PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

parady: Tyko ,że ty z tego lasu nie skorzystasz już może twoje dzieci, a do tej pory to z tym postępem to będą jakieś bambusy szybko rosnące hodować na drewno. Może i są takie piach do zalesiania co nic na tym nie urośnie ,ale zalesiać 4-5 klasy a nawet 6 jak równo i wysoko woda ,to nie ma sensu SZKODA ZIEMI!!! Do zalesiania jest klasa 6RZ i tylko to!
Ty pracujesz w prywatnym tartaku ,czy w LP.? Czy np. w tej chwili tartak taki nie duży otworzyć i zająć się wytwarzaniem tarcicy na lokalny rynek jest opłacalne? Tak ogólnie mówiąc biorąc sytuację ogólną pod uwagę.

Paqwel, 2015-05-21 15:08:58

Do paulo. W PROW 2007- 2013 też był limit do 20 ha.

., 2015-05-21 10:36:06

@ Paqwel Otóż mylisz się kolego, nie jest tak dobrze jak mogłoby się wydawać. Pracuje w tartaku woj. podlaskie. Rocznie przerabiamy drzewo z ok 25-30 ha wycietych w pien. Drzewo jest coraz gorsze dużo nie nadaje się do I klasy. Poza tym wycinane są drzewa bardzo cienkie. Drzewo o srednicy 30 cm juz od bardzo dawna nikogo nie dziwi bo głownie takie przerabiamy. Jadąc normalną drogą przez las jest ładnie ale gdy do tego lasu się wejdzie po kilkunastu metrach są ogromne place skarp. Nikt tego nie pilnuje i nie szanuje wycinają co sie da i ile się da oby kasa się zgadzała. A potem wszystko i tak idzie na zachód. Niemcy głownym odbiorcą.

Wiec masz juz odpowiedz skąd takie projekty

parody, 2015-05-21 01:50:21

Po jaką h*e zalesiać kraj w którym, i tak jest najwięcej lasów w całej unni Eu??? Szkoda pieniędzy na takie durnoty , powinni całkowicie usunąć ten program, i nie marnować pieniędzy i tak korzystają z tego cwane warszawiaki ,i politycy biorą kasę za darmo jak to z kasą z unni bywa!

Paqwel, 2015-05-21 01:22:16

Nie wiem o co chodzi tym, pseodopolakom, którzy piszą te rozporządzenia. Można było zasadzić w PROW 2007-2013 do 100ha lasu teraz 20ha i zmniejszono do 12 lat okres płatności. Pytam się grzecznie jeszcze raz o co im k-wa chodzi jak by z własnej kieszeni płacili rolnikom wszystko ucinają a wszystko dookoła drożeje. A tych gruntów piaszczystych jest jeszcze bardzo dużo a lesistość naszego kraju nie jest najlepsza. Tak się zastanawiam czasami czy te działania władzy PO i PSL to nie jest swego rodzaju sabotaż państwowy, ta arogancja - nazwać rolników frajerami to jest dopiero coś i dalej być ministrem to tylko w Naszej Polsce jest możliwe. Pozdrawiam wszystkich rolników.

paulo, 2015-05-20 21:42:53

niech jeszcze bardziej okroją płatności za zalesianie to będzie duuzo lasu POsadzone. Debile

marek kujawy, 2015-05-20 14:48:23BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

takie tam w ogórdku stare, ale ciekawe  

Marecki

Dokładnie. Ciepło w buty im się robi i próbują straszeniem, albo zaproszeniem na członka. A ja już kiedyś mówiłem, że członka z...