PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

winko, wpisz w wyszukiwarkę i znajdź zakąszając, np. tu jest o tym
http://www.farmer.pl/finanse/kredyty-ubezpieczenia/krus-urodzony-przed-1949-ma-jedno-swiadczenie,42113.html

Jaś, 2015-04-30 12:42:51

Jak to jest z tym KRUS po reformie? Jeżeli po 10 latach opłacania KRUS znajdzie się pracę na etacie to tamte lata ubezpieczenia w KRUS sie nie liczą do emerytury? Nie moge tego pojąć, może się zdarzyć(gdy się ma pole), że ani z KRUSu ani z ZUSu nie uda się uzbierać lat do emerytury. Czy ja źle to pojmuję, proszę o wyjasnienie...

winko, 2015-04-30 09:55:17

Do "rolno". Coś ci się pokićkało. Gdy jesteś ubezpieczony w KRUS możesz dorobić na umowę - zlecenie lub umowę o dzieło i żadne lata ci nie przepadną. Natomiast nie można pracować zawodowo i być ubezpieczonym w KRUS. Podjęcie zatrudnienia na etacie z automatu powoduje to, że musisz podlegać ubezpieczeniu w ZUS. Nie można być ubezpieczonym jednocześnie w ZUS i KRUS. Pozdrawiam i dobrego dnia życzę.

koksilato, 2015-04-25 10:04:34

Www.doniesnasasiada.pl

www.doniesdokruz.pl, 2015-04-25 08:29:49

Bzdury u nas w wiosce BORZĘCIN POWIAT BRZESKO MAŁOPOLSKA ROBRT.G. Pracują za granicą ziemie obrabia sąsiad on ubezpieczony w KRUS Lub pracuje zawodowo a ubezpieczony w KRUS .Ja utrzymujemy się żona dwoje dzieci tylko z gospodarstwa małego i nie wolno mi i żonie nigdzie dorobić bo zaraz kontrole .Pomocy oby trochę rozwinąć gospodarstwo nie można otrzymać bo małe gospodarstwo .Pytanie jak żyć ? Do pracy iść nie ma pracy z KRUSU wyrzucą wszystkie lata ubezpieczenia przepadną .Kto ma dużo to pomagają PROW kto mało zabierają .W naszej wiosce kontrole powinny być

rolno, 2015-04-25 07:31:28

Mały chłop - cos ci się pokrecilo albo po prostu trollujesz. Jaki PoPis? PO rządzi z PSL w koalicji juz tyle lat a ty partie opozycyjna PiS robisz za to odpowiedzialna? Nie oglądaj TVN, dobrze radzie.

bear, 2015-04-24 23:49:04

Po prostu to jest kolejne udawanie, zwykła lipa że się niby pomaga bo wybory blisko i część małych rolników może uda się obiecankami zbałamucić

smoku, 2015-04-23 09:58:43

Macie rację, drodzy forumowicze. Ja mam 17 hektarowe gospodarstwo, ziemia III, IV i V klasy i żeby wyżywić rodzinę (żonka i dwójka dzieci) muszę dorabiać na etacie. Po pracy na etacie cały swój czas poświęcam na pracę w gospodarstwie. Nie prowadzę hodowli świń (ceny !!!), mam kilka krówek i opasów mięsnych własnego chowu. Zapie.....lam od świtu do nocy, na etacie na 3 zmiany. Chcę rozwijać swoje gospodarstwo i rzucić robotę na etacie, bo to straszna mordęga pracować na dwa fronty, a tak mam już kilkanaście lat. I co mam zrobić? Rzucić etat, założyć sobie pętlę na szyję w postaci kredytu, żeby zainwestować w maszyny i żyć z rolnictwa? Z 17 ha nie wyżyje się, uprawiając zboża i od czasu do czasu sprzedając opasa lub kilka świnek. Moim zdaniem każdy dwuzawodowiec chcący rozwijać swoje gospodarstwo powinien mieć dostęp do PROW.

koksilato, 2015-04-23 09:16:52

Ludzie będą wybory ,idżcie głosować, nie chowajcie głowy pod poduszkę. I nie mówcie ze niema na kogo głosowac. Macie czas pisać komentarze to miejcie czas poszukać w internecie debat innych kandydatów na Urząd Prezydenta.. Dajcie innym władze .Bo w tej zakłamanej telewizji jest tylko PO-PiS partie które chcą zrobić z nas dziadów (już zgnoili ludzi w miastach dając im pensje śmieciowe a teraz poprzez swoje ustawy i politykę chcą nam wmówić ze rolnictwo jest nieopłacalne, zebyśmy my mali rolnicy uciekali do miast na pensje śmieciowe i żyli jak wieczni studenci po 5-6 osób na mieszkaniu) . Ja będę głosował na Mariana Kowalskiego a na jesieni na partie którą reprezentuje Ruch Narodowy.

mały chłop, 2015-04-22 22:12:21

To kolejna kasa dla grup producenckich czyli klik rodzinnych obszarników ze sztucznie wydzielonymi z latyfundiów małymi GR na syna czy córkę a tak tylko dla zmyły nazywa się, że dla małych GR. Przecież w PSL dobrze wiedzą, że w małych GR większość musi pracować jeszcze poza rolnictwem bo w tym chorym systemnie klepaliby biedę ale guzik ich to obchodzi bo władzę dużo bardziej niż los obywateli obchodzą wskaźniki np. wzrost PKB i opinia światowej finasjery, żeby mogli jeszcze bardziej nas zadłużać i trwać u władzy. W rolnictwie od początku wspiera się tylko obszarników, nawet jak się mówi, że się nie wspiera to robi się takie warunki i furtki w przepisach żeby tylko on mogli korzystać z unijnej kasy. To bardzo krótkowzroczna polityka- od wyborów do wyborów a nie na pokolenia.

smoku, 2015-04-21 23:39:32

Halo bauer ! Ten cały system jest wymyślony do dojenia stada frajerów i murzynów, a nie dla myślących i solidnie pracujących ! To przecież jasne,że ludzie powinni sobie sami wybrać gdzie i jak są ubezpieczeni ! Ale to jest "Polandia" i zarządza nami warszawka ...

froxi, 2015-04-21 22:42:15

PSL juz dawno małe gospodarstwa spisało na straty a teraz to są tylko przedwyborcze umizgi, żeby zbajerowani poszli na nich zagłosować- to jest to samo co wczesneiej w przemyśle, handlu itd. po prostu wzięli grubą kaskę do kieszeni i wpuścili do Polski zachodnie koncerny dajac im przywileje i wolną rękę. Mówią macie wolny rynek, wolną konkurencję i konkuruj sobie z tym co ma miliony biedaku. To samo chcą teraz na Ukrainie zrobić, zachód chce przejąć kolejny wielki rynek zbytu, wykończyć miejscowy biznes, wykupić co się nie uda wykończyć i pozamiatane jak u nas.

smoku, 2015-04-21 22:36:45

Ciekawostką jest to że wszystkie programy finansowe w nowym PROW wymagają Ubezpieczenia w KRUS !!! i co jak ktoś ma 10 h pracuje zawodowo i ubezpieczony jest w zus a mimo wszystko chce rozwijać gospodarstwo to co niedostanie? do kogo są te programy? co o tym myślicie???

bauer, 2015-04-21 21:35:44

Wolę 100 x Krus niż złodziejski Zus. Byłem kiedyś nauczycielem, ale to co się działo to jakaś kpina. Teraz jak patrzę na składki, to jestem szczęśliwym mając ubezpieczenie w KRUS. Ludzie - pensja 3000 brutto. na rękę dostajesz 2160, a prawie 1500 to składki. Odkładam od kilku lat w banku na oprocentowanym koncie, lepiej mniej dać do KRUS, niz sponsorować złodziei. Z żoną prowadzimy gospodarstwo 48 ha. Lepiej inwestować w siebie, niż w nieudolnie zarządzane państwo.

Marek B., 2015-04-21 12:57:55BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Jakaś magiczna siła to tu przeniosła... Kiedyś dużo go używałem, bo miałem okazje do tego. Zaczęło się od podstawówki, literatura, potem znajomi,...

miwigos

Jeszcze pamietasz ten język ,ja już nie

Marecki

https://youtu.be/UuVrdTAIJTY