaniem winny winien ponieść samoistnie konsekwencję takiego prowadzenia regulacji populacji i braku stosowania zabezpieczeń przed szkodami do których prawo go zobowiązuje . Robią sobie wolną amerykankę i to na cudzej własności.

Rolnik, 2015-03-19 20:16:22

Ziemia jest za droga i nie może być paśnikiem dla dziczyzny. A kredyty trzeba z czegoś obsłużyć.

rolnik, 2015-03-19 17:38:27

Większość kół łowieckich wprowadziła tzw rekompensaty kosztów polowania. Myśliwi dostają wtedy za strzeloną zwierzynę tzw premię która może wynosić nawet 30% wartości całej tuszy.

Warmiak, 2015-03-19 15:12:03

Kaplica, patrz jaka kaplica. A rolnik nie ma prawa ploszyc zwierzyny z własnego pola.

Emil , 2015-03-19 13:21:55

Koła łowieckie (przynajmniej w moim rejonie) dostają od skupów 4 zł za kg dzika w sklepie mięso z dzika w I klasie kosztuje 34 – 38 zł za kg. Nadmieniam, iż myśliwy nie może odsprzedać dzika dla osoby cywilnej nie będącej myśliwym.
Nie wolno myśliwemu wprowadzać dziczyzny do obrotu .

Kaplica, 2015-03-19 12:34:37

Jak to jest możliwe, że za ustrzelenie dzika nic się nie dostaje? To żaden interes...
A w restauracji - o dziwo - dziczyzna nabiera wartości. I to jakiej.

Jan, 2015-03-19 12:01:14

no ale tak chyba się myśliwi z państwem umówili. Prawo łowieckie zatwierdzone. Nikt z myśliwych o korektę nie prosi. Chyba jest dobrze.Za przywilej strzelania trzeba jakoś zapłacić.
Tak czy owak trzeba by się kiedyś zebrać do okrągłego stołu. Państwo, lasy, myśliwi i rolnicy i prawo zmienić. A może i zieloni zechcą coś do zwierzyny dopłacić a nie tylko chcieć ją mieć. Do bobrów, łosi, żubrów. My ich nie jemy. Pożytek żaden. Chęci brakuje, jest tylko gardłowanie. Gdzie gospodarz.? Jak rolnicy się burzą to myśliwi mówią że pola rolników mają w d. bo im prawo zezwala.

rolnik podlaski, 2015-03-19 09:03:13

Zwierzyna objęta ochroną gatunkową (ustawa) lub całoroczną (rozporządzenie) nie jest zwierzyną łowną (za wyjątkiem łosia). Zwierzyna chroniona prawem nie wchodzi w gospodarkę łowiecką i myśliwi mają g....no do powiedzenia. Jak populacja chronionej zwierzyny wymyka się z pod kontroli (Pana ministra i zielonych) to wydają polecenia dla myśliwych – macie strzelać (a wała) sami sobie strzelajcie. Za strzelonego dzika myśliwy dostaje uścisk dłoni prezesa koła bo kasa przeznaczona na odstrzały (ASF) idzie na chłodnie i badania. Tam gdzie nie ma strefy ASF myśliwy za strzelenie dzika nic nie dostaje (wszystkie koszty ponosi myśliwy) a za tuszę dzika (użytek własny) musi zapłacić albo od kg albo ryczałtem.

Kaplica, 2015-03-19 08:24:59

Jak zmusić Regionalną Dyrekcję......aby przyjechał rzeczoznawca i wycenił szkody spowodowane przez bobry ? Już prawie 6 miesięcy i ani widu, ani słychu !! Jakaś pani w Dyrekcji odpowiedziała, że do 1 szkody to nie przyjeżdżają, dopiero jak się uskłada więcej. A jak się nie uskłada ?? Co można stwierdzić po 0,5 roku ?

PrzyjacielbobrówAle.., 2015-03-19 08:05:17

Szybko rośnie populacja zwierząt, to i rosną szkody wyrządzane przez nie. A jeśli zwierząt jest coraz więcej, to coś z tą gospodarką łowiecką jest nie tak. Jaka jest stawka za ustrzelenie dzika?

zbychu, 2015-03-18 20:27:31

I bardzo dobrze Panie ministrze będziecie płacić dalej za bobra – apeluj do ekoterrorystów aby wyłapali bobry na skórki lub na kiełbasę. Za wszystkie szkody wyrządzone przez zwierzynę chronioną prawem i tak płacą podatnicy. Myśliwi to nie Qr..wa do wynajęcia aby strzelać do zwierzyny chronionej prawem wtedy jak Pan minister sobie zażyczy. Kombinują Panowie z ministerstwa jak przywrócić bobra jako zwierzynę łowną niech koła łowieckie płacą odszkodowania. To samo jest z łosiem.

Kaplica, 2015-03-18 10:51:43BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/wczesny-wysiew-azotu-czy-bylo-warto,77312.html Ku pokrzepieniu serc-jakby nie wszyscy trafili...

lokizom

Czy ja wiem czy odpuszczą, znów ma być mrozki i wegetacji nie ruszy w marcu. Jakoś kiepsko widzę żeby rzepak miał zakwitnąc naa...