PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

No akurat własny zbiornik na gaz nie jest dużym problemem. A jak zainwestujesz w kocioł z kondensacją to przy takich powierzchniach masz zwrot po 2 latach max. Już nie mówiąc o tym, że przy tylu m2 kwadratowych to lada dzień spokojnie staną się opłacalne panele solarne, które do takiej gazówki spokojnie dołączysz.

hayers, 2015-05-17 17:27:17

Czy ktoś porównywał zużycie gazu LPG (propan-butan lub butan) do opalania ekogroszkiem, miałem lub peletem np na piec z podajnikiem?

Dziś ceny hurtowe gazu dla farmera są najnizsze od trzech lat - około 0,9zł/l netto (23,5MJ/l) ( ceny srednie z ostatnich 3 lat to około 1,45zł/l netto). Ekogroszek 600 zł/t netto (28MJ/l) . Pelet 450zł/t netto (18Mj/l). Najtaniej kosztuje 1 Mj z ekogroszku- przynajmniej w teorii. (trzeba uwzględnić sprawność pieca, koszt instalacji, koszty obsługi). Gaz jest niestabilny cenowo - w porównaniu do paliw stałych (np. ekogroszek)

Jędrzej, 2015-04-04 13:22:18BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Gdzie ja wspólnika bym znalazł-jak wszyscy tylko czekają na moją plajtę!Podepczę KURKĘ

miwigos

Jak siane w mokrą ziemie i zaraz spadło 25 litrów,a przez nastepne3 tygodnie kolejne 37 litrów ,woda stoi na polu ,takie małe kałuże na śladach po...

jarki

Ze starymi zaprzyjaźnionymi sąsiadami to ja mogę kawę albo flaszkę wypić Ci młodzi następcy myślą inaczej z nimi to tylko problemy Ja potrzebuję...