PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

prosze nic sie nie opłaca koszt produkcji pszenicy 600,mleka 1,20 jablek 3 zł itd kombinujcie dalej

partia miejska, 2015-05-11 11:56:51

przeciez pisze juz długiego czasu pszenica 500,zyto 300,kukurydza 400 po zniwach,cały swiat zawalony jest zbozem a Ukraina bić bedzie następne rekordy 60,80,100 mln ton na sezon,przeciez u nich wydajnosc 2 razy mniejsza a zuzycie nawozów 4 razy mniejsze,a ziemie maja cud

rolnik, 2015-05-11 11:48:00

ty Eward-narcyz- ekojaznowidz weź raz połóż się na tych swoich trwałych włościach, otwórz szeroko japę i może jak białogrzbietna zaspokoi cię oralnie bo słuchania twoich ciągłych jęków chyba każdy ma już serdecznie dość

smoku, 2015-05-11 10:14:54

jak cena idzie do góry to rolnicy trzymają nie sprzedają bo będzie drożej. firmy importują towar, którego brakuje na rynku i tak powinno być. Ale dla rolnika to już zdrada bo przecież powinni kupować polskie zboże, którego wcześniej nie chcieli im sprzedać. Albo wchodzimy w gospodarke rynkowa albo nie. ludzie opamiętajcie się !

johny deer, 2015-05-11 09:29:24

Skąd ten płacz? Teraz przyznać się bez bicia - ilu z was głosowało za akcesją do Unii w 2004 r.? Polaku biednyś, boś głupi. Barani pęd wychodzi. Akcesja poza korzyściami niosła zagrożenia. Ale media wespół z politykami wykreowały obraz cudownej Unii. Teraz mi szkoda nikogo nie jest. Wszystko się sprawdza, że staliśmy się rynkiem zbytu, dyrektywy unijne nas dobijają. Nie trzeba wejścia do Unii, tylko dobrego gospodarza, a nie złodziei przy korycie. Przecież kiedyś skończy się bilans finansowy na korzyść Polski i trzeba będzie więcej dokładać niż brać, co wtedy? Powiecie, że nagle jest be?
A teraz z innej beczki. rozpacz z cenami zbóż dopiero będzie, młyny są pełne, rolnicy mają zboża w pip - trzody mało kto trzyma. Jak myślicie pszenica w czerwcu będzie po 400 zł netto? Polityka unijna doprowadziła, że z 54 ha zostało mi 0,4 ha ornego pod ziemniaki i warzywa. Reszta obsiana lucerną, koniczyną, W tym jest 27 TUZ, gospodarstwo eko, Z nudy mam 5 białogrzbietych krów, też na dopłaty, chodzą luzem i odpajają cielami. Mam układ z 2 mleczarzami z mazur i za grosze odkupuję cielaki, 1 miesiąc przy krowie i handel. NA cielaku wychodzi 300 do przodu, Bez roboty, Do tego 40 sztuk bydła mięsnego na tych użytkach. Unia nauczyła cwaniakowania. Tyle w temacie.

Edward, 2015-05-11 07:50:31

Jak się chłopu nie podobają handlowcy , których nazywa jak za komuny spekulantami to niech tyn mundry chłop sprzedaje te swoje ziorka gdzie mu sie podobo sam , przecież mamy wolny rynek może sprzedać gdzie chce oczywiście jak umie oprócz stękania i przechowywania zboża z całą plejadą szkodników magazynowych . Stękać potrafi byle ciołek , handlować umie tylko kociołek

brody, 2015-05-08 14:21:18

Bobrze chyba z tobą niedobrze, bo chodzi o to, że niskie ceny jabłek były czymś spowodowane ( nadprodukcja, brak zbytu) ale przyszła wiosna i kto przetrzymał towar teraz dostaje premię za przechowanie i to jest normalne. To co się dzieje na rynku zbóż jest wynikiem czystego wyrachowania handlarzy a nie jest żadną winą chłopów, którzy u siebie trzymali ziarno ( co też kosztuje), jak to niektórzy próbują wmówić. Chłopie tym tokiem myślenia to daleko nie zajedziemy, bo to nie jest normalne żeby chłop brał na siebie całe ryzyko od uprawy przez przechowanie aż po cenę zbytu. Handlarze już się tak wycwanili, że nie chcą się żadnym ryzykiem obarczać tylko wszystko na chłopa najlepiej zrzucić, kontraktami się zabezpieczyć i spijać całą śmietankę bez ruszanie tyłka sprzed kompa.

smoku, 2015-05-08 13:42:50

@smoku, chlop nie musi dokladac, ale glupi chlop juz tak. Byl grudzien styczen luty marzec na sprzedaz po wysokich cenach, ale nie bo moze uda sie jeszcze kolejne 50 zl na tonie skubnac mimo ze cena byla bdb. Przytocze piekny tekst D.Szpakowskiego z meczu Polska-Finlandia (0-0) "koniec meczu zero do zera, ale jak sie nie ma lubi to co sie lubi to sie lubi co sie ma"

Kukurydziany Bóbr, 2015-05-08 12:25:25

Jakoś ceny jabłek, których też była wielka nadprodukcja bo cała produkcja pod ruskich była ustawiona, nie spadają tylko mimo to od wiosny ciągle rosną. To chyba normalne, że premia za przechowanie rośnie i im dłużej trzymasz tym wyższa cena powinna być a nie niższa - patologia co się teraz dzieje, zwłaszcza że niższe ceny ziarna w żaden sposób nie przekładają się na ceny w sklepach, czyli znowu chłop ma dołożyć się do zysku handlarzy spekulantów.

smoku, 2015-05-08 12:18:55

Przecież dobre ceny (od grudnia do lutego) już były i wszyscy mogli w tych cenach sprzedać ale jak się czeka na 1000 zł/t za pszenicę to przepraszam tak postępują hazardziści

ciasny wiesiek, 2015-05-08 11:49:03BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Oglądam od lat kawa+agrobiznes-oprócz forum to mój główny dostawca informacji do lech-polu dziś się nie dało...

jarki

Cena na matif z przed dwóch lat niestety