PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Jak dobrze, ze pogłowie w Danii rośnie, w Polsce maleje więc będą mieli gdzie sprzedać swoje świnki... Tylko czekać kolejnych informacji o zamrożonym padłym dziku i rosnącym pogłowiu świń w innych zachodnich krajach. Nasi politycy pięknie dbają o interesy rolnika tylko tego zachodniego.

Sołtys, 2015-05-20 11:09:33

A do hodowli warchlaki to rolniki ściągają i zawalają Polski rynek.

mondry inaczej, 2015-05-19 19:01:47

Nie polskie rolniki tylko polskie fermy kupują od duńskich ferm, dla mnie to jest różnica - ferma to nie rolnik tylko przedsiębiorca, dla którego zysk za wszelką cenę jest najważniejszy bo jest w 100% zależny od koncernów, banków i dotacji urzędników UE. Obecnie mamy nadprodukcję taniej żywności i spadek opłacalności tradycyjnego rolnictwa właśnie przez fermy - one są orężem koncernów w walce z tradycyjnym rolnictwem a do tego wielkie przetwórnie. Pokazują to czasami w TV - nawet o się tak nazywa "Fabryki żywności" - coś obrzydliwego bo tam już tradycyjnego rolnictwa nie ma od lat tylko gigantyczne fermy i napędzane tanimi latynoskami przetwórnie, z których wyjeżdżają kontenery gotowego fast foodu prosto do syfmarketów w całej Ameryce. Teraz poprzez układ z UE chcą tym swoim skażonym GMO zalać całą Europę - to dopiero będzie masakra bo rak nie 100 tys.będzie zabijał ale 300 tys osób rocznie jak się UE na to zgodzi.

smoku, 2015-05-19 15:12:15

Polakie rolniki kupują duńskie, to duńczyki produkują. PROSTE

mondry inaczej, 2015-05-19 14:36:41

Ludzie fermy nie mają nic wspólnego z rolnictwem to bezosobowe firmy, przedsiębiorstwa, które albo już są zależne od koncernów albo wkrótce będą. Fermy to koniec prywatnego, niezależnego rolnictwa i koniec wolności produkowania tego co chłop chce a nie tego czego oczekuje przemysł, koncerny i urzędnicy UE. Fermy nie hodują tylko produkują, liczy się tylko ilość i chociaż żywność fermowa jest coraz bardziej skażona antybiotykami, metalami ciężkimi, dioksynami itp. to jest ciągle dopuszczona do obrotu ponieważ normy UE są ciągle podwyższane, często kilkaset razy w stosunku do tego co było 20 czy 30 lat temu. To bardzo niebezpieczny proceder niestety zgodny z prawem tworzonym za gigantyczne łapówy ferm i koncernów a fermy to wielki, bezduszny biznes nastawiony tylko i wyłącznie na krótkoterminowy zysk właściciela. System w którym może coś takiego kwitnąć a tak się obecnie dzieje również w Polsce jest zabójczy dla polskiej wsi i dla nas wszystkich. W interesie wszystkich jest podtrzymanie tradycyjnego modelu rolnictwa w Polsce, czyli małych i średnich gospd. rolnych o wielokierunkowej, średnio intensywnej i zbilansowanej produkcji czyli bez dużego udziału pasz przemysłowych. Tylko taka żywność z takich źródeł nas wzmocni a nie zabije dlatego mało istotne jest czy mięso pochodzi z fermy duńskiej czy polskiej bo niczym się nie różni, ważne by właśnie nie pochodziło z fermy a na dziś takiej informacji z reguły konsument niema.

smoku, 2015-05-19 14:05:53

standard, sieci hipermarketów gdzieś muszą robić zakupy, więc niech nikogo nie dziwi, że staliśmy się rynkiem zbytu dla zachodnich rolników. Dziękujmy "mądrym" politykom za zdemolowanie polskiego rolnictwa. Wolny rynek płodów, gdzie króluje zmowa cenowa. Rozbicie produkcji cukru, bo jeszcze przed akcesją stwierdzono, że za dużo się produkuje. Równia pochyła, zaczęło się od trzody i buraków, teraz zboża i bydło. Pytanie tylko kiedy. Zboża nie dziwiłbym się że od lata. Bydło za rok. Jeśli byłoby więcej trzody, mniej zboża szłoby na rynek. Jeśli byłoby więcej zasiewów buraka, pod pozostałe zasiewy rolnicy przeznaczaliby mniej areałów. Teraz stajemy się głównym hodowcom żywca wołowego w Unii. Bo wszyscy wiedzą, że opasówka jest mało dochodowa, na zachodzie mało popularna. A dopłaty skutecznie podkręciły liczbę sztuk. Znam wielu rolników, co nagle zakupiło po kilkanaście sztuk młodzieży, bo dopłaty. Jak myślicie - po ile będzie za rok żywiec? Daję 4,00 za kg. Podobno na początku lat 90. w skupach czekano kilka dni żeby opchnąć bydlaka. Szykuje się powtórka z rozrywki

Diego, 2015-05-19 13:34:34

To samo co i w Niemczech. Tylko w Polsce spadki i to POTĘŻNE. No ale cóż... handel w czyich rękach jest???

JAN, 2015-05-19 13:16:45BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

To będzie II albo IIIa ?pyry i bobik?

Pałuczanin81

16 godzin temu, jarki napisał: Substancja z Japonii znana od początku lat 70 bez oporności    16 godzin...