PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Witam,
mam pytanie dotyczące ubezpieczenia w KRUS. Nie mam 1h przeliczeniowego. Jestem rolnikiem na wniosek. Płacę 390zł co 3 msc. O ile dobrze rozumiem, nie mogę nic sprzedać bez założenia działalności gospodarczej. Moje pytanie brzmi, skąd według prawa powinnam mieć gotówkę na opłacenie tego ubezpieczenia? Dziękuję za odpowiedź.

Irena T., 2017-01-25 16:04:27

winko, wpisz w wyszukiwarkę i znajdź zakąszając, np. tu jest o tym
http://www.farmer.pl/finanse/kredyty-ubezpieczenia/krus-urodzony-przed-1949-ma-jedno-swiadczenie,42113.html

Jaś, 2015-04-30 12:42:51

Jak to jest z tym KRUS po reformie? Jeżeli po 10 latach opłacania KRUS znajdzie się pracę na etacie to tamte lata ubezpieczenia w KRUS sie nie liczą do emerytury? Nie moge tego pojąć, może się zdarzyć(gdy się ma pole), że ani z KRUSu ani z ZUSu nie uda się uzbierać lat do emerytury. Czy ja źle to pojmuję, proszę o wyjasnienie...

winko, 2015-04-30 09:55:17

Do "rolno". Coś ci się pokićkało. Gdy jesteś ubezpieczony w KRUS możesz dorobić na umowę - zlecenie lub umowę o dzieło i żadne lata ci nie przepadną. Natomiast nie można pracować zawodowo i być ubezpieczonym w KRUS. Podjęcie zatrudnienia na etacie z automatu powoduje to, że musisz podlegać ubezpieczeniu w ZUS. Nie można być ubezpieczonym jednocześnie w ZUS i KRUS. Pozdrawiam i dobrego dnia życzę.

koksilato, 2015-04-25 10:04:34

Www.doniesnasasiada.pl

www.doniesdokruz.pl, 2015-04-25 08:29:49

Bzdury u nas w wiosce BORZĘCIN POWIAT BRZESKO MAŁOPOLSKA ROBRT.G. Pracują za granicą ziemie obrabia sąsiad on ubezpieczony w KRUS Lub pracuje zawodowo a ubezpieczony w KRUS .Ja utrzymujemy się żona dwoje dzieci tylko z gospodarstwa małego i nie wolno mi i żonie nigdzie dorobić bo zaraz kontrole .Pomocy oby trochę rozwinąć gospodarstwo nie można otrzymać bo małe gospodarstwo .Pytanie jak żyć ? Do pracy iść nie ma pracy z KRUSU wyrzucą wszystkie lata ubezpieczenia przepadną .Kto ma dużo to pomagają PROW kto mało zabierają .W naszej wiosce kontrole powinny być

rolno, 2015-04-25 07:31:28

Mały chłop - cos ci się pokrecilo albo po prostu trollujesz. Jaki PoPis? PO rządzi z PSL w koalicji juz tyle lat a ty partie opozycyjna PiS robisz za to odpowiedzialna? Nie oglądaj TVN, dobrze radzie.

bear, 2015-04-24 23:49:04

Po prostu to jest kolejne udawanie, zwykła lipa że się niby pomaga bo wybory blisko i część małych rolników może uda się obiecankami zbałamucić

smoku, 2015-04-23 09:58:43

Macie rację, drodzy forumowicze. Ja mam 17 hektarowe gospodarstwo, ziemia III, IV i V klasy i żeby wyżywić rodzinę (żonka i dwójka dzieci) muszę dorabiać na etacie. Po pracy na etacie cały swój czas poświęcam na pracę w gospodarstwie. Nie prowadzę hodowli świń (ceny !!!), mam kilka krówek i opasów mięsnych własnego chowu. Zapie.....lam od świtu do nocy, na etacie na 3 zmiany. Chcę rozwijać swoje gospodarstwo i rzucić robotę na etacie, bo to straszna mordęga pracować na dwa fronty, a tak mam już kilkanaście lat. I co mam zrobić? Rzucić etat, założyć sobie pętlę na szyję w postaci kredytu, żeby zainwestować w maszyny i żyć z rolnictwa? Z 17 ha nie wyżyje się, uprawiając zboża i od czasu do czasu sprzedając opasa lub kilka świnek. Moim zdaniem każdy dwuzawodowiec chcący rozwijać swoje gospodarstwo powinien mieć dostęp do PROW.

koksilato, 2015-04-23 09:16:52

Ludzie będą wybory ,idżcie głosować, nie chowajcie głowy pod poduszkę. I nie mówcie ze niema na kogo głosowac. Macie czas pisać komentarze to miejcie czas poszukać w internecie debat innych kandydatów na Urząd Prezydenta.. Dajcie innym władze .Bo w tej zakłamanej telewizji jest tylko PO-PiS partie które chcą zrobić z nas dziadów (już zgnoili ludzi w miastach dając im pensje śmieciowe a teraz poprzez swoje ustawy i politykę chcą nam wmówić ze rolnictwo jest nieopłacalne, zebyśmy my mali rolnicy uciekali do miast na pensje śmieciowe i żyli jak wieczni studenci po 5-6 osób na mieszkaniu) . Ja będę głosował na Mariana Kowalskiego a na jesieni na partie którą reprezentuje Ruch Narodowy.

mały chłop, 2015-04-22 22:12:21

To kolejna kasa dla grup producenckich czyli klik rodzinnych obszarników ze sztucznie wydzielonymi z latyfundiów małymi GR na syna czy córkę a tak tylko dla zmyły nazywa się, że dla małych GR. Przecież w PSL dobrze wiedzą, że w małych GR większość musi pracować jeszcze poza rolnictwem bo w tym chorym systemnie klepaliby biedę ale guzik ich to obchodzi bo władzę dużo bardziej niż los obywateli obchodzą wskaźniki np. wzrost PKB i opinia światowej finasjery, żeby mogli jeszcze bardziej nas zadłużać i trwać u władzy. W rolnictwie od początku wspiera się tylko obszarników, nawet jak się mówi, że się nie wspiera to robi się takie warunki i furtki w przepisach żeby tylko on mogli korzystać z unijnej kasy. To bardzo krótkowzroczna polityka- od wyborów do wyborów a nie na pokolenia.

smoku, 2015-04-21 23:39:32

Halo bauer ! Ten cały system jest wymyślony do dojenia stada frajerów i murzynów, a nie dla myślących i solidnie pracujących ! To przecież jasne,że ludzie powinni sobie sami wybrać gdzie i jak są ubezpieczeni ! Ale to jest "Polandia" i zarządza nami warszawka ...

froxi, 2015-04-21 22:42:15

PSL juz dawno małe gospodarstwa spisało na straty a teraz to są tylko przedwyborcze umizgi, żeby zbajerowani poszli na nich zagłosować- to jest to samo co wczesneiej w przemyśle, handlu itd. po prostu wzięli grubą kaskę do kieszeni i wpuścili do Polski zachodnie koncerny dajac im przywileje i wolną rękę. Mówią macie wolny rynek, wolną konkurencję i konkuruj sobie z tym co ma miliony biedaku. To samo chcą teraz na Ukrainie zrobić, zachód chce przejąć kolejny wielki rynek zbytu, wykończyć miejscowy biznes, wykupić co się nie uda wykończyć i pozamiatane jak u nas.

smoku, 2015-04-21 22:36:45

Ciekawostką jest to że wszystkie programy finansowe w nowym PROW wymagają Ubezpieczenia w KRUS !!! i co jak ktoś ma 10 h pracuje zawodowo i ubezpieczony jest w zus a mimo wszystko chce rozwijać gospodarstwo to co niedostanie? do kogo są te programy? co o tym myślicie???

bauer, 2015-04-21 21:35:44

Wolę 100 x Krus niż złodziejski Zus. Byłem kiedyś nauczycielem, ale to co się działo to jakaś kpina. Teraz jak patrzę na składki, to jestem szczęśliwym mając ubezpieczenie w KRUS. Ludzie - pensja 3000 brutto. na rękę dostajesz 2160, a prawie 1500 to składki. Odkładam od kilku lat w banku na oprocentowanym koncie, lepiej mniej dać do KRUS, niz sponsorować złodziei. Z żoną prowadzimy gospodarstwo 48 ha. Lepiej inwestować w siebie, niż w nieudolnie zarządzane państwo.

Marek B., 2015-04-21 12:57:55



BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Tak zobaczycie (nie mam polisy) odszkodowanie jak świnia niebo  My jesteśmy od płacenia składek udziałowcy od $$$

jarki

Ja bym musiał podać miejscowo mniej powiedzmy że jadę bieg wyrzej  Jedna odmiana musi zaczekać bo nie wiem czy zostanie  Mam...