PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

A jak pan będąc europosłem UE i kandydując na prezydenta RP by się zachowywał podczas kampanii, gdzie pada tyle pytań i złośliwych komentarzy????
Poczekajmy może i nasze (podobno sfałszowane wybory do UE w 2004 r.) członkostwa w UE trzeba będzie podobnie jak W. Brytania i Grecja po prostu zatrzymać i wystąpić.... po co nam - jako kraj przesyłamy b. dużą kasę; teraz mówi się, że oni będą wyznaczać członkom UE dodatkowe haracze na to czy na tamto.
Tak jak się mówi na wsi jest to imperium masońskie i trzeba z niego jak najszybciej się wydostać.....

rolnik, 2015-05-27 10:05:13

Jak inaczej oceniać premiera, który wierzy nadal naiwnie, że łunia jest oparta o jakieś szlachetne zasady solidarności, jak nie oderwanym kompletnie od rzeczywistości. I to mówi osoba wywodząca się z obozu określającego się jako racjonalny i twardo stąpający po ziemi. Neoliberalne rządy od 89 r. tyko czekały na wejście do łuni jak na zbawienie bo łunia miała być lekiem na całe zło a jak się okazuje jest samym złem i wykańcza polskie rolnictwo. Pieniądze , które dostajemy z łuni nie rekompensują w żaden sposób strat jakie powoduje nasza podległość pod brukselkę. Niestety dotąd polski rząd taką właśnie politykę prowadził czyli petenta w łuni o ochłapy z pańskiego stołu, ciesząc się jak głupi z każdego euro, którego mógł przekuć w propagandowy sukces. Propaganda twierdzi, ze bez środków z łuni nie byłoby zmian i postępu bo ile maszyn , ciągników kupiono ale przecież gdyby te maszyny były o połowę tańsze to też chłopy by je kupili bez wielkiej łaski, kredytów, dofinansowań i całej tej papierologi napędzającej tylko biurokrację. Rząd zamiast skoncentrowac się na zapewnieniu opłacalności produkcji żywności zajął się tylko pozyskiwaniem środków i ich rozdysponowywaniem, które i tak w większości natychmiast wracają do zachodnich koncernów i budując ich gospodarkę i ich budżety. Dlatego tam rolnictwo jest silne i moze niszczyć nasze a u nas ciągle jest dno bo do tego jeszcze ciągle gaszono popyt, zbyt wolno podnoszono płace a nasz ZUS, fiskus i prawo zabijają przedsiębiorczość. Dziś Polska jest rzeczywiście krajem kat. B w łuni, rynkiem zbytu i produkcji po kosztach dla zachodnich sieci handlowych, które dyktują ceny i nie ma się co łudzić, że nowe środki cokolwiek tu zmienią. Mówienie w tym kontekście na poważnie o jakiej solidarności jest kompletną aberacją umysłową naszych rozpasanych elit - bogate kraje takie jak Anglia raczej myślą jak tu szybko się ewakuować z łuni by tego bogactwa nie stracić a co mówi nasz premier -właściwie nic, jest tylko nie wiedzieć czemu tym zdziwiona.

smoku, 2015-05-26 18:01:05

Chu..a a ni jeden ani drugi nic dla polskiej wsi nie zrobił i nie zrobi, partia taka czy siaka ma polskiego chłopa w 4 literach - nie łudźmy się !!
To co mozna z całą pewnością powiedzieć to ze wiadomo jak było za Komorowskiego, a wielką niewiadomą jest co bedzie za Dudy!
Oby nie tak jak w powiedzeniu - nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło byc gorzej .......

rolnik z dziada pradziada, 2015-05-26 17:04:19

Pan
Pan Europoseł dr. Andrzej Duda - moje gratulacje Panie Prezydencie RP

Spełniły się moje i ponad 8 milionów Polaków dążenia, którzy oddali swój głos na nową jakość reprezentowania i rządzenia naszą Ojczyzną POLSKĄ.
Najwyższy czas odsunąć od władzy skamieniały beton i odnowić kadrę rządzącą w naszym kraju. W tym duchu podejmujmy dalsze działania uświadamiające naród Polski, że to jest ostatnia szansa na przerwanie procesu destrukcji Państwa Polskiego i wprowadzenia zmian na wyborach do parlamentu. Oby naród zmądrzał i poszedł w większej ilości do urn wyborczych i wybrał ludzi młodych pełnych energii i chęci działania dla dobra narodu i
Ojczyzny. Dotychczasowe spotkania parlamentarzystów w Sejmie RP bardzo często przypominały cyrk....wypowiedzi etymologa niesiołowskiego i palikota oraz chłop w spódnicy ta baba Grodzka to wstyd i hańba, dla narodu polskiego i dla naszej Ojczyzny POLSKI.
. Jestem za tym, żeby było w polskim parlamencie o połowę mniej posłów i należy wrócić w naszym kraju do preliminarza zarobków na wszystkich szczeblach władzy; nie może być tak jak dotychczas kominy płacowe to jest okradanie Polski i Polaków.
Drugą izbę senatorską należy zlikwidować. Polska to nie sztaty Ameryki i to nie Chiny, gdzie jest tylko 300 posłów, a u nas jest koryto dla dobrze utrzymanych 500 posłów.......
Następnie wszystkie urzędy w Warszawce i w województwach, a nawet w powiatach muszą być zredukowane, gdyż tam idzie olbrzymia kasa dla tych tzw. najemników - dziennikarzy i ugrupowań politycznych z PO dawnej UW,. tak wiele można by pisać na temat jak to powinno być, ale niech tym się zajmą nowi dobrze wykształceni i mądrzy Polacy......
Mamy ludzi młodych dobrze wykształconych i niech oni zastępują tych starców i nierobów w Parlamencie i na innych szczeblach władzy; przyszedł na to czas.....
Strategie działania - mówiąc po polsku plany działania powinny być dostosowywane do potrzeb kraju i narodu.
Zatrzymajmy już wreście wykupowanie po niskich cenach ziemi w woj. zachodnich na tzw. słupa i na spółki.. jako przykład podam, że w gminie Pyrzyce w woj zachodnio-pomorskim wysprzedano w ten sposób obcokrajowcom ponad 50% gruntów rolnych....
W Polsce prawo jest jak pajęczyna - wróbel przeleci, mucha się zatrzyma......
Bardzo proszę nie wpisujcie złośliwych komentarzy - dziękuję
jestem już starszym człowiekiem, który przepracował 45 lat w rolnictwie i proszę mnie nie obrażać....
Dla ustępującego prezydenta:
Dzięki panie Prezydencie!
- za podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat
- za podwyższenie podatku VAT
- za GMO
- za podniesienie akcyzy na paliwo
- za podniesienie VAT-u na ubranka dziecięce
- za o-ZUS-owanie "umów śmieciowych"
- za koszty utrzymania kancelarii większe, niż Królowej Brytyjskiej
- za regulacje w każdym aspekcie gospodarki
- za twierdzenie, że ostatnie wybory zostały
- przeprowadzone rzetelnie
- za wygonienie z Polski 2 mln ludzi
- oraz za inne wybitne czyny dla Polski, np.:
- za zgolenie wąsów
- za instrukcję obsługi krzesła
- za międzynarodowe kontakty - z Szogunami
- za czekoladowego Orła
- za dbałość o język polski
- za wszystkie gafy, których zliczyć nie sposób.
- za obronę WSI.
- za afery w naszym kraju
- za taaki parlament z grodzką, palikotem i niesiołowskim itd......

mgr inż. rolnik, 2015-05-26 09:11:24

Dla PiS ten etap to być albo nie być - albo dadzą radę, albo będzie zasadnicza zmiana. I wtedy znów dojdą do władzy nowe twarze, tj. dzieci odchodzących (jak w latach 90)... Dlatego pomagajmy, a nie kibicujmy. On może i chce zmany.

sąsiad rolnika z Podlasia, 2015-05-26 09:04:14

Obyśmy teraz tego wyboru nie żałowali :)

Rolnik z Podlasia, 2015-05-26 08:46:59BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

@mieto35 bez przesady z tym wymarznięciem przecież My mieliśmy śnieg. Jaka odmiana ? 

mieto35

Ojciec był patrzeć na rzepak i twierdzi że padł teraz po tych mrozach , ale trochę sniegu było , mówi że stracił wszystkie liście i...