PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Przejechałem w ostatnim tygodniu całą przez pół Polski (wrocław, gorzów, poznań,piła, bydgoszcz, toruń, grudziądz, gdańsk) to są regiony wysoce produkcyjne w rzepaku- w tym roku jest bardzo słabo, w artykule napisano, ze sporadycznie widać rozkiwtające pąki - to nie prawda- sporadycznie widać dobrą plantację rzepaku. Plonu nie będzie, a co z ceną ? Punkty skupu zadbają o to by opowiadać rolnikom o nadprodukcji i płacić grosze

PiotrWielkopolskie, 2015-04-28 08:53:50

Dziadku widzisz jak pszenice czerwienieją od wirusa ?jęczmień zimowy już padł ,to będzie główna przyczyna złych plonów tego roku.

Dziadek -67 lat doswiadczenia, 2015-04-26 21:31:50

oj dziadek dziadek ten nie urodzaj to musi być we Francji albo w Rosji albo jakaś susza w USA a nie u nas 45lat a Ty dalej uważasz że Polska pępkiem świata :)

imen, 2015-04-26 21:24:16

Zapowiada się zysk (tylko nieurodzaj zapewnia zysk) , rzepak do kolana, a już kwitnie (jechałem od Gorzowa do Warszawy). Zboża też słabe więc - też dobrze. Chodzi o to aby nieurodzaj był w całym kraju. Jest w takiej sytuacji niebezpieczeństwo wzrostu cen na pasze. Kolejni drobiarze i producenci trzody "padną" ale producenci mleka powinni wyjść na swoje ponieważ paszy będzie mniej więc zboża droższe nie spowodują wzrostu produkcji mleka. Czyli mniej pracy i zysk zapewniony. Ci co wierzą w deszczowe działanie mszy , niech modlą się w zaciszu domowym o nieurodzaj (45 lat doświadczenia)

dziadek Staś, 2015-04-26 20:49:59BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

U mnie nie ma kolanka jeszcze, pasowało by skrócić bo bujna bardzo ale ciut ciut za wcześnie a od jutra ma u mnie niby padać. Mimo...

jarki

U nas też zaczynają kwitnąć te kikuty :(   A pszenica kończy krzewienie ale jest "fest" :)