PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

A jak pan będąc europosłem UE i kandydując na prezydenta RP by się zachowywał podczas kampanii, gdzie pada tyle pytań i złośliwych komentarzy????
Poczekajmy może i nasze (podobno sfałszowane wybory do UE w 2004 r.) członkostwa w UE trzeba będzie podobnie jak W. Brytania i Grecja po prostu zatrzymać i wystąpić.... po co nam - jako kraj przesyłamy b. dużą kasę; teraz mówi się, że oni będą wyznaczać członkom UE dodatkowe haracze na to czy na tamto.
Tak jak się mówi na wsi jest to imperium masońskie i trzeba z niego jak najszybciej się wydostać.....

rolnik, 2015-05-27 10:05:13

Jak inaczej oceniać premiera, który wierzy nadal naiwnie, że łunia jest oparta o jakieś szlachetne zasady solidarności, jak nie oderwanym kompletnie od rzeczywistości. I to mówi osoba wywodząca się z obozu określającego się jako racjonalny i twardo stąpający po ziemi. Neoliberalne rządy od 89 r. tyko czekały na wejście do łuni jak na zbawienie bo łunia miała być lekiem na całe zło a jak się okazuje jest samym złem i wykańcza polskie rolnictwo. Pieniądze , które dostajemy z łuni nie rekompensują w żaden sposób strat jakie powoduje nasza podległość pod brukselkę. Niestety dotąd polski rząd taką właśnie politykę prowadził czyli petenta w łuni o ochłapy z pańskiego stołu, ciesząc się jak głupi z każdego euro, którego mógł przekuć w propagandowy sukces. Propaganda twierdzi, ze bez środków z łuni nie byłoby zmian i postępu bo ile maszyn , ciągników kupiono ale przecież gdyby te maszyny były o połowę tańsze to też chłopy by je kupili bez wielkiej łaski, kredytów, dofinansowań i całej tej papierologi napędzającej tylko biurokrację. Rząd zamiast skoncentrowac się na zapewnieniu opłacalności produkcji żywności zajął się tylko pozyskiwaniem środków i ich rozdysponowywaniem, które i tak w większości natychmiast wracają do zachodnich koncernów i budując ich gospodarkę i ich budżety. Dlatego tam rolnictwo jest silne i moze niszczyć nasze a u nas ciągle jest dno bo do tego jeszcze ciągle gaszono popyt, zbyt wolno podnoszono płace a nasz ZUS, fiskus i prawo zabijają przedsiębiorczość. Dziś Polska jest rzeczywiście krajem kat. B w łuni, rynkiem zbytu i produkcji po kosztach dla zachodnich sieci handlowych, które dyktują ceny i nie ma się co łudzić, że nowe środki cokolwiek tu zmienią. Mówienie w tym kontekście na poważnie o jakiej solidarności jest kompletną aberacją umysłową naszych rozpasanych elit - bogate kraje takie jak Anglia raczej myślą jak tu szybko się ewakuować z łuni by tego bogactwa nie stracić a co mówi nasz premier -właściwie nic, jest tylko nie wiedzieć czemu tym zdziwiona.

smoku, 2015-05-26 18:01:05

Chu..a a ni jeden ani drugi nic dla polskiej wsi nie zrobił i nie zrobi, partia taka czy siaka ma polskiego chłopa w 4 literach - nie łudźmy się !!
To co mozna z całą pewnością powiedzieć to ze wiadomo jak było za Komorowskiego, a wielką niewiadomą jest co bedzie za Dudy!
Oby nie tak jak w powiedzeniu - nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło byc gorzej .......

rolnik z dziada pradziada, 2015-05-26 17:04:19

Pan
Pan Europoseł dr. Andrzej Duda - moje gratulacje Panie Prezydencie RP

Spełniły się moje i ponad 8 milionów Polaków dążenia, którzy oddali swój głos na nową jakość reprezentowania i rządzenia naszą Ojczyzną POLSKĄ.
Najwyższy czas odsunąć od władzy skamieniały beton i odnowić kadrę rządzącą w naszym kraju. W tym duchu podejmujmy dalsze działania uświadamiające naród Polski, że to jest ostatnia szansa na przerwanie procesu destrukcji Państwa Polskiego i wprowadzenia zmian na wyborach do parlamentu. Oby naród zmądrzał i poszedł w większej ilości do urn wyborczych i wybrał ludzi młodych pełnych energii i chęci działania dla dobra narodu i
Ojczyzny. Dotychczasowe spotkania parlamentarzystów w Sejmie RP bardzo często przypominały cyrk....wypowiedzi etymologa niesiołowskiego i palikota oraz chłop w spódnicy ta baba Grodzka to wstyd i hańba, dla narodu polskiego i dla naszej Ojczyzny POLSKI.
. Jestem za tym, żeby było w polskim parlamencie o połowę mniej posłów i należy wrócić w naszym kraju do preliminarza zarobków na wszystkich szczeblach władzy; nie może być tak jak dotychczas kominy płacowe to jest okradanie Polski i Polaków.
Drugą izbę senatorską należy zlikwidować. Polska to nie sztaty Ameryki i to nie Chiny, gdzie jest tylko 300 posłów, a u nas jest koryto dla dobrze utrzymanych 500 posłów.......
Następnie wszystkie urzędy w Warszawce i w województwach, a nawet w powiatach muszą być zredukowane, gdyż tam idzie olbrzymia kasa dla tych tzw. najemników - dziennikarzy i ugrupowań politycznych z PO dawnej UW,. tak wiele można by pisać na temat jak to powinno być, ale niech tym się zajmą nowi dobrze wykształceni i mądrzy Polacy......
Mamy ludzi młodych dobrze wykształconych i niech oni zastępują tych starców i nierobów w Parlamencie i na innych szczeblach władzy; przyszedł na to czas.....
Strategie działania - mówiąc po polsku plany działania powinny być dostosowywane do potrzeb kraju i narodu.
Zatrzymajmy już wreście wykupowanie po niskich cenach ziemi w woj. zachodnich na tzw. słupa i na spółki.. jako przykład podam, że w gminie Pyrzyce w woj zachodnio-pomorskim wysprzedano w ten sposób obcokrajowcom ponad 50% gruntów rolnych....
W Polsce prawo jest jak pajęczyna - wróbel przeleci, mucha się zatrzyma......
Bardzo proszę nie wpisujcie złośliwych komentarzy - dziękuję
jestem już starszym człowiekiem, który przepracował 45 lat w rolnictwie i proszę mnie nie obrażać....
Dla ustępującego prezydenta:
Dzięki panie Prezydencie!
- za podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat
- za podwyższenie podatku VAT
- za GMO
- za podniesienie akcyzy na paliwo
- za podniesienie VAT-u na ubranka dziecięce
- za o-ZUS-owanie "umów śmieciowych"
- za koszty utrzymania kancelarii większe, niż Królowej Brytyjskiej
- za regulacje w każdym aspekcie gospodarki
- za twierdzenie, że ostatnie wybory zostały
- przeprowadzone rzetelnie
- za wygonienie z Polski 2 mln ludzi
- oraz za inne wybitne czyny dla Polski, np.:
- za zgolenie wąsów
- za instrukcję obsługi krzesła
- za międzynarodowe kontakty - z Szogunami
- za czekoladowego Orła
- za dbałość o język polski
- za wszystkie gafy, których zliczyć nie sposób.
- za obronę WSI.
- za afery w naszym kraju
- za taaki parlament z grodzką, palikotem i niesiołowskim itd......

mgr inż. rolnik, 2015-05-26 09:11:24

Dla PiS ten etap to być albo nie być - albo dadzą radę, albo będzie zasadnicza zmiana. I wtedy znów dojdą do władzy nowe twarze, tj. dzieci odchodzących (jak w latach 90)... Dlatego pomagajmy, a nie kibicujmy. On może i chce zmany.

sąsiad rolnika z Podlasia, 2015-05-26 09:04:14

Obyśmy teraz tego wyboru nie żałowali :)

Rolnik z Podlasia, 2015-05-26 08:46:59BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

barts

Pewnie około 10 sierpnia jak desykacja go wykończy,  pszenica jara to nawet nie myślę kiedy będzie. Dobrze że mam Arkadie to grzyby...

jarki

To ten rzepak z samosiewów tak się trzyma ??