PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Buzek-łobuzek to kolejny zdrajca narodu polskiego !!! teraz opowiada bzdury w Brukseli a najpierw zniszczył gospodarkę i przemysł Polski !! kto na niego głosował to niech go pieron jasny trafi !!

Polak, 2015-03-26 22:00:26

Ludzie!!! Taryfy gwarantowane to ściema. Posiadam instalacje 4 kW i według moich obliczeń najbardziej opłaca się zużyć wszystko we własnym gospodarstwie. Zyskiem jest to co się nie zapłaci ENERGETYCE. Tak trzeba ustawić swoje gospodarstwo aby maksymalnie to zużyć. Piece elektryczne, grzanie wody elektrycznie i nawet można grzać dom, ponieważ tak można ustawić wymiennik ciepła (bojler) aby grzać centralne ogrzewanie. Oczywiście do pewnej granicy tzn. do temperatury zewnętrznej powyżej -5 stopni. Wszystko będzie zależało od nadwyżki energii. Kluczowym zapisem jest 6-cio miesięczne rozliczanie tzn. tylko się płaci za różnicę pobrane i oddanej do sieci energii. 24 marca zbilansowała mi się energia tzn tyle oddałem do sieci co pobrałem a produkcję rozpocząłem 24 września . Do tego należy doliczyć energię którą wyprodukowałem i zużyłem we własnym zakresie. Od połowy marca zaczyna się złoty okres produkcji. Na razie dzienna produkcja z mojej instalacji to ok. 24 kWh.
Posiadam zbiornik na CWU 200 l i grzałke1,4 kW. Zużycie dzienne to ok. 12 kW (grzałka, zmywarka, pralka, piec gazowy z piekarnikiem elektrycznym, telewizory, komputer itp.). Jest to dla 4 osobowej rodziny. Dla większej rodziny zbiornik i grzałka może być ciut większa.
Przy okazji człowiek stał się ekologiem tzn ogranicza dopływ tlenków węgla do atmosfery.

użytkownik44, 2015-03-25 08:37:36

biopaliwo-dlaczego rolnik nie może produkować i dlaczego załatwiono tych co legalnie produkowali-

stary, 2015-03-24 21:15:04

Ile wkładu własnego w biogazownię średniej wielkości? I po ilu latach szacowany zwrot inwestycji?

Kamil, 2015-03-24 16:56:14BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Mocznik na drugą dawkę to moim zdaniem zły pomysł  Zdecydowanie lepiej sypnąć saletrę myślę że końcem krzewienia początek strzelania w...

Marecki

Niestety nie, bo Sapek z ekipą miał wpaść, ale węgla do grilla mi zabrakło i odmówił ;) Może w połowie przyszłego tygodnia się uda,...