PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

To tylko są dopłaty dla mediów, czy ktoś dostał z programu MRcsk ?
Próbowałem i podobno kasa rozeszła się w 5 minut :). Bo była dla tych co wiedzieli.
A jak wiadomo idą wybory i w telewizji ładnie wygląda jak to nasze PSL rozdziela kasę dla młodych rolników.
Śmiech na sali.

Rolnik sam w dolinie, 2015-07-21 09:23:55

Mały czy nawet średni rolnik nie ma czego w żabojadzkim begeżeciku nawet szukać bo to tyko będzie jego strata czasu i nerwów. Oczywiście żaden doradca nie powie wprost np. spadaj chłopie bo masz za małe GR i nie będziemy się tu ten teges, bo obszarnik czeka na kasę ale dokładnie tak jest. Begeżecik od lat jak to się mówi potocznie jedzie na pewnej całkiem już sporej grupie rolników tzw. klientów zaufanych. Dla nich co roku rezerwuje się z góry i w pierwszej kolejności nawet jeśli nie mają jeszcze sprecyzowanych planów, ot tak na wszelki wypadek określony limit dopłat ARiMR, ponieważ oni prawie zawsze potrzebują na coś kasy. To z reguły duże set albo tysiąc ha Gr, często spółki, spółdzielnie, grupy, słowem całe familie obszarników, które ciągle dokupują masowo ziemię, drogie maszyny, wyposażenie albo coś modernizują a do tego biorą obrotówki na zasiew, nawozy, paliwo, opryski czy pasze, dochodzi leasing, ubezpieczenia w poleconym TU. Dla tych klientów kasy po prostu nie może zabraknąć w żadnym razie bo raz już mają często wielomilionowe zaangażowania, dwa ich również milionowe przychody w tym często potężne dotacje z ARiMR przechodzą przez RB w BGŻ a to generuje konkretne zyski dla banku. Nie bez znaczenia jest też to, że po prostu o wiele łatwiej i taniej jest kontrolować małą stosunkowo grupę dużych GR niż całą rzeszę małych gr.

smoku, 2015-04-28 15:27:26

@kociewiak, mylisz się, że będzie ich mało. Tak, jak mówi @Paweł informacje jeszcze do rolników nie dotarły, a już nie ma limitów w BGZ, bo zostały rozdzielone wśród swoich "szczęściarzy" pod stołem.Kryteria podziału limitu są nieznane. Tak PO i PSL dzieli publiczne pieniądze,

MR, 2015-04-28 11:55:33

Kredyt dla gospodarstwa rolnego

Chcesz unowocześnić swoje gospodarstwo? Potrzebujesz pieniędzy na zakup maszyn i urządzeń? Szukasz oferty finansowania dopasowanej do Twoich możliwości, skorzystaj z pomocy znanej i doświadczonej firmy Advisors Eksperci Finansowi Sp. z o.o.

Dzięki naszej pomocy już w krótce będziesz korzystać z wymarzonego sprzętu, a jego spłatę dopasujemy do Twoich potrzeb i rozłożymy na wiele lat . Zapewnimy Ci minimum formalności, kredytowanie nawet do 300 000,00 PLN, a nasz doradca przyjedzie do Ciebie. Skorzystaj z naszej oferty, a zaakceptujemy Twoje dotacje unijne oraz grunty dzierżawione.

Skontaktuj się z nami:

Tel. 58 500 81 60 lub 795 188 677
E-mail: biuro@adef.com.pl


Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowi przyrzeczenia udzielenia kredytu lub pożyczki.
ADVISORS Eksperci Finansowi Sp. z o.o.: ul. Szeroka 119/120, 80-835 Gdańsk, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS 0000504558, NIP 5833165199, REGON 222035334.

AdvisorsEksperci, 2015-04-28 11:27:38

a ja jestem młodym rolnikiem i chciałem skorzystać z kredytu dla młodych rolników, byłem w BGŻ parę razy, nie uzyskałem praktycznie żadnych informacji do czasu aż się dowiedziałem, że limit został wyczerpany, mi nawet nikt nie powiedział, że można składać wnioski, oszuści dali kredyty swoim ludziom

Paweł, 2015-04-17 01:08:10

Wszystko to to nic innego jak trąbienie i prężenie się przed ludźmi uważanymi w rzeczywistości za murzynów i frajerów ... Bo przecież ta Polska to h.., d... i kamieni kupa ...

foxi, 2015-04-03 10:01:51

Śmieszne te udogodnienia. Nie wiem czy wiecie, ale "Młody Rolnik" to ten który ma wiek poniżej 40 lat i gospodarstwo nie dłużej niż 12 miesięcy. Np.MRcsk jest tylko dla osób rozpoczynających gospodarzenie i po zakupie ziemi na ten kredyt powierzchnia gospodarstwa powyżej średniej wojewódzkiej (np. w pomorskim 19 ha). Kto z młodych, po szkole jest w stanie kupić co najmniej 19 ha. Zaznaczam że grunty nie mogą być od najbliższej rodziny. Wydaje mi się że nasz kochany minister znów się będzie prężył przed kamerami jak to rolnikom pieniądze za darmo daje, ale malutko tych "szczęściarzy" będzie.

kociewiak, 2015-04-02 21:56:57

Rolnik nie młody idzie w odstawkę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Egzekutor, 2015-04-02 21:15:23BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

2 godziny temu, sapek napisał: ... ja to się kiedyś spotkałem z dziewczyną poznaną przez internet, nawet miała trochę więcej pola...

sapek

... ja to się kiedyś spotkałem z dziewczyną poznaną przez internet, nawet miała trochę więcej pola niż ja ale w gorszej klasie i odpuściłem... :)